Dům v podhradí

Dům v podhradí https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/410537/bmid_dum-v-podhradi-4KQ-410537.jpg 4 76 25

Která ze sester se rozhodne bydlet v domě po zemřelé matce, přestože žádná nemá na dětství ty nejlepší vzpomínky? Která jako první zažije neuvěřitelné příhody, nevysvětlitelné zážitky a životní zvraty, jaké by nikdy nepředpokládala? Obě sestry musí projít nevysvětlitelnou částí života, aby pochopily, čím pravděpodobně prošla i jejich matka a všichni, kteří před nimi v tom starém domě na kouzelném romantickém místě ve stínu hradní zříceniny bydleli.... celý text

petunkav
01.10.2019 5 z 5

Moc pěkná tajemná jednohubka.
Každý má na tajemno jiný názor. Někdo věří, někdo ne. Někdo váhá, někdo se bojí.
A já si myslím, že něco na tom v knize zmiňovaném "osudu" opravdu je.

Ála41
12.09.2019 2 z 5

Jsem z této knihy nějak mimo... Uplne skvělá myšlenka, uzasny hlavní motiv, ale tak divně splacany a až místy povrchně trapně... Napsáno jakoby málo do hloubky... Kupodivu se mi nejvíce libil historický příběh na konci knihy.

Márinka
09.09.2019 3 z 5

Často si stěžuji, že se vydávají knihy příliš „tlusté, užvaněné“, jakoby autoři byli placeni od stránky. Dům v podhradí je výjimka potvrzující pravidlo. Tady by to chtělo pár stránek navíc.

Knižní střípky
23.08.2019 3 z 5

Příběh dvou sester Martiny a Lenky, které se po smrti matky musí rozhodnout, co dále s jejich rodným domem. Jedná se o impozantní starý dům, nad nímž se tyčí starý hrad. Místo samo o sobě je velmi magické, dům rovněž. I přestože sestry nemají na své dětství, které strávily v tomto domě hezké vzpomínky, nedokáží se domu zbavit. Nejprve se do něj nastěhuje Martina s dcerkou a přítelem. Po čase zase Lenka s přítelem. U obou párů se krátce po nastěhování začnou dít podivné věci, které vedou ke krizi. Co je s tím domem? Proč ve svých obyvatelích vyvolává na povrch ty nejtemnější stránky jejich duše? A je možné toto kouzlo nějak zlomit?
Bylo to velmi jednoduché čtení, které klouzalo jen po povrchu a plno věcí nebylo dotaženo do konce. Ale čtivost této knize nelze upřít, to nemohu říci, jen to prostě byla taková obyčejná jednohubka.

Polík
08.08.2019 2 z 5

Vcelku čtivá kniha, taková oddechovka na dovolenou. Ale je to opravdu velmi jednoduchý příběh. Postavy se vůbec nevyvíjí. Jakmile se daná postava odstěhuje z domu, úplně její příběh zmizí.
Mne by třeba zajímalo, jak to bylo dál s Liborem, anebo s Martinou či Benem.
Kde se například v domě vzaly staré anglické hodiny, anebo anglický náhrdelník? To jsou takové detaily, kde by nebylo špatné dál rozvinout.
A rychloláska Lenky a Honzy..no.. i v červené knihovně to snad trvá trochu déle :-)