Dům plný temnoty

Dům plný temnoty https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/464193/bmid_dum-plny-temnoty-QGE-464193.jpg 4 141 47

TEMNÝ PSYCHOLOGICKÝ THRILLER O RODINĚ OPŘEDENÉ PAVUČINOU LŽÍ… Margot a Myron Spielmanovi se ve snaze uniknout před dlouhými stíny minulosti přestěhují do idylické čtvrti města Cleveland, kde koupí opuštěné sídlo Rawlingswood. Doufají v nový začátek, brzy však zjistí, že také dům má své duchy minulosti… a jsou možná ještě horší než ti jejich. Už samotnou renovaci provází série nehod a zranění, a když se Spielmanovi do sto let starého sídla konečně nastěhují, začnou jejich problémy rychle narůstat. Krásná fasáda se postupně odlupuje a odhaluje prohnilé srdce Rawlingswoodu a historii poznamenanou vraždou a zradou. Kdosi nebo cosi Spielmanovy sleduje na každém kroku a jejich vlastní tajemství a lži už není možné dál skrývat. Napětí v rodině narůstá a hrozí, že se budou temné události opakovat. Margot s Myronem se musejí postavit vlastním přízrakům i pohřbeným tajemstvím Rawlingswoodu a to dřív, než se jim dům stane osudným. ______ Pro fanoušky klasického románu Dům na kopci od Shirley Jackson.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Mystery Press

No One's Home , 2019

JustWomen
08.04.2021

Tak toto mě vůbec nebavilo, nedočteno...

kasavubu
06.04.2021 3 z 5

Zcela souhlasím s předchozím hodnocením, od thrilleru, popř. hororu bych rozhodně čekala daleko více napětí. Klidně zde mohlo být více duchařiny. Škoda, že nebyla více rozpracovaná linie sekty shakerů. Osudy jednotlivých rodin mi hodně splývaly a nebyla zde v podstatě žádná postava, která by nějak vybočovala a k níž bych si vytvořila vztah, ať už kladný nebo záporný. Byl to prostě takový slušný průměr. Kniha která neurazí, ale ani nějak zásadně nenadchne.

bupilla
01.04.2021

Práve dočítaná a trošku ľutujem, že som si nepočkala na viacej hodnotení a komentárov čitateľov, ale utekala si ju kúpiť ako čerstvú novinku. Podľa anotácie som totiž od knihy očakávala niečo iné, ako som nakoniec dostala.

Nebolo to vôbec zlé, to nie - práve naopak - kniha je dosť kvalitná. Ale je to historický román, spoločenský román, historická detektívka - tieto označenia by jej sedeli oveľa viacej, ako thriller, ktorý čitateľovi anotáciou vlastne sľubuje podstatné nadprirodzené prvky. Očakávala som "duchárinu" v starom dome, dostala som niečo úplne iné a úprimne, tušiť to, knihu by som si nekúpila.

Spoločenské historické romány aj keď s prvkami thrilleru aktuálne proste nevyhľadávam, aj keď uznávam, že ako žáner je to fajn záležitosť a mám takýchto kníh kopec prečítaných... ale aktuálne si neprosím.

Takže mám v sebe zmiešané pocity, kniha by si zaslúžila aspoň 4 hviezdičky, ale... proste nie je to to, čo som chcela čítať a čo podľa mňa anotácia sľubovala, takže neviem ako hodnotiť ?!?!

Hodnotiť hviezdičkami preto nebudem. Kniha je kvalitná, číta sa rýchlo, prečítala som ju za deň a pol a to som samozrejme robila aj kopec iných vecí :) Ale v mojej knižnici neostáva, ako skúsenému čitateľovi, ktorý má za sebou stovky a stovky kníh, mi v podstate nič nové nedala :( a druhýkrát ju čítať určite nebudem.

Kniha vo mne nevyvolala žiadne silnejšie emócie, síce rieši vo vzťahoch veci, ktoré sú desivé, ale v spoločnosti žiaľ časté a skúsený čitateľ sa s nimi stretáva naozaj často. Žiadna postava mi neprirástla k srdcu natoľko, aby som jej uverila a skutočne s ňou jej príbeh hlboko prežívala. A to je mi naozaj ľúto.

Ale verím, vlastne som si celkom istá, že kniha si nájde nadšených čitateľov, možno mladších ako som ja (predsa len v strednom veku človeka už veľa vecí neprekvapí, je to tak) a hlavne, ak si čitateľ vyberie túto knihu pre seba ako historický spoločenský román s prvkami thrilleru a veľmi jemným dotykom nadprirodzena (aj keď poverčivosť by tu možno sadla ako označenie oveľa korektnejšie), tak verím, že nebude sklamaný.

mikika
29.03.2021 4 z 5

temný a zvláštně smutný příběh - vlastně několik příběhů najednou - které budete ještě pár dnů po dočtení zpracovávat a převalovat v hlavě...

lectora13
29.03.2021 5 z 5

Skvěle vykonstruovaný příběh, klobouk dolů. Děj se odehrává v několika časových rovinách, ve kterých jednotlivé rodiny zažívají radosti či spíše strasti svých životů. Pomocí drobných předmětů (dětská botička, nápisy na zdi, průstřel ve zdi) se autorce skvěle podařilo jednotlivé časové roviny propojit a čtenáři se tak otevře celistvý pohled na historii jednoho (ne)obyčejného domu.

Adris
26.03.2021 2 z 5

Musím přiznat, že kniha se mi nečetla dobře. Neměla jsem chuť se k ní vracet, ke konci jsem popisné části přeskakovala. Závěr byl super, ale 4 linie příběhů rodin, které v domě žily, a z nich několik osob, navíc často začínající na stejné písmena (Margot, Myron, Ava, Allyson..),to té čtivosti moc nepřidalo. Společně s vyprávějícími rodinami, se samozřejmě přeskakovaly i doby. 1930-2019, a ještě ne chronologicky. V průběhu čtení jsem zapomínala souvislosti, a k tomu má autorka zvláštní sklon popisovat, co se děje ve stejnou chvíli na několika místech v domě, včetně toho, kdo si zrovna jinde co pomyslel. Více mě bavilo číst části z pohledu teenagerů, dospělí byli zvláštně depresivní a dohromady jsem se od nich moc nedozvěděla. Prostě mi to nesedlo. Oceňuji, že autorka využila spoustu poznatků z praxe a historie. Je to sympatická žena a nápad na tuto knihu byl dobrý, i když šíleně ohraný, ale to nevadí, když horory nelouskáte denně. Podle mě by autorka měla napsat nějaký román ve stylu Dilema. Rodinné drama by jí sedělo dobře.

trudoš
22.03.2021 4 z 5

Povedená a autorkou přiznaná pocta Domu Na Kopci Shirley Jacksonové. D. M. Pulleyová dlouho buduje ve čtenáři pocit, že jiné, než nadpřirozené objasnění některých momentů nebude možné, přesto ve finále stojí příběh nohama pevně na zemi. Jak se skládá mozaika čtyř dějových linií z různých časových rovin, postupně zapadají souvislosti do sebe a jen některé detaily zůstanou na pomezí duchařiny, ostatně jak už to i v reálném životě bývá. Vždyť nevysvětlitelné souhry osudů na „prokletých“ místech nemůže popřít ani sebevětší skeptik světa.
Za trochu nešťastné považuji pouze neustálé skoky v čase, kdy hlavně v počátku je problém udržet pozornost kdy a kde se zrovna nacházíte, třebaže záhlaví kapitol vás jasně nasměruje. Jakmile se však rozvířené vody uklidní a vy navyknete tempu střídání, snadno propadnete hutné atmosféře strachu na panském sídle, ve kterém se dějí skutečně podivné věci. Naneštěstí ne vždy pocházejí strašidla a přízraky ze zásvětí – dost často bývá ďáblem i člověk sám o sobě.