Dům fúrií

Dům fúrií https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/392105/bmid_dum-furii-eV5-392105.jpg 4 117 42

Dům fúrií série

1. díl

Louisa Dittonová je osamělá a plachá. Poté, co utekla ze školy, kde byly kruté tresty na denním pořádku, je nadšená, když se seznámí se starou ženou, která jí nabídne místo pokojské v penzionu. Brzy po příjezdu do Coldthistle House si však Louisa začne uvědomovat, že záhadný majitel penzionu, pan Morningside, poskytuje svým hostům mnohem víc než jen ubytování. Ve skutečnosti je tento dům místem soudu a pan Morningside a jeho zaměstnanci vykonávají nad hosty svou vlastní temnou verzi spravedlnosti. Nad hosty, jejichž hříchy považují za neodčinitelné. Louisa se začne bát o mladého muže jménem Lee, který se svou neobyčejnou laskavostí od ostatních hostů výrazně odlišuje. Louisa si uvědomuje, že je možná na ní, aby ho před tak hrozivým koncem uchránila. Ale jak může Louisa vědět, komu v tomto domě plném klamu a lží věřit? Kniha je doplněna příznačnými ilustracemi a fotografiemi, které oživují podivný svět, ve kterém je hranice mezi lidmi a duchy opravdu tenká.... celý text

Literatura světová , Horory , Pro děti a mládež

Vydáno: , Jota

House of furies , 2017

iv.ča
05.07.2023 3 z 5

Nenadchla ani neurazila. Zlatý střed!!

LutherKing
06.06.2023 3 z 5

Celkem dobré čtení

ZÓNA
19.04.2023 1 z 5

Prvotřídní brak!!
Znamenitá obálka je mnohdy obávanou vstupenkou na pokleslé představení.
Rozhodně by se tato kniha neměla dostat do rukou dětem. Nejen kvůli prvoplánovým odpornostem, ale zejména pro utvoření špatného literárního vkusu.
Zpočátku se příběh tváří bohatě a záhadně. Vše se odehrává v typicky nevlídném ostrovním klimatu, které umí výborně navodit atmosféru hororu.
V tomto případě se ovšem záměr nepodařil. Prostředí není dobře vykresleno, postavy jsou tuctové a ničím neupoutají. Strach zde rozhodně nehledejte. Ich forma vypravěčky svojí náladou zapadá někam ke grotesce a nouze není ani o žerty různého druhu.
Reklama na opravdu hodně špatný román.
Dobrá příležitost v rukou nesprávného autora.
Zornice pana Kinga by v příběhu našly tolik možností a skutečné temnoty a zla.
Zde naleznete jen povrchový román o lidech, kteří na světě nemají být. A snahu postrašit čtenáře. Ale ve skutečně dobrém hororu se dějí věci zcela jinak.
Hodnověrněji...

Luci-_-
17.01.2023 4 z 5

Kniha má zajímavý námět, je čtivá s jednodušším stylem psaní. Kdyby byly další díly v češtině ráda bych se do nich vrhla.

borufka
30.10.2022 4 z 5

Možná opravdu YA, ale nevadí, taková příprava na Sirotčinech slečny Peregrinové a podobné knihy, i s ohledem na ilustrace a fotografie. O Louise se tu vesměs recenzenti vyjadřují jako o nudné, ale možná nejde ani tak o tuto konkrétní dívku, někdo musí prostě příběh vyprávět :-)

Luna7
18.05.2022 4 z 5

Před pár lety jsem četla sérii Asylum, přičemž ty první dva díly mi přišly dobré a Katakomby mě už nebavily. Proto jsem se tehdy moc nehrnula na Dům fůrií, ke kterému jsem se dostala až teď, když jsem na něho narazila v Levných knihách.
Upřímně se mi tahle kniha líbila více než předchozí série. Mám ráda gotické horory a nadpřirozené bytosti, což jsem zde dostala, až na to, že to není úplně horor. Hlavní hrdinka Louisa mě moc nezaujala, ale ostatní postavy zajímavé byly. Trochu mě vytáčelo, že Louisa celou knihu přemýšlí a vymýšlí, jak z Coldthistle utečete. Já jsem přitom samozřejmě chtěla ať tam zůstane, protože se tam něco dělo.
Ráda bych si přečetla i dva další díly, protože tenhle mi přišel jako takový úvod, kde se to teprve začíná rozjíždět. Avšak vzhledem k tomu, že to už jsou 4 roky od vydání, tak se překlad dalších dílů asi konat nebude, takže jedině sáhnout po originálech.

Arkagas
05.05.2022 4 z 5

Gotický horor zasazený do sídla Coldthistle house,sloužícího jako penzion, který začíná v roce 1809 - no pojďme. Jedná se o YA knihu, což je místy poznat hlavně na jednoduchých, přímočarých popisech, ale rozhodně ji to neubírá na kvalitě. Mladá Louisa se dostává do domu, ve kterém není vše tak, jak se zdá na první pohled. Po tom, co zjistí o co tu jde, se snaží odejít, ale co když sem opravdu patří? Co když vše, čeho se děsí ze všeho nejvíc je nakonec pravda? Nezbývá nic jiného, než na to postupně přijít. Jejím úkolem je ochránit Leeho a mladou Mary, která je až příliš podobná její jediné přítelkyni Maggie z dětství. V domě žijí nejen přízraky, které střeží smrt, ale možná i samotný ďábel. Lidé, kteří spáchali smrtelný zločin jsou sem vábeni nevysvětlitelnou silou a většinou už tento dům neopustí... Ale proč? A proč nikdo z těch, kdo tu žijí nemají tendenci odejít, ale jsou tu spokojení? Dům plný tajemství, na jehož půdě se skrývá tajemná kniha, která si k sobě volá vyvolené.
Moc oceňuju zasazení různých mystických legend do děje. Tohle se autorce vážně povedlo. Ano, není to horor ve stylu Stephena Kinga a nejspíš se u něj nebudete ani bát, ale za přečtení rozhodně stojí. Navíc je tahle kniha skvost i po grafické stránce.
Moje hodnocení: 8/10

terezarath
18.11.2021 3 z 5

Trochu jednodušší četba. Asi jsem se "přešlápla" ve věkových kategoriích. Bylo to trochu moc dětské. Hlavní hrdinka mě neskutečně iritovala, všechny vedlejší postavy byly lépe napsané. Konec za mě uspěchaný, trochu moc idylický. Velká škoda, námět knihy měl velký potenciál, bohužel nevyužitý.

oolinkaa
01.11.2021 2 z 5

Už nebudu ta správná cílová skupina , bohužel

1Týnka
21.10.2021 4 z 5

Ze začátku mi to přišlo jako docela nudná knížka, ale potom jsem se nechala vtrhnout do děje a měla jsem problém knížku odložit.

Enehy
28.06.2021 3 z 5

Pobavilo mě, jak se z klišé a klišé a zase klišé dá postavit nový příběh, který vydá na celou knihu. Osamělá, chudá, avšak krásná a mladá hrdinka se dostane do strašidelného domu, do hromady nebezpečných situací, z kterých je samozřejmě zachráněna. Pak je tu jeden mladík, co se jí líbí, děsivý majitel domu a přítelkyně, které jsou za ní ochotné položit život. Nerada kritizuji knihy, protože si umím představit, kolik energie a času stojí jednu vytvořit, ale tuto mohu doporučit akorát tak opravdu méně náročnému čtenáři na dovolenou, hlavně ne někomu, koho uchvátilo Asylum.

AmyLee992
13.03.2021 3 z 5

Velmi zvláštní příběh, čtivý

kachnat
05.01.2021 4 z 5

Musím říct, že jsem knihu přečetla za 3 večery. Nejvíc mě bavil pán domu, Luisa byla trochu nudná... Konec je v náznaku pokračování. Celkově hodnotím kladně, skvělý nápad.

judas.1988
07.08.2020 2 z 5

Tak co na tohle napsat? Nejsem už cílová skupina,je mi 33 takže už tohle je pro mne hodně Young adult. Nicméně od autorky jsem přečetl vše co bylo přeloženo do češtiny. No a musím říct že série asylum mne bavila daleko víc. Ano bylo to předvídatelné ale napětí tam bylo a i překvapení. A hlavně první knížka asylum druhá sanctum a třetí katokomby s každou z nich bylo cítit zlepšení autorky. Poslední díl katakomby to je podle mého názoru velmi dobrá kniha s novým nápadem a neotřelým tématem. Na dům furií jsem se těšil, hodně komentářů hodnotí tuto knihu jako topovku od autorky. No... Nevím,100-150 +- stránek to bylo utrpení,nic se neděje pořád se něco vysvětluje. Závěr nijak dramatický nebyl, spíš logický. Takže kdybych si měl vybrat Madeleine Roux tak jedině série asylum.

Lucie311
28.07.2020 2 z 5

Kniha vůbec nebavila.

carollfu
25.07.2020 4 z 5

(SPOILER) Následující text obsahuje spoilery.
Trilogie paní Rouxové mě nadchla, proto jsem bez váhání koupila i Dům Fúrií. Knihy po dějové stránce nemůžu srovnávat, každá je z úplně jiného soudku. I přesto jsem se však u této někdy až neskutečně nudila. Přátelství mezi Louisou a Leem mě nijak neoslnilo, autorka se podle mě strašně bála se přiklonit na jednu či druhou stranu a zůstala až do konce v podstatě neutrální. Avšak oceňuji morbidní pasáže, atmosféru Coldthistle House a úryvky z deníků pana Morningsidea, který byl fakt nejlepším charakterem v celé knize.

Verys58
05.05.2020 2 z 5

Velice slabá kniha. Série Asylum od autorky se mi velice líbila, na tento příběh jsem se těšila, ale zklamal.

Tomule
03.04.2020 5 z 5

Právě jsem ji dočetla, parádní kniha.

Pitbullka
25.03.2020 4 z 5

Od autorky jsem četla Asylum, které mě moc nenadchlo. Dům fúrií byl rozhodně lepší. Ačkoliv měl průběh jisté mezery, bavilo mě to. Ano, je znát, že je kniha pro mladší čtenáře, ale byl to pro mě příjemný temný román, za horor to úplně nepovažuji.

Mindy
23.12.2019 2 z 5

Nijak zvlášť mě to nebavilo.