Dům ozvěn

Dům ozvěn https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/616/mid_dum-ozven-omZ-616.jpg 4 687 164

Veliký starodávný dům na anglickém venkově získala Joss Grantová dědictvím po matce, kterou nikdy nepoznala. Když se pak s manželem a malým synkem do bývalého rodinného sídla přistěhují, začnou se dít záhadné věci. Vylekaná Joss postupně odhaluje dávná tajemství historie rodu, na němž ulpělo prokletí, a snaží se ochránit svou rozrůstající se rodinu i přátele. Reálný svět, zalidněný sympatickými postavami, je v příběhu konfrontován s temnou středověkou minulostí.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Brána

House of echoes , 1998

Lenka40
07.11.2016 4 z 5

Tohle byla moje první kniha od Barbary Erskinové .Nejdříve jsem byla z knihy taková nesvá.Děj mi ze začátku přišel roztahaný a dokonce jsem si myslela ,že knihu odložím . Ale po pár stránkách mě děj vyloženě vcucnul a já už se nemohla dočkat jak to vše dopadne. Mám ráda knihy , kde se objevují duchové ,takže tuhle knihu jsem si opravdu užila a musím říct ,že byla i řádně napínavá. Takže určitě doporučuji a sama se podívám po další knize od Barbary.

Raymi
09.10.2016 4 z 5

Pěkná knížka vytvářející solidní duchařskou atmosféru.Na konci happyend.Ale nikterak ubírající knížce na přitažlivosti. Četla jsem pak od autorky ještě další knihy, ale téhle se nevyrovnaly.Doporučuji.

FiliaNoctis
05.09.2016 4 z 5

Atmosféra televízneho hororu 80' z prostredia anglického vidieka s vôňou ohňa plápolajúceho krbom a jemným mrazením v záhlaví, kedy periférny zrak zachytí tieň mihnúci sa v leme dverí. :) Historický rozhľad autorky je citeľný, čo prispieva ku kvalite. Až na tie hrozné obálky, ktoré kazia pôžitok.

PeM
23.05.2016 5 z 5

Moje první kniha od této autorky a doufám, že ne poslední....kniha byla čtivá (občas...často...jsem měla i vztek na to, že si musím udělat něco k jídlu, trochu poklidit, že už musím jít spát....chtěla jsem to číst prostě pořád...), tajemná, tísnivá, napínavá, skvělá duchařina, doporučuju.

Jana71
13.04.2016 5 z 5

První přečtená kniha od Barbary Erskinové mě úplně pohltila. Byla napínavá, chvílemi jsem si i říkala, že bych jí neměla číst v noci :-) Moc se mi líbila a určitě se k této autorce ráda vrátím.

morava
23.02.2016 5 z 5

Hned ze zacatku musim napsat, ze je to ma uplne prvni kniha od Barbary Erskine a prvni kniha na toto tema.A reknu vam, ze se mi libila hodne !Bavilo mne prochazet se v tom starem chladnem dome,a to i s mrazivym pocitem v zadech, ktery jsem mela pri otoceni kazde stranky. Skvele napsano .Nenechte se odradit poctem stran,cte se rychle, skoro jako by se stranky otacely zahadnym zpusobem samy. proste jsem si cteni opravdu uzila.Pokud mate radi tajemne a napinave cteni, tak s touto knihou urcite neslapnete vedle..Uz se tesim na dalsi knihy od teto autorky.

MAXA71
17.02.2016 4 z 5

Miestami som ju čítala jednym okom, čo mi zimomriavky behali po zátylku. Dobré.

sima176
11.02.2016 3 z 5

Kniha se mi líbila, akorát nevadilo by mi, kdyby byla kratší. Konec trochu zlamal, čekal jsem víc

TheMelorry
05.12.2015 5 z 5

Tahle kniha byla úplně jiné než statní, co jsem zatím od autorky četla. Ale rozhodně nebyla horší... skoro jsem se bála číst ji po večerech.

Leskodka
26.11.2015 5 z 5

Úžasné čtení, tajemné, pohlcující,velmi čtivé, těším se na další knihy autorky.

pavlinkaa
24.11.2015 4 z 5

Moje první kniha od této autorky a musím říct, že se mi líbila. Je pravda, že vymítání mi tam nějak nesedělo, myslím si, že ta část mohla být vynechaná a docela mě zklamal ten konec. Čekala jsem ho víc napínavější a moje představa byla o hodně jiná, ale tak to je autorčina představivost a budu to respektovat :) Musím teda ale přiznat, že jsem se chvílemi docela bála. Nejsem ani nadšená a ani zklamaná a určitě si přečtu další knihy od paní Erskine.

KatnissLavender
26.08.2015 5 z 5

Naprosto dokonalá duchařina s nezapomenutelnou atmosférou a prvky čarodějnictví! Tu si nesmíte nechat ujít!!!

gigieretino
06.08.2015 5 z 5

Napínavá kniha, moc hezké čtení.

akdar72
11.06.2015 5 z 5

Další krásná kniha od mé oblíbené spisovatelky. Těším se na další.

Acinore
02.04.2015 4 z 5

Příjemný čtení, hlavně když je člověk v noci doma sám :D

Popik
01.04.2015 5 z 5

Příběh super, dokonce jsem se i párkrát v noci bál x). Jen mi občas trhala žíly až moc urputná Joss... proto jedna hvězda dolů. Jinak paráda někdy si to zopakuju.
Jinak bych se rád zeptal překladatelky jestli u toho přepisu popíjela víc než je zdrávo tolik chyb a překlepů bych neudělal ani já a to jsem dislektik a disgrafik :D

Faustka
11.03.2015 2 z 5

Rozvláčné a poměrně únavné. Joss mě svou ustavičnou "náladou" krutě brnkala na nervy. Její manžel a sestra, aby měli svatozář .. a Plechový pán taky.

Aknicula
14.11.2014 5 z 5

Knížka je hodně čtivá. Od této autorky to byla moje třetí knížka a musím říci, že se mi líbila nejvíc (Království stínů, Oheň je tvým osudem). Je pravda, že v některých částech je to malinko přitažené za vlasy, mám konkrétně na mysli pasáže, kdy "duchové" pohybují předměty a zamykají dveře...ale napětí a tajemno to tak nějak vyrovnají. Doporučuju!

mineralka
18.10.2014 5 z 5

Barbara opět nezklamala.Výborné čtení.

alef
16.10.2014 4 z 5

Zděděný starodávný, záhadný dům na anglickém venkově ... už jen tato charakteristika dává tušit další napínavý příběh z pera výborné vypravěčky a my se můžeme pohodlně usadit a začít sledovat, jak se Joss "popere" s tajemstvími svých předků.

Pro mě tradiční podzimní četba, venku déšť, šero, doma oheň v krbu, káva, pohodlné křeslo a jedna z knih paní Erskinové, tradice, kterou ráda dodržuji :-).