Dům na prahu noci

Dům na prahu noci https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/325987/bmid_dum-na-prahu-noci-YI4-325987.jpg 4 173 49

Amedeo Esposito, nalezenec z Florencie, našel konečně svůj domov na maličkém ostrůvku na samém jihu Itálie. Zaujal ho dům, o němž místní lidé tvrdí, že v něm straší. Amedeo opravil drolící se zdi, vyměnil zetlelé dveře a zametl podlahy a hrdě zde otevřel bar, který pojmenoval „Dům na konci noci“. Obklopen šuměním moře a vůní bougainvillejí tu začíná svůj nový život s krásnou, nesmírně inteligentní učitelkou Pinou. Dům na konci noci se stává domovem pro celé generace odvážné a chaotické rodiny Espositových, zatímco na ostrov doráží století prudkých změn, po válce přicházejí turisté a také recese. Je to místo plné příběhů, legend a občas i zázraků. Mění se režimy, na světlo vycházejí zrady a vznikají nečekaná přátelství, ale Dům na konci noci zůstává jako pozadí pro dávné sváry i dějiště velkých lásek.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Knižní klub

The House at the Edge of Night , 2016

alenkacermi
29.05.2020 5 z 5

Krásná kniha. Příběh mě bavil hned od začátku. Cítila jsem vůni bougainvilleí i chuť limoncella. Líbili se mi příběhy ostrovanů i samotného ostrova. Příjemné nenáročné čtení

Ivanule
24.05.2020 5 z 5

Krásná kniha o historii jedné rodiny z ostrova. Kniha se krásně četla,bavila mě od začátku do konce, takové knihy si moc ráda přečtu. Je zde vidět,jak se myšlení různých lidí rodiny v průběhu roků mění,stejně jako doba ze začátku klidná,později světová válka všechno změní.

Janík511
03.01.2020 4 z 5

Příjemné čtení o jedné rodině napříč dvacátým stoletím. První půlka knihy mě přesto bavila o něco více. Konec už pro mě tak zajímavý nebyl, přišlo mi, že se nic moc pořádně nedělo v rodině, pouze se měnila doba a myšlení lidí. Hledala jsem po vánocích něco odpočinkového ke čtení a tohle určitě nebyl krok vedle, ale kniha, která je poměrně čtivá a nenáročná.

Toru
02.08.2019 5 z 5

Úžasná kniha od začátku až do konce. Ani chvíli jsem se nenudila a bylo mi líto, že knížka dál nepokračuje i když konec byl krásný.

jindra3953
19.07.2019 4 z 5

Příjemné čtení.

BoženaN
26.06.2019 5 z 5

Pohladilo mě to na duši.

MichelleS
26.05.2019 3 z 5

Čtivé, prohřáté středomořským sluncem a provoněné květy bougainvillií, ozvláštněné starými legendami a vírou v zázraky. Bohužel ve snaze obsáhnout několik generací jsou postavy ploché, většinou černobílé, často stejné v dětství, mládí i ve stáří. Jazyk mě ničím nezaujal, snad jen nepřeložené střípky italštiny jsou dobrý nápad pro vtáhnutí do místa děje. Některé zápletky jsou předvídatelné a na efekt.

luba65
25.02.2019 5 z 5

Krása. Málekterá kniha mě tak držela do konce.

Annkag
22.01.2019 4 z 5

Nádherná četba.Zaujal ma už prvý príbeh kde sa na ostrove narodili dvaja synovia jednému otcovi a dvom matkám.Potom ste vtiahnutý do príbehu malého nalezenca ktorý je ponechaný svojmu osudu pred dverami sirotčinca.
A pak to začína...pohltí vás knížka s postavami,príbehmi,názormi a krásami ostrova a života,ktorý je i na malom ostrove tak pestrý že vydal na rodinnú ságu členov Domu na prahu noci.
Odporúčam prečítať všetkým tým ktorý si myslia že ich rodina im nemá čo ponúknuť,pretože všetci máme v sebe zaujímavé príbehy,ktoré tu po.sebe zanecháme.

Imis
31.12.2018 1 z 5

Bohužel mě kniha opravdu strašně nudila. Těšila jsem se na ní, mám ráda příběhy z Itálie, Španělska, Francie. Přečetla jsem ale asi 30 stránek (ze začátku to docela šlo) a pak jsem už jen v rychlosti pročetla další stránky, zda se to nějak zajímavě vyvrbí. Z mého pohledu se tam ale nic moc zásadního nedělo a děj se nevyvíjel poutavě. Pro mě teda opravdu špatná volba.

Pavlaj
29.09.2018 5 z 5

Tak to bylo moc a moc pěkný. Jak se na jeden malý ostrůvek vejde tolik osudů a příběhů? Knížka, kterou si neužijete při čtení v metru. Musíte jí číst v tichu, pomalu a beze spěchu a nejraději byste ji četli se zavřenýma očima.

Jane100
24.09.2018 4 z 5

Právě díky takovýmto knihám jsem si oblíbila příběhy z prostředí Itálie. Krásný poutavý příběh.

nase_zuzu
26.02.2018 3 z 5

Ačkoliv Itálii miluju a příběhy z Itálie rovněž, tohle bez obsáhlejšího děje bylo roztažené na skoro 400 stran a dalo mi to docela zabrat. Pěkné, ale spíše průměrné líčení třech generací na italském zapadlém ostrůvku.

raty
13.02.2018 4 z 5

Pěkná rodinná sága. Zajímavé informace o životě na odloučeném ostrůvku. Jen ve způsobu vyprávění mi něco chybělo. Takové spíše popisné s odstupem a bez emocí. Přesto určitě stojí za přečtení.

Terka18
28.01.2018 3 z 5

Hodně odpočinková kniha. Nic náročného. Příběh vás zavede na krásná místa na úžasný ostrov, kde zažíváte příběh velké generace. Pro mě trošku zdlouhavé, knihu bych trochu zkrátila a byla by pro mě zajímavější.

zaneta.pap
13.01.2018 5 z 5

Nádherná kniha, která Vás zavede na ostrov Castallamare, který si žije svým vlastním životem a pohltí Vás natolik, že se stanete součástí příběhů lidí, kteří na ostrově žijí.

Květ
20.12.2017 4 z 5

Příjemné, odpočinkové čtení, ze kterého dýchá vůně moře, květin a italského espressa, trochu lásky, rodinných sporů i zázraků.

PavlínaAlžběta
20.12.2017 5 z 5

Román typu rodinné ságy od spisovatelky Dům na prahu noci vás v tomto období doslova přenese na jih Itálie. Hlavní hrdina najde svůj domov na ostrově Castellamare v Itálii, kdy si vyhlídne dům o kterém mu místní navypráví příběhy o strašení. Přesto hlavní hrdina Amedeo se nenechá odradit a dům dá dohromady. Začíná mu nový život, začíná život rodiny a já se doslova přenesla mezi místní, kteří prožívají své životy, trápení i radosti, změny i krize a proplouváte 100 letým vyprávěním o milující rodině a místních obyvatel ostrova. Od knihy se jen tak nelze odpoutat, jak je čtivá, krásná a plná citů. Kniha je tenká, takže nečekejte bichli, obsahující příliš popisující rodinnou ságu. Knihu si přečtu znovu to vím jistě a doporučuji na klidné čtení v jakémkoliv období. Jsem velmi ráda, že jsem knihu dostala.

mschmidtova
21.11.2017 4 z 5

Moc hezký příběh jedné rodiny, ostrova, lidí, co se nevzdávají a překonají všechny krize.

Renatecka
09.11.2017 5 z 5

Ach ty ságy, tyto rodinné ságy z 20. století - to je prostě moje, ať už z Čech či odjinud. Kniha se mi moc líbila, nebyla přeplácaná zbytečnými detaily, pěkně se četla. Zkrátka, moc hezky odvyprávěný příběh. Po knížce se po čase určitě vrátím znovu a ráda :-)

ostrovy rodinné vztahy Itálie ze života nový začátek britská literatura

Autorovy knížky

Catherine Banner
britská, 1989
2017  81%Dům na prahu noci

Kniha Dům na prahu noci je v