Dům ozvěn

Dům ozvěn https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/616/mid_dum-ozven-omZ-616.jpg 4 687 164

Veliký starodávný dům na anglickém venkově získala Joss Grantová dědictvím po matce, kterou nikdy nepoznala. Když se pak s manželem a malým synkem do bývalého rodinného sídla přistěhují, začnou se dít záhadné věci. Vylekaná Joss postupně odhaluje dávná tajemství historie rodu, na němž ulpělo prokletí, a snaží se ochránit svou rozrůstající se rodinu i přátele. Reálný svět, zalidněný sympatickými postavami, je v příběhu konfrontován s temnou středověkou minulostí.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Brána

House of echoes , 1998

Bezzubka
07.04.2019 5 z 5

Krásný román s netradičními prvky duchovna, kde nic není takové, jak se na první pohled zdá... Ano, tohle mě moc bavilo!

Sabča817
31.03.2019 3 z 5

Ze začátku mě tato kniha hrozně chytla. Nedalo se od ní odlepit. Je to zajímavý příběh s hororovými prvky. Když jsem se ovšem dostala někam za polovinu, už to nebylo takové, a čím víc jsem se blížila ke konci, tím víc jsem se k tomu čtení musela nutit. Řekla bych, že děj byl zbytečně moc dlouhý...

Janule809
01.02.2019 3 z 5

Kniha zajímavá, četla jsem ji jedním dechem

luciella10
29.01.2019 3 z 5

Na začátku mě kniha chytla a tajemná atmosféra mě bavila, ale postupně se děj více a více táhl. Dočetla jsem jí silou vůle.

Capinka
23.01.2019

Přečetla jsem jedním dechem, ale v důsledku mě kniha trochu zklamala. Děj byl občas zdlouhavý a konec zase najednou hodně uspěchaný. Ale jinak byla kniha příjemná. Z mého pohledu se tam ani nekonal žádný nečekaný zvrat.

Sumatrae
12.01.2019 5 z 5

Moje kdysi prvni setkani s touto autorkou, kdy jsem knihu přečetla jednim dechem behem dvou dnu a od te doby jsem nevynechala jedinou jeji knihu..vsechny zdobi mou knihovnu U teto autorky jde o spojeni vseho, co mam rada....historie, laska, prolinani ruznych casovych os, detektivka....

kvetuse3368
12.01.2019 5 z 5

Přečetla jsem jedním dechem, zajímavá zápletka a vyústění.

Digi28
07.01.2019 1 z 5

cekala jsem od knihy asi hodne. Bohuzel jsem nedocetla, nebavila me. Miluji duchariny, ale tohle za me teda ne. Dej tahly zadne napeti nedokazala jsem se zacist. Mam za sebou uz jine ducharske pribehy, kterym jsem naprosto podlehla ale toto fakt NE.

Ketrin.TR
02.01.2019 5 z 5

Krásná, čtivá kniha plná tajemství, které úkrývá starý dům. Knížku jsem četla už někdy před deseti lety a teď jsem se k ní znovu dostala a pořád mě při čtení dokáže mrazit v zádech.

Ála41
30.12.2018 4 z 5

Kniha se mi moc líbila. Četla jsem ji už kdysi a dvakrát. Od stejne autorky jsem zkoušela i jinou, ale tam jsem se nezacetla. Líbí se mi motiv mladé rodiny ve velkém starém domě, který skrývá svá tajemství.... Ja knihu doporučuji.

Angelicca
30.12.2018 5 z 5

Od autorky jsem přečetla již dvě knihy a na tuto se moc těšila. Musím říct, že to byla naprostá bomba! Příběh se mi celkově moc líbil, úžasný scénář. Občas mě tedy hlavní hrdinka malinko svým chováním lezla na nervy, ale to k příběhu patří. :) Knihu jsem začala číst a už nešlo přestat, měla jsem jedinou kliku, že byla dovolená:) Vřele doporučuji k přečtení!!

Nikol1994
29.12.2018 2 z 5

Za mě ohromné zklamání. V půlce jsem knihu odložila. Absolutně vůbec jsem se do ni nemohla začíst.

Zboznujuknihy
01.12.2018 5 z 5

Dům ozvěn je velice, velice zvláštní kniha, musím ale říct, že je příběh mistrovsky zpracovaný. Je tajemný a člověk se chvilkami i bojí, zároveň to ale není levný sešitový horor, kde místo strachu cítíte spíše znechucení. Já osobně jsem knihu četla několikrát a nejspíš ještě mockrát budu. Nemůžu než vřele doporučit.

Olous1
21.11.2018 5 z 5

Starodávný dům na anglickém venkově, který zdědila po matce Joss Grantova...duchové...prokletí...tak to se mi opravdu moc líbilo.Chvilkama jsem měla husí kůži a bála jsem jít i do sklepa.Autorku řadím do oblíbených a jdu pro další knihy. Určitě doporučuji přečíst fakt bomba:)

Nomia
08.11.2018 3 z 5

Erskinová sice stále píše na jedno brdo, ale pokud jste žena a máte ráda historii, možná trochu tajemna a místy nepohrdne ani špetkou fantasy, tak jsou její knihy tou správnou volbou. Autorka vypráví celkem svižně a do jejich knih se dá snadno začíst tak, že je přečtete na jeden zátah.

Nepíše knihy, ze kterých bych se posadila na zadek, ale je to přesně ten typ románu pro ženy, který mě dokáže pobavit. Dům ozvěn byl krapet jiný a to díky strašidelnější duchařské atmosféře, která se autorce poměrně povedla. Osobně jsem měla problém s postavy, nestává se to příliš často, ale snad ani jeden charakter jsem si nedokázala oblíbit. I proto musím hodnotit jako průměr, ale velmi čtivý průměr.

sgjoli
28.10.2018 4 z 5

Duchařiny mám moc ráda a Erskinová mne už jednou přesvědčila (v Nejtemnější hodině), že duchařiny psát umí. I tahle kniha mne strašně moc bavila a já si ji užila. Ačkoliv Nejtemnější hodina mne bavila o trochu víc, i tohle mohu s klidným svědomím doporučit. Sice mi trochu vadilo chování jedné z postav, ale dalo se to překousnout. Skvělé, napínavé, místy akční, dobrodružné, temné.

ivana02
26.10.2018 3 z 5

Hlavní hrdinka mi moc sympatická nebyla, ale to ani její manžel a sestra. I když je kniha čtivá, příběh bych zhustila, plno věcí se opakovalo. Duchařiny mám sice ráda, ale že by někdo otěhotněl s duchem, mi přišlo už moc :-)
Prima. Toto slovo se v knize tak často opakovalo, až mi začalo lézt na nervy. Nedovedu si představit, že bych těsně po porodu řekla manželovi, že miminko je "prima". Přikládám to špatnému překladu a hlavně korekturám, protože chyb tam bylo požehnaně a rušily. Také mi přijde nešťastné, když kniha o téměř 400 stránkách vyjde brožovaná. Nelze ji číst otevřenou, aniž byste ji neustále nedrželi nebo v hřbetu nenalomili.

KlaraJahoda
04.08.2018 5 z 5

Uf. Mám autorku ráda pro její tématiku, ale tahle kniha mi dala zabrat. Byla výrazně strašidelnější než jsem očekávala a velmi k tomu velmi dobře napsaná. Strašidelné okamžiky byly úžasně vykresleny. Měla jsem pocit, že stojím vedle hlavních postav a koukám jim přes rameno a bojím se s nimi. Autorka opět děj v napínavějším momentě utnula a nutila mě číst kapitolu, která me v tu chvíli vůbec nezajímala, ale byla podstatná pro celkový příběh. Tím mě držela neustále v napětí. Po většinu čtení jsem měla dojem, že je jasné kdo je tu padouch a až na konci jsem zjistila, jak moc jsem se mýlila a některé, do té chvíle nepodstatné detaily, byly směrodatné. Super kniha, která mi přivodila nejednu noční můru.

martinkaLLL
31.07.2018 5 z 5

Fuj to jsem se bála. Konečně knížka, která splňuje opravdu žánr takový jaký má psaný. Strachu a obavám zdar.

makyla
22.07.2018 4 z 5

Druhá kniha od Erskinové a líbila se mi o trochu méně, než mnou čtené Údolí havranů. Chování hlavní hrdinky mě rozčilovalo, přišlo mi nepravděpodobné. Přesto se mi kniha četla dobře a vím, že si další knihu přečtu určitě.