Dům stínů

Dům stínů https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/137760/dum-stinu-137760.jpg 3 104 30

Nad nejmenovaným velkým americkým městem se tyčí vrch, na němž stojí Pendleton - luxusní obytný dům z konce 19. století. Jednou za 38 let dochází v domě k podivným jevům, které si vyžádají i oběti na životech. Jednoho deštivého a bouřlivého adventního dne roku 2011 se znovu uzavírá osmatřicetiletý cyklus a obyvatelé domu jsou konfrontováni s hrůznými jevy, jež se vymykají zdravému rozumu a představují smrtelné nebezpečí nejen pro dotyčné jedince, nýbrž i pro existenci celé lidské rasy. Americký mistr tajemna a záhad je v nejlepší formě, ve které kloubí horor, thriller a science fiction do strhujícího toku napínavého příběhu. ... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , BB art , BB art

77 Shadow Street , 2011

Adlethka
16.05.2014 5 z 5

Tato kniha je první co jsem četla od Koontze. Jsem nadčená. Napívané, skvěle popsany postavy (jejich emoce, zážitky) a svět Jednoho. Zamilovala jsem se do Winnyho ;) Je pravda, že postav tam je opravdu hodně, na což si čtenář musí zvyknout. Chvíli mi u některých postav trvalo, než jsme si uvědomila o koho jde. Závěr jsem nečekala, překvapil a o to jde ;) Určitě si přečtu další knihy od Deana.

KKK
02.02.2014 4 z 5

Tak napínavé to bylo dost,Četla jsem jedním dechem.Ale asi bych doporučila si na začátku udělat záložku,kde si napíšete všechna jména a jejich osudy,jinak je to fakt na hlavu...

MichelleS
25.12.2013 4 z 5

První stránky byly velice slibné. Pak nadšení trochu opadlo. Myslím, že knížce ublížilo, že jsem ji četla v předvánočním hektickém období. Ke čtení jsem se dostala vždy jen na chvilku a většinou únavou odpadla. Dočítala jsem už v klidu a pak to mělo ten správný náboj.
Teď se dívám, že jsem od autora četla jen 2 knihy (včetně této) a obě jsou mezi hůře hodnocenými, takže se moc těším, až sáhnu po některé na špičce.

Patapuf
24.11.2013 3 z 5

Dean je jeden s mých oblíbených autorů, ale tato kniha byla pro mě velkým zklamáním.... příběh a pokus o strašidelno mi přišel hrozně laciný....

Lilith1
07.11.2013 3 z 5

Zklamání, od svého oblíbeného autora jsem čekala přece jen něco víc. Ze začátku zbytečná hromada postav, s kterými se člověk jakž takž sžije asi v polovině knihy, to by se dalo odpustit. Ale to, že v průběhu čtení nenalezne člověk odpovědi na své otázky, které z románu vyplývají, to zamrzí. Nápad s nanostrojky byl hodně dobrý, ale celkové zpracování ho bohužel tak nějak pohřbilo. Možná to přebíhání od postavy k postavě, mělo čtenáři tak nějak vyhnat z hlavy myšlenky na to proč se Jedno zachovalo tak jak se zachovalo, proč pogromité prostě nezlikvidovali většinu jako tomu bylo v minulosti, proč svědek tak laxně zasahuje do děje, ale prostě to se nepovedlo. Nemám ráda otevřené konce, ale tohle bych mohla nazvat otevřeným dějem. Sorry, ale když čtu příběh, tak prostě chci vědět jak to dopadne, ale i proč a jak se děje ta omáčka okolo.

Gabetka
28.09.2013 2 z 5

Zpočátku bylo strašně těžké se začíst do přeskakujících příběhů několika hlavních postav, z nichž žádná nevyčnívala, a do stále se opakujících popisů hrůzných stvoření, která však nedokázala vyděsit, jak by se od hororu očekávalo. Do čtení jsem se musela nutit a stálo to hodně námahy dočíst do konce. Dvě hvězdičky dávám především za závěr, který byl smysluplný a příběhu dal zcela jiný rozměr.

jiri77
08.09.2013 2 z 5

S lítostí musí říct že mě kniha zklamala,čím více jsem se blížil ke konci tím více mě kniha nebavila,musel jsem se do čtení nutit.Z mého pohledu jedna z horších Koontzových knih.Naprostý souhlas s minirock.

Marian27
11.06.2013 5 z 5

Mne osobne sa kniha velmi pacila a nemam jej co vytknut. Originalny pribeh, zaujimave postavy, skvele gradovanie napatia. Vobec som sa pri nej nenudil a nemal som ju ani chut odlozit ako sa mi to stalo asi v polovici inak dobrej knihy Bezmoc. Ten koniec ma trosku zamrzel ale bol logicky a pribeh bol dotiahnuty do konca. Skvela originalna knizka s napadom a s myslienkami ktore prinutia cloveka zamysliet sa.

Fuksinka
04.06.2013 3 z 5

Zatím nejhorší knížka od mistra Koontze a že jsem jich četla moc, jenom doma mám od něj asi 16 knih, tuhle bohužel mezi nimi. Některé postavy mají potenciál být hodně zajímavé a některé i sympatické, ale nějak se to nestihlo, protože jich je tam moc a o každé se mistr trochu rozepsal. Přeskakování v napínavých chvílích z jedné postavy na druhou je osvědčený trik, ale pokud se skáče stále, je výsledkem místo zvýšení napětí velká nuda. Škoda vynikajícího nápadu, pointa byla skvělá. Další kniha bude určitě lepší.

minirock
02.03.2013 2 z 5

Trošku mě zarazilo nízké hodnocení od kormoran78 této nové "kůncovky", ovšem po jejím přečtení se už nedivím. Celý příběh je vyprávěn z pohledu několika postav, čímž je poněkud roztříštěný a bez napětí. Vždy, když má k něčemu důležitému dojít, děj končí a přechází k jiné postavě. To mě hodně vadilo. V polovině knihy jsem se tak nudil, že jsem myslel že nebudu dál číst, což se mi u knihy Deana Koontze ještě nestalo. Konec je sice docela překvapivý ale celkově mizerný pocit z knihy nezachránil. Ne, tohle Vám Mistře moc nevyšlo. Přesto se těším na další.