Dům na prahu noci

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Amedeo Esposito, nalezenec z Florencie, našel konečně svůj domov na maličkém ostrůvku na samém jihu Itálie. Zaujal ho dům, o němž místní lidé tvrdí, že v něm straší. Amedeo opravil drolící se zdi, vyměnil zetlelé dveře a zametl podlahy a hrdě zde otevřel bar, který pojmenoval „Dům na konci noci“. Obklopen šuměním moře a vůní bougainvillejí tu začíná svůj nový život s krásnou, nesmírně inteligentní učitelkou Pinou. Dům na konci noci se stává domovem pro celé generace odvážné a chaotické rodiny Espositových, zatímco na ostrov doráží století prudkých změn, po válce přicházejí turisté a také recese. Je to místo plné příběhů, legend a občas i zázraků. Mění se režimy, na světlo vycházejí zrady a vznikají nečekaná přátelství, ale Dům na konci noci zůstává jako pozadí pro dávné sváry i dějiště velkých lásek....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/325987/dum-na-prahu-noci-YI4-325987.jpg 4100
Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Knižní klub
Orig. název:

The House at the Edge of Night (2016)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (24)

Kniha Dům na prahu noci

Přidat komentář
BoženaN
26. června

Pohladilo mě to na duši.

MichelleS
26. května

Čtivé, prohřáté středomořským sluncem a provoněné květy bougainvillií, ozvláštněné starými legendami a vírou v zázraky. Bohužel ve snaze obsáhnout několik generací jsou postavy ploché, většinou černobílé, často stejné v dětství, mládí i ve stáří. Jazyk mě ničím nezaujal, snad jen nepřeložené střípky italštiny jsou dobrý nápad pro vtáhnutí do místa děje. Některé zápletky jsou předvídatelné a na efekt.

luba65
25. února

Krása. Málekterá kniha mě tak držela do konce.

Annkag
22. ledna

Nádherná četba.Zaujal ma už prvý príbeh kde sa na ostrove narodili dvaja synovia jednému otcovi a dvom matkám.Potom ste vtiahnutý do príbehu malého nalezenca ktorý je ponechaný svojmu osudu pred dverami sirotčinca.
A pak to začína...pohltí vás knížka s postavami,príbehmi,názormi a krásami ostrova a života,ktorý je i na malom ostrove tak pestrý že vydal na rodinnú ságu členov Domu na prahu noci.
Odporúčam prečítať všetkým tým ktorý si myslia že ich rodina im nemá čo ponúknuť,pretože všetci máme v sebe zaujímavé príbehy,ktoré tu po.sebe zanecháme.

Imis
31.12.2018

Bohužel mě kniha opravdu strašně nudila. Těšila jsem se na ní, mám ráda příběhy z Itálie, Španělska, Francie. Přečetla jsem ale asi 30 stránek (ze začátku to docela šlo) a pak jsem už jen v rychlosti pročetla další stránky, zda se to nějak zajímavě vyvrbí. Z mého pohledu se tam ale nic moc zásadního nedělo a děj se nevyvíjel poutavě. Pro mě teda opravdu špatná volba.

Pavlaj
29.09.2018

Tak to bylo moc a moc pěkný. Jak se na jeden malý ostrůvek vejde tolik osudů a příběhů? Knížka, kterou si neužijete při čtení v metru. Musíte jí číst v tichu, pomalu a beze spěchu a nejraději byste ji četli se zavřenýma očima.

Jane100
24.09.2018

Právě díky takovýmto knihám jsem si oblíbila příběhy z prostředí Itálie. Krásný poutavý příběh.

nase_zuzu
26.02.2018

Ačkoliv Itálii miluju a příběhy z Itálie rovněž, tohle bez obsáhlejšího děje bylo roztažené na skoro 400 stran a dalo mi to docela zabrat. Pěkné, ale spíše průměrné líčení třech generací na italském zapadlém ostrůvku.