Dům v zátoce

Dům v zátoce https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481774/bmid_dum-v-zatoce-KYF-481774.jpg 4 154 41

Lucy plní poslední přání své matky a vrací se do rodného města ve Virginii. Cesta přes celé Státy pro ni znamená šanci na nový, lepší život. Získala totiž nečekané dědictví v podobě nemovitosti jménem Zimní vilka. Není to polorozpadlý domek, jak očekávala, ale velký dům, na němž se podepsal zub času. Sídlo s mnoha zákoutími, která skrývají tajemství, vášně a zrady několika generací. A Lucy doufá, že právě tady by mohla najít odpověď na otázku, kterou matka nikdy nezodpověděla. Kdo je její otec? Dědictví dostane, jen když splní několik podmínek, jinak přijde na řadu další z řady dědiců, charismatický Hank. Je proto odhodlaná udělat cokoliv, aby si dům udržela. Pomáhá jí v tom celé městečko, které si ji rychle oblíbí. Lucy postupem času zjišťuje víc o historii své rodiny, ale hlavně o sobě samé. Během pátrání po svých předcích totiž najde něco, co dosud neměla; domov, rodinu a lásku.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

Winter Cottage , 2018

Joyce24
27.02.2024 5 z 5

Moc pěkné čtení. Vždy jsem se těšila, až se zase budu moci ponořit do děje a přenést se do domu v zátoce. Krásně propojená linka z minulosti s přítomností a velice oceňuji přiložený rodokmen na začátku knihy. Mnohokrát jsem do něho nahlédla, abych se zorientovala ve vzájemných vztazích jednotlivých postav.
Řadím si autorku mezi své oblíbené a určitě se brzy pustím do další její knížky.

IvankaHW
15.01.2024 4 z 5

Velice moc pěkné napsaná kniha! Četla se velmi dobře, dalo se i pekne orientovat v postavach. Kniha me velmi chytla, precetla sem ji behem par dni. Jen ten konec... Ach ten konec... prvni 2/3 knihy byly skvele, jen z niceho nic za me spatne ukoncene, jak uz psali tady ostatni. Konec mohl byt vice rozepsan a prodlouzen, urcite by to ctenar ocenil. Vice mene skoro vse tam bylo vyjasneno az na par drobnosti, ale i tak to bylo hrozne urychlene zakonecni. Urcite si prectu dalsi knihy od autorky. Zimni vilku sem si zamilovala, take jezdime kazdy rok na mensi dovolené do malých vilek na plazich a tentorkat uz vim co za knihu si vezmu s sebou. <3

K.larki
05.01.2024 4 z 5

Velká spokojenost, dostala jsem to, co jsem chtěla, v době, když jsem to potřebovala:) Jen závěr mi oproti předcházejícím částem knihy připadal uspěchaný (bohužel:) a vůbec nevadilo, že se samozřejmě dalo spoustu událostí a a souvislostí předvídat:) Děkuji

AlenaF
26.12.2023 4 z 5

Nenáročné, ale velmi příjemné čtení.

Damonka12
23.12.2023 4 z 5

Čtení knihy jsem si moc užila. Příběh byl zajímavý a napínavý.

K.larki
16.12.2023 4 z 5

Miluji příběhy osamělé hrdinky a nějakého neznámého mista či domu, jejich postupné zbližovani..:)Takže jsem spokojená a to i přes to, že děj je do značné míry predvidatelny a poslední třetina má oproti dvěma předcházejících o dost rychlejší spád. A navíc.. je prostě občas potřeba dát si čokoládový dort a přečíst takovou knihu jako je tato:)

SumýšIrena
19.10.2023 4 z 5

Hledala jsem něco nenáročného a romantického a to tahle kniha přesně je. Historická dějová linka je mnohem silnější, propracovanější a lépe uvěřitelná. Ta současná je dost naivní, ale i tak je to hodně čtivé.

Akvabela
02.10.2023 3 z 5

(SPOILER) Kniha mi prisla v podstate bez konce. Ctu ctu ctu a najednou konec. Vlastne ani nevim ci byly kosti ve studni. Myslela jsem, ze budou Roberta. A ani jsem nepochopila proc vlastne vilka pripadla komu pripadla protoze pozustala mela svoje dite a vnoucata.

knihovniceS
08.07.2023 3 z 5

Dům v zátoce
Dočetla jsem román, ve kterém se vinou tři časové linky. Jedna historická je ze začátku 20. století, , kde je mnoho postav a trochu jsem se ztrácela ..., druhá je z konce 20.stol. , kdy jedna postava vzpomíná právě na události dávno minulé. Třetí linka se odehrává v 21. století, a ta se mi líbila nejvíc, také jsem se v postavách dobře orientovala. V úvodu knihy je rodokmen, ale asi jsem natvrdlá nic pro mne, stejně jsem se v postavách nevyznala. Příběh je zajímavý, plný tajemství a napínavý ... Dávám 3 hvězdy a možná si to časem přečtu ještě jednou, abych pochopila všechny souvislosti.

lucie2371
07.07.2023 5 z 5

Moc krásný příběh odehrávající se jak v minulosti, tak i současnosti v prostředí Zimní vilky ve Virginii.
Někomu může vadit střídání dvou dějových linek ale já to mám v knihách ráda.
Moc mě baví jak v přítomnosti postavy odhalují to, co se stalo kdysi dávno prostřednictvím vyprávění děje z minulosti.
Postavy jsou moc sympatické a moc jsem si oblíbila malou Natashu
Opravdu moc krásná kniha, kterou doporučuji klidně jako čtení na léto.

lucakuca
24.06.2023 3 z 5

Příjemné čtení ve třech časových rovinách = 3 hrdinky. Rodokmen k rozeznávání postav na začátku knihy je fajn.
Každý příběh zajímavý, ale tak nějak příběhy neměly šťávu, málo času jako na seznamce. "Máš 60 sekund a řekni mi o sobě všechno!"
Málo času s nimi soucítit, sdílet hoře, lásku či bolest.

ladaol
01.06.2023 5 z 5

Tak tohle mně opravdu bavilo. To prolínání časových období, postupné odkrývání různých tajemství a taky mám ráda dobré konce :) Příjemně strávený čas.

Szilvia1
31.05.2023 5 z 5

Příběh byl pěkný,rodokmen na začátku mi pomohl,protože na začátku je tam dost postav,líbila se my jak část přítomná tak i minulá.Autorka umí čtenáře udržet v napětí.

Kaja1
27.05.2023 4 z 5

Hledala jsem odpočinkové čtení a dostala jsem, co jsem chtěla. I když tak úplná romantika to nebyla. Temná minulost se odkrývá pomocí video nahrávek. Uvidíme, co se odehraje v dalším dílu.

Knihomura
20.05.2023 4 z 5

Škoda, že nejsou označené díly. Jdu to napravit. Jinak pohodové čtení. Na nic si nehraje, čte se dobře.

Toňula
29.04.2023 4 z 5

Odpočinkové čtení, které opět propojuje minulost s přítomností, postavy jsou sympatické, jen konec trochu předvídatelný, ale tak to u správné romantické četby má být..

katerina3502
11.03.2023 3 z 5

(SPOILER) Klasický romantický příběh. Jako oddechovka super, ale děj byl celkem předvidatelný, až na tu maličkost s opilcem, který se vzdá své dcery, to by se v reálu stát nemohlo...

Ivetaa
10.03.2023 5 z 5

Pohodové čtení - jen jsem nejdřív přečetla pokračování - Domek u lesa - tak se vracím trošku v čase. Postavy jsou sympatické až na jednoho místního opilce, který ztrpčuje život. Ale bez komplikací by to přece nebylo ono.

Arsi
28.01.2023 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, příběh mě strhl. Užila jsem si čtení.

Adris
21.01.2023 3 z 5

Tři hvězdy je u mě lehký nadprůměr. Proč jsem nehodnotila výš? Tak zaprvé, hrozně mi vadilo, jak autorka všem zúčastněným zabila matky. A neumí si vymyslet nic zajímavějšího než rakovinu. Za druhé byl děj velice předvídatelný. A to i zmíněná tajemství. Za třetí byl příběh zpočátku dost zmatený a trochu jsem se nudila. Za čtvrté - nebylo čas v klidu, plnohodnotně, prožít s postavami jejich vztahy a emoce. Děj o několika postavách a časových rovinách se musel vejít do 360 stran. Ke konci jsem si nervozitou pomalu kousala nehty, jak jsem viděla, že mi zůstává pár stran do konce a na obzoru žádné ukončování děje. Čuchala jsem rychlý konec / rozuzlení. Což se v podstatě stalo. Lucy, Hank, Clair, Jimmy a Robert... Na mě emoce nedosáhly. Bylo to prostě moc zkrácené. A docela i jemné. Ja bych se v dramatech, které se tam staly, pitvala daleko víc, aby to bylo nervydrásající. Aby měl čtenář chuť knihu zahodit daleko...:D. Plus, ten konec s Brianem.. Jako sorry. Ale to né :D. To není reálný.

Každopádně se mi kniha nakonec četla dobře. Byla to taková prima oddechovka, prostředí se mi líbilo, Lucy byla příjemná postava, ač její nitro a dilemata nedostávala moc prostoru, a vznikla z ní čirá víla dobrodějka, tak se mi líbila. Dávám tedy 3 hvězdy, kdy 2.5 je průměr. Tak trochu to celé pozvedlo zajímavé prostředí, místní komunita a časové linky. Prostě jsem si z toho nesedla na p*del, ale bylo to oddechové, hezké čtení.