Dům roztříštěných snů

Dům roztříštěných snů https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458802/bmid_dum-roztristenych-snu-X7X-458802.jpg 5 56 24

První republika, dvacátá léta. Vše je nové a plné příslibů. Doramo Krásová má silné rodinné zázemí a dobrou práci, navíc i jisté zděděné nadpřirozené schopnosti – zdá se, že nemůže být spokojenější. Jenže nic není tak snadné, protože minulost je někdy jako závaží. Na povrch vyplouvají ohavná tajemství a skryté zlo, proti němuž je třeba bojovat. Zvládne to Doramo s pomocí svých sester a švagra, bývalého legionáře? **** Příběh započatý záhadným pádem průzkumného letadla Hansa–Brandenburg B.I se neustále zauzluje a zaplétá...... celý text

zvěřinec
zvěřinec
26.08.2021 5 z 5

U knihy mne hned zaujala obálka, název i upoutávka. Autorka si vybrala neotřelou zápletku a v kombinaci s první republikou vyzněl příběh velmi netradičně. Postavy byly..až na výjimky..sympatické, klidně bych s nimi ještě nějaký čas strávila. Celkově výborné čtení.

Milten
Milten
21.06.2021 5 z 5

Irena Moravcová mě zaujala již povídkou Chtít nestačí, které byla publikována v Žoldnéřích fantasie. V tomto románu svoje kvality jenom potvrzuje. Autorka prokazuje výbornou znalost dobových reálií, které jsou okořeněné nadpřirozenem, sympatické postavy a jedno temné rodinné tajemství. Takové knihy je radost číst.

TH.
TH.
03.06.2021

Od první chvíle, kdy jsem se o knize dozvěděla, mě velmi zaujala. Líbil se mi námět, upoutala mě obálka i anotace. Bohužel jsem tím vším těšením nastavila knize laťku dost vysoko, takže jsem nakonec byla trochu zklamaná
Není to špatná kniha. Dobová atmosféra je skvělá, postavy jsou dobře popsané a sympatické, samotná zápletka je poměrně neotřelá.
Na můj vkus je však kniha moc roztahaná. Příběh není tak komplikovaný, aby vydal na více než 500 stran. Ostatně samotná zápletka má svůj počátek někde kolem sté strany, do té doby se čtenář jen tak seznamuje s prostředím. Informace, které by stačilo čtenáři sdělit jednou větou, tu mají pro sebe celé scény. Je to škoda, zhustění děje a zkrácení dialogů by jistě prospělo i napětí a celkovému vyznění.
Dům roztříštěných snů je příjemná oddechová fantastika s dobře vybudovanou atmosférou a zajímavými historickými detaily. Má své mouchy, ale stojí za přečtení.

ZM44
ZM44
21.05.2021 5 z 5

Skvěle popsána prvorepubliková atmosféra. Knihu jsem přečetl jedním dechem.