Dům v zátoce

Lucy plní poslední přání své matky a vrací se do rodného města ve Virginii. Cesta přes celé Státy pro ni znamená šanci na nový, lepší život. Získala totiž nečekané dědictví v podobě nemovitosti jménem Zimní vilka. Není to polorozpadlý domek, jak očekávala, ale velký dům, na němž se podepsal zub času. Sídlo s mnoha zákoutími, která skrývají tajemství, vášně a zrady několika generací. A Lucy doufá, že právě tady by mohla najít odpověď na otázku, kterou matka nikdy nezodpověděla. Kdo je její otec? Dědictví dostane, jen když splní několik podmínek, jinak přijde na řadu další z řady dědiců, charismatický Hank. Je proto odhodlaná udělat cokoliv, aby si dům udržela. Pomáhá jí v tom celé městečko, které si ji rychle oblíbí. Lucy postupem času zjišťuje víc o historii své rodiny, ale hlavně o sobě samé. Během pátrání po svých předcích totiž najde něco, co dosud neměla; domov, rodinu a lásku....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481774/big_dum-v-zatoce-KYF-481774.jpg 4.4101

Vydáno: , Cosmopolis

Winter Cottage, 2018

Kniha Dům v zátoce

Arsi

Kniha se mi moc líbila, příběh mě strhl. Užila jsem si čtení.

Adris

Tři hvězdy je u mě lehký nadprůměr. Proč jsem nehodnotila výš? Tak zaprvé, hrozně mi vadilo, jak autorka všem zúčastněným zabila matky. A neumí si vymyslet nic zajímavějšího než rakovinu. Za druhé byl děj velice předvídatelný. A to i zmíněná tajemství. Za třetí byl příběh zpočátku dost zmatený a trochu jsem se nudila. Za čtvrté - nebylo čas v klidu, plnohodnotně, prožít s postavami jejich vztahy a emoce. Děj o několika postavách a časových rovinách se musel vejít do 360 stran. Ke konci jsem si nervozitou pomalu kousala nehty, jak jsem viděla, že mi zůstává pár stran do konce a na obzoru žádné ukončování děje. Čuchala jsem rychlý konec / rozuzlení. Což se v podstatě stalo. Lucy, Hank, Clair, Jimmy a Robert... Na mě emoce nedosáhly. Bylo to prostě moc zkrácené. A docela i jemné. Ja bych se v dramatech, které se tam staly, pitvala daleko víc, aby to bylo nervydrásající. Aby měl čtenář chuť knihu zahodit daleko...:D. Plus, ten konec s Brianem.. Jako sorry. Ale to né :D. To není reálný.

Každopádně se mi kniha nakonec četla dobře. Byla to taková prima oddechovka, prostředí se mi líbilo, Lucy byla příjemná postava, ač její nitro a dilemata nedostávala moc prostoru, a vznikla z ní čirá víla dobrodějka, tak se mi líbila. Dávám tedy 3 hvězdy, kdy 2.5 je průměr. Tak trochu to celé pozvedlo zajímavé prostředí, místní komunita a časové linky. Prostě jsem si z toho nesedla na p*del, ale bylo to oddechové, hezké čtení.

princesse

Moc příjemné čtení. Užila jsem si to od začátku do konce, tedy potom co jsem se tak nějak zorientovala v postavách. Rodinné vazby a propletence jsem objevovala postupně a občas jsem se musela zamyslet i téměř ke konci knihy. Nějaká maličkost by se vytknout dala, ale celkově jsem si moc užila tento příběh. Za mě povedené čtení. Doporučuji.

Simona317

Krásná kniha a moje první od této autorky. Krůček po krůčku se odkrývá tajemství a to mám nejraději. Přečteno jedním dechem. Pro romantiky ideální kniha.

Mandlevest
13.12.2022

Další z řady jižanských románů, těm já těžko odolávám a pro mě nová autorka. Kniha má velmi vysoké hodnocení, ale mě až tak neuchvátila. Zařadila bych ji do kategorie příjemného nenáročného čtení, které si ale za pár měsíců těžko vybavím. Děj má tři linky, ale primárně čteme ten současný , linka z minulosti zde nemá takový rozsah. S postavami jsem problém neměla, rodokmen na začátku knihy je sice značně rozvětvený, ale když jsem ho ,po přečtení knihy, studovala, většina jmen se v románu vůbec neobjevuje, samotný příběh zahrnuje jen několik postav, tak žádné velké složitosti nečekejte:-). Závěrem: příjemné, romantické, nenáročné čtení, které čtenářky, preferující tento žánr, určitě nezklame.

pinkyska
12.09.2022

Naprosto skvělá knížka, děj mě tak strhl, že jsem ji přečetla za dva dny

malýčtenář
26.07.2022

Krásný romantický příběh, kde se prolíná minulost a současnost. Řekla bych, že lepší než Staré sídlo. Postupně se odhaluje příběh nešťastné lásky a její následky. Čtenář musí stále číst dál a dál, aby se dozvěděl ,jak příběh skončí. Doporučuji vřele všem romantikům.

TheMelorry
11.06.2022

Od knihy jsem očekávala hodně a v podstatě všechna má očekávání byla naplněna. Příběh příjemně plyne, hlavní postavy jsou velmi sympatické, nechybí rodinné tajemství a odhalování dosud neznámé minulosti. Jako velké plus vidím také střídání linky ze současnosti a z minulosti. Ty jsou propojeny a označeny tak, že se čtenář snadno orientuje a vše je jasné.
Co bych ještě uvítala je popis rekonstruování vilky. Ideláně např. další díl o osudech hlavní hrdinky, městečku a rekonstrukci.
(4,5)