Dům Tibeťanky

Jen velmi málo znamenají pro mladou architektku Dolkar její kořeny, jež vězí v dalekém, tajemném Tibetu. Sice se hlásí k buddhistickým tradicím své rodiny, ale narodila se a vyrostla ve Švýcarsku a její matka Sonam s ní o vlasti a svém odchodu do exilu nikdy nemluví. Pevně rozhodnutá odhalit pravdivou historii své rodiny se Dolkar vydává do Lhasy. Ale co tam nalezne? Zachovalý dům předků, nebo pouhý přelud? Potká konečně velkou lásku, nebo pouze její stín?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/92_/92713/dum-tibetanky-92713.jpg 4.351
Vydáno, Ikar (ČR)

Kniha Dům Tibeťanky

vladka321

"Bojem vedeným pod rudou vlajkou, jehož cílem bylo zničit kulturu, náboženství a způsob života celého národa." ...toto je nejenom výňatkem z této knihy, ale velkým faktem, co působila a způsobila čínská okupace tibetského národa.
Tato kniha, tento příběh je smutnou zpovědí silného národa, kde morální kodex, slušnost a tolerance byla hnací silou k pokoře, lásce a porozumnění. Nechápu tu zrůdnot toto chtít zničit ve jménu čeho, pro koho a proč? Copak může člověk, člověku být tak nebezpečným?
Kniha mě velice zasáhla, jak nezdolností, láskou, tak hrůznými útrapami... Vím, že to není ve světě ojedinělé, o to více je to smutné, nepochopitelné a špatné.
Zpočátku mi trochu trvalo se začíst. Kniha se rozjížděla zvláštním směrem, ale vyplatilo se vytrvat. Pro ten krkolomný začátek beru jednu hvězdičku.

čef
20.08.2018

Knih o Tibetu a strašném osudu Tibeťanů po "osvobození" Číňany je jistě mnoho např. Černá thangka není vůbec špatná. Tento dobrodružný příběh dvou rodin z novodobé historie je zajímavý možná tím více, že dokáže vyvolat emoce nad hrůznými činy okupantů v porovnání s naším blahobytným životem, alespoň u mne to tak fungovalo. Starý svět zmizel i v tak odloučené zemi a není jisté, jestli je to dobré a když tak, pro koho vlastně.

gigi77
02.08.2018

Tibet, lákavé téma. Jenže kniha mě nevtáhla, odkládám nedočtené.

Fallen
25.07.2018

Moc hezky sepsaná kniha, která člověku přiblíží události ( a zvyklosti) v Tibetu možná i mnohem lépe než kdejaká bichle o historii. Bohužel styl psaní mne až tolik neoslovil.

Květinka008
05.09.2017

Silný příběh, děj chronologický, dobře se čte. Jen jsem potřebovala dělat pauzy a vstřebávat velké množství informací a reálií. Kniha je tak "hustá", že se jí člověk musí ke konci doslova probrodit. Ale za to ho odměňuje fascinujícím světem, který již neexistuje... (A ta pomalá, rádoby nenásilná devastace je tady umně vykreslená!)

Andrea81
24.06.2017

Je potřeba si přečíst něco o tom, nad čím skoro celý svět, bohužel, mhouří oči.

Celebration
17.05.2017

Styl psaní mě příliš neohromil, ale příběh nedostatky naprosto vyvažuje. Pro mne srdcová záležitost. Byla jsem stále myšlenkami ve Lhase, kterou už znám jako krabicový patvar, ale i tak má svoje kouzlo. Asi každá Tibetská rodina má příšerné osudy o kterých jen málokdo mluví. Je strašně smutné, že situace v Tibetu se nemění, spíše zhoršuje. Doporučuji všem, kteří se o tuto krásnou zemi zajímají, i když kniha často není příjemné čtení....

Manyna
04.12.2015

FREE TIBET, co víc dodávat. Přitom to předtím musel být tak nádherný kus země. Věřím, že příběh vychází ze skutečného příběhu, protože takhle detailní líčení všeho zvěrstva si nikdo vymyslet nemůže. Líbí se mi, jak všichni pořád jen zmiňují Hitlera za největšího diktátora všech dob, upřímně, myslím si, že mu můžou přesvědčivě sekundovat i Stalin s Mao Ce Tungem. Nevím, který z nich je nejstrašlivější, ale všichni to byli pěkní všiváci.

společenské romány Tibet

Federica De Cesco