Dům U Tří borovic

Dům U Tří borovic https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/79843/bmid_dum-u-tri-borovic-uQw-79843.jpg 4 518 145

Francouzský venkov na konci 19. století. Prostředí plné pověr, předsudků, klepů a nedůvěry k „přivandrovalcům“. Zanedbaný statek, na němž bez nadšení hospodaří bývalý právník André Trevillon s hrstkou služebnictva a postiženým synem. Tak vypadá místo, kam se v tísni uchýlí mladá žena prchající z ohroženého domova. Alžběta zpočátku hledá jen dočasný azyl, netouží zasahovat do života místních lidí, ale je natolik odlišná, že se brzy stává terčem útoků. Má dost odvahy, aby se ubránila a zároveň tím zcela změnila život lidí na statku. Napovrch však vyplouvají stará tajemství a přes všechnu Alžbětinu snahu se neodvratně schyluje k tragédii…... celý text

likaf
25.03.2024 5 z 5

Jak chudá ke štěstí přišla, ale četlo se to moc dobře. Doporučuji.

Aghatte
28.01.2024 5 z 5

To byla ale krásná literatura!
Přečteno za 4 hodiny.
Nechápu stále to zařazení červená knihovna :-(
To asi čtenářky nikdy žádnou nečetly.
Romantiky tam moc není, spíše je to sociální historický román, kde je přesně vykresleno, jak jsou lidé hloupí, nevzdělaní, udření, zlí, závistiví a fanatičtí.
Asi od půlky jsem se začala bát, co se stane, anžto na obálce je uvedeno, že dojde k nevyhnutelné tragédii.
Knihu jsem pořídila na zdejším bazaru za 100 kč, a moc za ni děkuji, už mám nejméně tři osůbky, které ji chtějí půjčit, a bude mít stálé místo v mojí knihovně.

Ráda se k ní budu vracet, ikdyž už vím, jak to dopadlo, protože čist ji, je zážitek sám o sobě.
A už koukám, kde bych sehnala něco dalšího od autorky.
Hezká chudá děvčata to měla opravdu těžké. Vždycky je někdo někde ohnul, když se bránila vyhodili je, když otěhotněla, vyhodili je s hanbou, ale chlap byl vždycky na koni. Ten si se svým majetkem ( tedy služkou ) mohl dělat, co chtěl.

Měla jsem prababičku, chudou krásnou nevzdělanou holku, která se nikdy nevdala, protože ji snoubenec utekl do Ameriky, a bohužel její osud za první republiky byl dost podobný. Sloužila u panstva, a měla dokonce několik dětí, kt. počala tímto způsobem. A vždy, když se ukázalo, že je těhotná, vyhodili ji ze služby.
Válku přežily jen tři, moje babička a její dva sourozenci.
Žila až do 89let s mojí babičkou, starala se o její děti, a pak se babička starala o ni. To by byl námět na román, celou knihu jsem na obě myslela. Ale červená knihovna by to tedy nebyla :-((
Děkuji autorce za čtenářsky a trochu i osobní zážitek.

Iris30
19.11.2023 5 z 5

Příběh odehrávající se v 19.století na francouzském venkově, je opředený tajemstvím a šťastný konec nechybí. Moc se mi líbila.

Lena78537
08.10.2023 4 z 5

Paní Körnerová opět nezklamala. Pekné, odpočinkové, holčičí počteníčko :)

klarkys
28.08.2023 5 z 5

Taková Jana Eyrová od H. M. Körnerové :-)

Krásná, romantická, dramatická a velice čtivá kniha, kterou jsem určitě nečetla naposledy!

Nepřestávám žasnout nad schopností paní Körnerové psát stejně dobře historické romance i příběhy z 20. století až po současnost.

slunicko1958
08.08.2023 4 z 5

Jednoduchá, nenáročná, odpočinková četba na letní odpoledne.
Děj je jednoduchý, předvídatelný. Vystupuje zde poměrně málo postav, sledujeme pouze jednu dějovou linii. Román mi sice trochu připomíná Janu Eyrovou, ale knížka Ch. Brontëové je náročnější.
Tento příběh je taková pohádka pro velké holky. I tu si můžeme jednou za čas přečíst.

Pišingr
02.08.2023 5 z 5

Tahle kniha mě motivuje k uklízení a smejčení. Ale jako že pořádně: rejžákem, mýdlem a do čista! :-)

asam
20.07.2023 5 z 5

Červená knihovna, ale na dovolenou vhodné čtení, Doporučuji přečíst, Trošku si oddychnete od dnešní uspěchané doby. A trocha romantiky nikdy neuškodí.

TaLu
10.07.2023 5 z 5

Autorku bych dávala na prázdniny a čas dovolených číst jako povinnou četbu. Nikdy totiž nejsem zklamaná. Odpočinkový příběh, tentokráte hodně dobrodružný. Tajemný původ hlavní hrdinky, útěk z rodného domu, náhodné zakotvení ve statku U Tří borovic. Intriky, vesnické předsudky a tajemství pána domu udělají mladé dívce v životě opravdu zmatek. Chvílemi jsem měla dojem, že čtu něco velmi podobného Janě Eyrové a to je doporučení samo o sobě. Knihu jsem si na dovolené vychutnávala naplno.

zvídaváStela
08.04.2023 4 z 5

Hezké oddechové čtení. Gradující příběh mě nezklamal a těším se na další autorčiny knihy.

Mabie
05.04.2023 3 z 5

Knihu jsem dostala jako dárek od dcery, která usoudila, že po několika dramatech potřebuji trochu relaxovat. Autorčina syrovější díla skutečně obdivuji, ale toto byla červená knihovna jak vystřižená z Večerů pod lampou. Bylo to tak romantické, naivní a předvídatelné, ale přiznávám, že i naprosto oddychové, že účel kniha splnila stoprocentně - totální relax, kdy se člověk vypne a občas se i trochu přiblble usmívá.
Jen tak nějak nechápu, jak někdo, kdo napsal to úžasné Heřmánkové údolí, mohl zplodit romanťárnu tohoto kalibru. :-)

Zulejka
12.03.2023 5 z 5

Přečteno jedním dechem. V knížce se pořád něco dělo, žádné zdlouhavé pasáže, zajímavé a velmi čtivé.

EvaHonsová
13.02.2023 3 z 5

Velmi příjemně čtivá romantická kniha na relaxaci. Více se mi od autorky líbilo Heřmánkové údolí.

Petrasuvicka
05.12.2022 5 z 5

Tohle bylo skvělé. Mělo to vše! Včetně pomalého rozjezdu a kvapného konce :-), na začátku trochu trvalo, než jsem se zacetla, ale pak romantika, napětí, tajemství. Zkrátka klasická Körnerova!

PavlaA
28.11.2022 4 z 5

Ze začátku jsem se nemohla nějak začíst, ale nakonec to bylo příjemné čtení. Avšak konec byl velice předvídatelný. Romantická oddechovka na víkend.

Jarka88
25.11.2022 5 z 5

Příjemná pohodová knížka je čtení ️

mnohoknih
19.09.2022 4 z 5

Parádní romantika. Sice mi Alžběta svým přelaskavým a velmi zodpovědným chováním lezla občas na nervy, ale bez těchto vlastností by se ten příběh vlastně nemohl odehrát. Autorka píše velmi čtivě a je jedno, kterou dobu si vybere.

Morana107
16.07.2022 4 z 5

Körnerová je záruka kvality, takže jsem už dopředu věděla, že vedle nesáhnu. Děj byl mrazivý stejně jako pan baron. Ale co si budeme, je to pohádka pro dospělé, baron by si nikdy nevzal služku, co má možná spoustu zkušeností, ale jinak holou prdel. Ale i tak budete Alžbětě držet palce, aby překonala všechny nástrahy Tří borovic a získala si srdce Andreho Trevillona.

mirinda973
23.06.2022 3 z 5

Četlo se hezky, taková oddechovka.

Ale autorčiny novější knihy jsou prostě top, tohle je takový slabší odvar:o)

Jančislava
12.06.2022 3 z 5

Mám sice raději její knihy z dnešní doby jako Hermankove údolí, Co neodval ani čas, Hlas kukacky, Prosím vás sestricko a Děkuji sestricko.. Ale občas sáhnu i po její romantické knize, protože jsou pěkně napsané. Tato kniha není výjimkou, čte se pěkně, jen Alžběta mi lezla trochu na nervy. Celkově jsem spokojená. Je to taková oddechova kniha.