Dům stínů

Dům stínů https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380671/bmid_dum-stinu-nZQ-380671.jpg 4 133 48

Když se Kate Vavasourová probudí v nemocnici, nepamatuje se na rodinu shromážděnou kolem jejího lůžka ani na svůj život před nehodou. Lékaři jí diagnostikují posttraumatickou amnézii s tím, že by se jí vzpomínky měly začít postupně vracet. Což se stane… ale ty vzpomínky nejsou její. Patří Isabel Vavasourové, která žila a zemřela na panském sídle Askerby před čtyřmi sty lety. Po návratu na Askerby se Kate ocitne v domě plném stínů a podezírání. Protože nepoznává svou rodinu, přátele, a dokonce ani malého syna, zoufale se snaží poskládat události, které vedly k jejímu děsivému pádu. Zdá se, že život na zámku není tak dokonalý, jak Vavasourovi na veřejnosti předstírají. Ale dříve než Kate odhalí současná tajemství, musí odhalit pravdu o minulosti… Bylo Isabelino šílenství skutečné, nebo udělala chybu, když důvěřovala člověku, o kterém si myslela, že ji nikdy nezradí?... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Baronet

House of Shadows , 2015

essene
29.02.2024 5 z 5

Naprosto úžasná-miluji časové roviny,mystiku,psychologii, takže ideální kniha.Podobný styl jako má oblíbená Erskinová atd)

Cami.lla
02.03.2023 5 z 5

Skvělý mix historie, současnosti, tajemna, psychologie, romantiky… Přestože je celkem brzo jasné, jak se bude děj vyvíjet, nemohla jsem se od příběhu odtrhnout.

Adriena838772
14.11.2022 5 z 5

Tahle knížka se mi líbila a moc. O ztrátě paměti se zajímán a hodně

evineckY
15.10.2022 5 z 5

V poslední době mám štěstí na parádní romány o dvou dějových linkách.
Vlastně to je takový historický thriller - napínavý, mystický, romantický, smutný, úžasný. Moc doporučuji.

Kaila146
04.01.2022 3 z 5

(SPOILER) Jak píšou i jiní lidi tady, první půlka se čte fakt těžce. Angiiny úmysly jsou jasné skoro od začátku a vy prostě víte, jak to dopadne.
Jakmile jsem ale byla za půlkou, čtení mě začalo bavit. Kate byla v pohodě, Angie jsem nesnášela. Ostatní postavy za mě nejsou tak důležité. Možná ještě Matt. K tomu mám neutrální vztah, přišel mi takový neslaný nemastný.
Taky mi bylo téměř hned jasné, že Judith je za Isabelinou smrtí.
Celkem předvídatelná kniha s pomalým rozjezdem a napínavou druhou půlkou.

Laf
20.08.2021 3 z 5

Kdyby to šlo, tak knize dám 3,5 hvězdičky. První půlka se mi četla opravdu těžce. Nemohla jsem se pořádně začíst a moc poutavé mi to nepřišlo. Navíc už od začátku se dalo tipnout, kdo za tím stojí. Ty náznaky tam jsou. Druhá půlka knihy už byla mnohem lepší. Víc se tam toho dělo. A nejlepší na tom byl konec. To už jsem nemohla knihu jen tak odložit, dokud nedočtu poslední slova.
Celkově mohu říci, že pokud přežijete začátek, kniha se vám nakonec může zalíbit a vtáhnout do děje. Za nakouknutí do knihy to stojí :)

bábuška
28.06.2021 4 z 5

Hodně mi to připomínalo anglický gotický román a není divu, když mimo pobyt v nemocnici, je Kate nucena žít v ponurém zatuchlém zámku, kde se žije málem jako před sto lety. Jen protože s pomalu léčí po těžkém úrazu a převládá v ní pocit že žije v jiné době, důvěřuje v obou polohách své přítelkyni z mládí a ani v jednom případě nepozná
že jde o faleš a závist. Ani chování ostatních obyvatel zámku není přátelské, jen láska k malému synkovi Felixovi a skutečné přátelství Matta dokáže příběh dovést ke klidnému konci. Celkově na mě kniha působila dost ponuře.

WaN635
24.06.2021 4 z 5

Kniha se mi četla dobře, i přesto, že jsem zhruba od 20 stránky tušila zápletku. Na škaredé počasí a domácí pohodu je tato kniha jak dělaná :)

Noisette73
22.06.2021 2 z 5

Nesedla mi a navíc jsou docela velké rozpory v anotaci a posléze v knize.
Čtenář neví co si má vybrat neví na čem je...
Nepadlo na mě ani zrnko tísnivého pocitu.

elenk
08.06.2021 5 z 5

Kniha mi sedla,taky jsem se od ní nemohla odtrhnout……

Amitiel76
05.02.2021 5 z 5

No páni !! Tohle čtení jsem si vážně užila. Víc jak čtyři sta stránek mi zmizelo pod rukama ani nevím jak. To nešlo odložit....
Kate se probere po vážném úrazu v nemocnici, a trpí posttraumatickou amnézií. Nepamatuje si nic ze svého předchozího života. Neví kdo je, kým byla, kdo jsou ti lidé co se střídají u jejího lůžka. Nevybavuje si ani tvář svého malého syna, který na ní údajně čeká doma. Její paměť je jak nepopsaný list. Ale postupně se její střípky začínají vynořovat.... Jenže, je to skutečně její vlastní paměť? Nebo někoho jiného? Patří ty vzpomínky jí, nebo šlechtičně Isabel, která žila na tom samém rodovém sídle před čtyřmi sty lety? A proč se vzpomínky na její život, vynořují právě v mysli Kate? Co tyto dvě ženy spojuje?
Absolutně nechápu to nízké hodnocení. Proč kniha získala jen 79%, když to byla naprostá pecka!!
Knihu určitě doporučuji k přečtení !!!

Ráčkajda
26.01.2021 5 z 5

Tak to byl opravdu šálek mé kávy.....alá Erskinová, od které jsem přečetla všechny knihy. Knížka je čtivá, děj ubíhá a i když je poměrně brzo jasné jak to všechno je, byla jsem moc spokojená.

PetaZ
28.09.2020 4 z 5

Zhruba před půlkou knihy jsem si v hlavě dala dohromady konec a nemýlila jsem se, ale kniha byla čtivá a bavila mě i přes svou předvídatelnost..

Jirulka
01.08.2020 5 z 5

Měla jsem pocit, jako bych četla B.Erskinovou. Super příběh, těžko se odkládalo. Rozhodně doporučuji!

orinka3
03.07.2020 3 z 5

Myslila jsem si, že monopol na návraty do minulosti má spisovatelka Erskinová, ale je vidět, že lákají i další. Nic proti, ale chtělo by to něco nového. Se střídáním časů přišla už i Daphne duMaurier ve svém Domě na pobřeží. Ten mi připadá naprosto špičkový. Není to tlustospis, a přesto v něm čtenář najde všechno, po čem touží. Kniha Dům stínů je velice průhledná. Krátce po začátku je jasné, kdo s kým historicky souvisí, jaké jsou úmysly tzv. přítelkyň a tak vůbec. Napsané je to opravdu dobře, krásně se to čte až na to, že je předem jasné, o co jde. Takže: dobrá četba pro ženy, ovšem neočekávat zázraky.

leleia
17.06.2020 4 z 5

Kniha mi velmi připomínala Království stínu od B. Erskine, což je kniha, kterou mám velmi ráda (a často se k ní vracím). Příběh Kate i Isabel byl poutavý, prolínání přítomnosti a minulosti napsáno velmi pěkně, postavy napsané uvěřitelně (celá slavná rodina Vavasourů mi lezla solidně na nervy). Tu jednu hvězdičku strhávám za předvídatelnost :)

lucakuca
24.05.2020 3 z 5

Takový ten pocit… Něco bych si dala, ale nevím co. Na co mě honí mlsna? Kde je problém? Takhle kniha je jak moje chuť. Něco mi tu chybí a nevím co… Dva životy, dva příběhy. Jeden fascinující, druhý rekonvalescentní. Čtivé, oddechové, předvídatelné, a to moje NĚCO.

Mindy
19.02.2020 3 z 5

Kniha byla celkem fajn, ale časem mi začala vadit ta natvrdlost obou hlavních hrdinek. Děj byl předvídatelný, závěr zdlouhavý. Je to takové odpočinkové čtení, u kterého nemusíte nějak zvlášť přemýšlet.

Sabča817
28.01.2020 2 z 5

Další kniha ve stylu B. Erskine. Hl. hrdinka ztratí paměť a začne si vzpomínat na život jiné ženy, která žila před 400 sty lety. Námět je to originální, ale příběh mě nějak nebavil.

ritz
20.01.2020 5 z 5

Velmi zajímavá kniha, super prolínání příběhu z historie a současnosti.