Dům u vody

Dům u vody https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/329210/mid_dum-u-vody-dCC-329210.png 4 38 7

Námět autorka čerpala z venkovského života hrabství Shropshire, kde důstojnost a krása starodávných věcí dlouho setrvává. Zpracovala staré téma "pojídání hříchu", v textu využila národopisné prvky dané lokality, písně, zvyky.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Družstevní práce

Precious Bane , 1924

m_martina
12.01.2022 5 z 5

Nádherná kniha, kterou jsem četla opakovaně. Doporučuji. A není vyloučeno, že se k ní zase někdy vrátím.

MOu598
03.07.2019 4 z 5

Takové hořké. Kruté prostředí, krutí lidé.
Předsudky (hrdinka má zaječí pysk).
Citát?
"Jsme minulostí zítřka."

snimcibdim
01.05.2019 4 z 5

Velmi malebná knížka popisující život na venkově.
Hlavní dějová linka je sice dost "červenoknihovní" a pohled na venkovský život poněkud romantizující, ale vyvažují to jiné trpké dějové linie a hlavně to, že z celého vyprávění je cítit upřímná láska k venkovu a přírodě.
Knížku doporučuji hlavně milovníkům T.Hardyho, Brontëových, Austenové, a pod.

85098211
25.10.2017 5 z 5

Tak tato kniha mne vyloženě vtáhla do děje hned od prvních řádků a po celou dobu mě příběh nejen že nepřestal fascinovat, ale zároveň i šokovat. Hlavní mužská postava je svým charakterem taková zrůda, jaká se hned tak nevidí. Oproti tomu zase jeho sestra, která sice není krásná svým vzhledem, ale povahou je mírná a milá. Celá kniha má ale více vrstev a čím víc se blíží konec, tím víc se stupňuje i napětí. Za mne vynikající kniha, ke které se určitě zase někdy vrátím...

Koka
23.06.2017 4 z 5

Z toho regionu (Anglie) a z té doby (začátek 19. století, období napoleonských válek) čtenáři obyčejně čekají a vyhledávají příběhy šlechticů, vojevůdců či nějak významných postav ; a tu najednou natrefím na knihu, která je téměř výhradně jen o venkovanech - chudých, nevzdělaných, zaostalých, omezených, zatvrzelých a přitom je krásná, zajímavá, poutavá. Našla jsem zde snad nejodpudivější mužskou postavu, s jakou jsem se kdy v literatuře potkala, našla jsem zde opisy přírody, počasí, polí, květů, jaké se jen tak v literatuře nevidí, poznala jsem několik mimořádně zajímavých reálií z anglického venkovského života té doby. Doporučuji.

LenysekC
19.10.2016 5 z 5

Jéé, to bylo heeezkééé...! A nadčasové... Kdo nehledá v sobě, venku nenajde, tak to prostě je...

leami
20.05.2013 5 z 5

Tuhle knížku mám ráda od dětství. Silný příběh dívky, která sice nebyla dokonalá, ale byla překrásná uvnitř.