Dům v Orionu

od:


KoupitKoupit eknihu

Hlavní dějová linie románu se odehrává v současnosti. Mladá žena, která s dvouletou dcerkou a manželem žije v Liberci, pracuje po večerech pro literární časopis. Jednoho dne se setká s Autorem, žijícím klasikem české literatury, aby s ním udělala interview. Toto setkání promění její dosavadní život a mj. do něj tajuplným způsobem uvede reálnou historickou postavu Karoliny Světlé. Postupně se na pozadí vztahu hlavní hrdinky a Autora rozvíjí jako román v románě příběh další ženy, která žila v Liberci ve dvacátých a třicátých letech 20. století. Příběhy obou žen se propojují, až v závěru vyústí v nečekané odhalení a poznání hlavní hrdinky. Celým románem prostupuje atmosféra tajemna a napětí. Čtenář, stejně jako hlavní hrdinka, si do poslední chvíle nemůže být jist, co je iluze a co skutečnost, kde končí fikce a začíná realita. Obojí se prolíná a ovlivňuje. Román lze chápat též jako vyznání lásky k literatuře a její oslavu. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/136616/dum-v-orionu-136616.jpg 34
Žánr:
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Eroika
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Přidat komentář
Peti
19.04.2017

Kniha, která mi byla blízká nejen tím, že pocházím z Liberce. Kateřině změní život jeden pohled do okna domu. Autor, Karolína Světlá a vznikající román, to vše má v knize místo. Čtení zajímavé, místy tajemné.

Night
10.03.2014

Tajemné, krásné. Není ani dlouhé ani krátké. Víc takových knih :)

kattyV
19.02.2013

V knize se prolínají dvě dějové linie - vznikající vztah mezi mladou ženou a starším významným Autorem a příběh, odehrávající se v nové knize Autora. Nevím, proč v anotaci tolik zmiňují Karolínu Světlou, protože tu tam autorka podle mne zapletla trochu neorganicky a vlastně trochu zbytečně. dělá v tom jen zmatek. Hlavní hrdince se totiž v okně opuštěného domu "zjeví" jakási tvář. Autor jí naznačuje, že by to mohla být Karolína Světlá, pak máme pocit, že by to mohla být hlavní postava z jeho nového románu a nakonec se ukáže, že je to vlastně ještě úplně jinak.

TIP: Máte rádi Databázi knih? Podpořte ji v Křištálové lupě (Zájmové weby) - hlasujte zde.

Autor a jeho další knihy

Andrea Fischerová

Andrea Fischerová
česká, 1977

  • Dům v Orionu (2012)
  • Posel (2011)

Uživatelé mají knihu

v Přečtených6x
v Chci si koupit1x