Dům ozvěn

Dům ozvěn https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/616/mid_dum-ozven-omZ-616.jpg 4 687 164

Veliký starodávný dům na anglickém venkově získala Joss Grantová dědictvím po matce, kterou nikdy nepoznala. Když se pak s manželem a malým synkem do bývalého rodinného sídla přistěhují, začnou se dít záhadné věci. Vylekaná Joss postupně odhaluje dávná tajemství historie rodu, na němž ulpělo prokletí, a snaží se ochránit svou rozrůstající se rodinu i přátele. Reálný svět, zalidněný sympatickými postavami, je v příběhu konfrontován s temnou středověkou minulostí.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Brána

House of echoes , 1998

dita5803
07.10.2014 5 z 5

Výborná jako všechny její knihy. Ale tahle je mezi nimi nej :)

Januli
29.09.2014 4 z 5

Tak jak se nemohla hlavní hrdinka ze začátku odtrhnout od doma, tak stejně jsem to já měla s knížkou. Moje první knížka od Barbary a určitě si od ní přečtu ještě další. I když koncem jsem byla tak trochu zklamaná.

Vivienca
21.09.2014 5 z 5

Napínavé čtení od začátku až do konce - duchařina, čarodějnictví, starý dům plný záhad a tajemství... Úžasná kombinace, která mě chytila. Ráda si od ní přečtu další knihy.

girli
02.09.2014 5 z 5

Báječně hororová knížka, ze které jsem měla i pár jedlých nočních můr :)
Kdybych příběh viděla zpracovaný na filmovém plátně, asi bych ho nevydejchala a nedokoukala do konce, příběh v písmenkách jsem ale mohla prožít až do konce a užívat si příjemné mravenčení strachu, vřele doporučuji!

Illaa
22.07.2014 3 z 5

Napínavá kniha, kdy Vás v určitých pasážích mrazí. Mám velice ráda duchařské příběhy, u této knihy mi bohužel trošku vadilo, že mnoho scén se stále opakovalo dokola (např.zjevení plechového pána či nalezení bílé růže na různých místech). Proto to již ke konci knihy pro mě postrádalo to pravé napětí. Uspěchaný byl pro mě konec, kdy jediným zaříkávadlem bylo zrušeno celé prokletí domu, přitom v rodu hlavní hrdinky se o to pokoušelo mnoho generací a nikdo neuspěl.

Selket
13.05.2014 4 z 5

Ze začátku jsem měla trochu problém se začíst, ale zhruba od poloviny jsem se nemohla odtrhnout. Trochu mě štvalo staré vydání, které se mi dostalo do rukou - tolik překlepů a chyb jsem snad v jediné knize (ba na jediné stránce) ještě neviděla, ale doufám, že se to u novějších vydání neopakuje.

moonchild
27.02.2014 5 z 5

Jedna z mých prvních oblíbených knih od Barbary.Mo se jí to povedlo.

Blekí
02.12.2013 4 z 5

Necelých 400 stránek není moc, ale musím přiznat, že tahle kniha mi dala docela zabrat. Vždy jsem si mezi čtením musela dát krátkou pauzu a vstřebat všechny ty informace.
Co se samotného příběhu týče, dostala jsem varování "nečíst před spaním." Alespoň do určité části knihy bych řekla dobře míněné varování. Až do konce čtenář nevěděl, co se vlastně v Belheddonu děje. Nejsem si ale jistá, jestli to je pro knihu plus nebo mínus. Závěr bych velice čtivý a poutavý (a naprosto zbořil všechny mé teorie, Erskinová se zase nenechala prokouknout!), ale ta velká spousta stránek před ním se dějově trochu opakovala.
Spisovatelka opět zabodovala. Velké plus má u mě za nádech historie, která mě opravdu baví.

Daffodila
23.11.2013 5 z 5

Má první zkušenost s touto autorkou a mohu říct, že mě kniha vtáhla tak, jak jsem od ní původně rozhodně nečekala. V mých představách to měla být "bezduchá romanťárna" a nakonec se z toho vyklubal velmi propracovaný příběh, který mě do sebe vtáhl (nutno dodat, že zážitek umocňovalo prostředí starého domu u babičky, kde jsem knihu četla). Jsem vážně potěšena touto knihou.

monushka
25.09.2013 5 z 5

Tato kniha byla mou seznamovací knihou s touto autorkou a musím říci, že od té doby knihy této spisovatelky zbožňuji. Při čtení Domu ozvěn jsem měla husí kůži po celém těle.

lusila
09.07.2013 3 z 5

Strašidelná nebola, skvelý príbeh, ale zbytočne natiahnutý , dalo sa to skrátiť a bolo by to napínavejšie.

Michaela91
07.05.2013

Napínavá a velice čtivá, moc se mi líbila jako ostatní knihy od autorky.

Cahová Barbora
06.02.2013 3 z 5

Knižku jsem dočítala v posteli, mohlo být tak kolem jedné v noci a v tom něco zarachotilo na dvorku.........málem jsem si cvrkla.
Přesunula jsem se do obýváku ke většímu zdroji světla, společnosti přítele a ´´ v klidu´´ četla dál.
Ukázalo se, že zdroj hluku byl valící se kámen ze skalky :))

Moňula7
25.10.2012 5 z 5

Moc se mě líbila byla to druhá kniha od této autorky a chystám se na další :)

Katy78
09.05.2012 5 z 5

tuhle knizku jsem zacala cist nekolikrat, ale vzdy ( po tom co se rodina nastehuje do stareho sidla ) jsem ji musela prestat cist, pusobila na me az hororove.....stalo se mi, ze jsem mela i nocni mury...psala je az velmi realisticky pro me samotnou....asi ji nikdy nedoctu....

bizonecka
28.04.2012 4 z 5

Kniha se dobře četla,líbila se mě.

Kolejnicka
30.03.2012 5 z 5

Kniha je poutavá, bavila mě a nemohla jsem se od ní odtrhnout dokud jsem ji celou nepřečetla. Přikláním se k názoru ostatních, že překlad je z těch horších.
Knihu jsem koupila v bazaru a dostala se mi do rukou verze,která byla plná překlepů,což mi při čtení hodně vadilo

black.susi
27.01.2012 4 z 5

Knížku jsem koupila z vyřazených knih v knihovně a vůbec jsem netušila, co to bude. Nakonec mě celkem příjemně překvapila, pěkný, zajímavý příběh, který rychle ubíhá, já jsem se tedy rozhodně nenudila. Ale ten překlad, za to by paní překladatelka zasloužila minimálně facku, některá slova a slovní obraty mě budou strašit asi ještě dlouho.

vikikl
03.12.2011 2 z 5

Jsem teprve na zacatku - str.83 a uz ted muzu rict, ze nevim, jestli doctu. Pribeh by nebyl nejhorsi, i celkem napeti, ale ten preklad je des. Dost me rozciluje..... :o((

Lucy
23.10.2011 4 z 5

kniha dobrá hodně čtivá,určitě mě udržela,že jsem jí musela přečíst až do konce,jen ta komunikace mezi manželskou dvojicí,ale to pak zas nedá ten příběh-jinak musím říct,že velmi napínavá a lehce strašidelná.