Dům krásy

Dům krásy https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/381587/bmid_dum-krasy-f67-381587.jpg 3 34 11

I nablýskané prostředí kosmetického salonu se dříve či později znečistí špínou a krví Bogoty. Kosmetička Karen se přestěhuje do Bogoty, aby si zajistila lepší život a mohla se postarat o svého čtyřletého syna. Získá zaměstnání v salonu zvaném Dům krásy a při práci naslouchá doznáním a intimnostem svých zákaznic. Stane se důvěrnicí psycholožky, kongresmanovy manželky, známé televizní moderátorky i umořené matky, která hledá spravedlnost v zemi, kde pravda patří pouze těm, kdo si za ni mohou dovolit zaplatit. Karen netuší, že se právě díky své práci zanedlouho stane klíčovou svědkyní při vyšetřování vraždy. Jedna z jejích klientek, mladá studentka Sabrina, je totiž nalezena mrtvá. Kdo ji zavraždil? A proč i ten nejlepší detektiv dal nakonec od případu ruce pryč? Karen brzy zjišťuje, že život v hlavním městě je mnohem nebezpečnější, než si vůbec dovedla představit.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Host

La casa de la belleza , 2015

Pavlína2019
25.12.2023 2 z 5

No, dočteno s nepříjemným pocitem.
Smutná kniha z exotického prostředí, o kterém nejsem zvyklá číst.
Nepříjemný, smutný a dojemně tragický příběh, který nepostrádá určitou nechutnost.
Bohužel, nějak podobně si to v Kolumbii představuji, takže příběhu věřím.
Jak bylo zmíněno mnohokrát výše, četla se dost špatně, jména - úplné neštěstí.
Také zvláštní styl vyprávění poněkud plete.
Prostě zkušenost, ale ráda se pustím zase do něčeho jiného.

Delitka
22.10.2019 3 z 5

Zmatek v postavách mi nedovolil knihu dočíst i když je psána pěkně. Škoda :-(

Bezantina
21.05.2019 3 z 5

SPOILER - komentář obsahuje informace, které prozrazují část děje.
Čekala jsem šťastný konec, jakože Karen bude mít synka u sebe a vrah bude usvědčen, ale smůla.. Závěr mi podrazil nohy, docela depresivní..

natylavirova
19.03.2019

Tuto knížku jsem si půjčila od své tety, která má velmi ráda tento styl literatury, a říkala mi že by se mi tato detektivka mohla zalíbit.
Přesto že na detektivky moc nejsem, tak jsem si řekla že to zkusím.
Když jsem začala knižku číst, tak mě nejprve moc nezaujala, ale po nějakých 40 stránkách jsem se do příběhu začetla a knížka začala být napínavější. Po nějaké té době, co jsem knížku četla, tam došlo k vraždě mladé studentky, a díky tomu se stala hlavní postava této knížky, Karen, která pracuje jako kosmetička, a má čtyřletého syna, jedním z hlavních svědků.

pipetion
07.03.2019 4 z 5

Drsný příběh z Kolumbie. Zpočátku jsem měla problém se začíst, ale nakonec se mi styl vyprávění velmi zalíbil. Závěr knížky mě dostal, nečekala jsem to. Mé překvapení pravděpodobně vychází z neznalosti skutečného latinskoamerického prostředí, na které se neumím dívat jinak než evropským pohledem.

miuk
18.02.2019 2 z 5

Prostředí exotické - nejne salon krásy, ale i země. Ale jinak jsem se v příběhu, teda hlavně postavách ztrácela. Nic moc.

šneki
06.01.2019

Nedočteno, měla jsem problém se změnami pohledu a celkově jsem se nemohla pořádně soustředit na příběh, protože jsem se nemohla zorientovat, kdo vlastně vystupuje v ději.

kikies
28.12.2018 3 z 5

Příběh jako takový mě až tak nezaujal, často jsem se ztrácela v postavách. Zaujalo mě spíše popisované prostředí, ve srovnání s většinou mnou čtených knih poměrně exotické. O životě v Kolumbii si přečtu málokdy.

Kimeček
25.12.2018 3 z 5

Musím říct, že kniha je zajímavá, napínavá, ale často jsem se ztrácela a nevěděla vlastně o čem čtu.

bigben
07.11.2018 3 z 5

Čekala jsem oddychovější čtení, spletitost příběhu i osudy lidí byly zajímavé, na mě až moc propletené...pro mě neočekávané rozuzlení

Ivuska.09
01.10.2018 4 z 5

Dům krásy je kniha s neobvyklým konceptem. Pohybuje se na pomezí společenského románu a detektivky a právě taková kombinace je skvělá a určitě i tohle přispělo k tomu, že se příběh tak dobře čte. A závěr mě dostal - tohle jsem opravdu nečekala.