Dům doktora Fišera

Podivín doktor Fišer do svého domu obehnaného plotem s ostnatým drátem nikoho nepouští. Když se Petrův otec zmíní, že pro doktora pracuje, probudí v synovi zvědavost. V domě na kopci prý bydlí nějaký kluk. Nikdo ho ale nezná, do školy nechodí, nehraje florbal… Petrovi se podaří s pomocí kamarádky Kristýny a dokonalé lsti vniknout do domu. Co objeví, je šokující, a co bude následovat, ještě mnohem víc! Napínavý příběh, který vám nedovolí odejít!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/336983/big_dum-doktora-fisera-muc-336983.jpg 4.244

Kniha Dům doktora Fišera

Kata993
14. listopaduodpad!

(+ SPOILER) Za mě byla kniha absolutně otřesná, nejen že některé promluvy a motivace postav absolutně nedávaly smysl, ale celý způsob vyprávění byl zkrátka od začátku do konce divný. Konec byl velice neuspokojivý a k tomu dost depresivní, jako dítě bych se po přečtení cítila velice bezmocně ve velice nebezpečném a zlém světě, ve kterém nemáte šanci nikoho zachránit před špatnými a krutými věcmi, které dospělí dělají a k tomu ještě dětem! ... Na dětskou knihu... Dost ponuré...

Snoopi

Literatura pro děti a mládež mi vůbec nevadí - ráda ji čtu a jako zkušený, dospělý čtenář ji vnímám i z jiného úhlu pohledu. Petra Braunová zaslouženě patří mezi naše nejlepší zástupce této literatury a nikdy mne nezklamala. Zde mistrně zabruslila i do různých žánrů - skloubila napínavý příběh s prvky detektivky, hororu, thrilleru, ale i love story. Tuto knihu jsem poslouchala jako CD - mimochodem skvěle namluvené Kryštofem Hádkem. Chytí čtenáře už od začátku - udržuje ho v napětí, jak se celý příběh bude vyvíjet. Velice poutavou a čtivou formou nabízí dětskému čtenáři poměrně závažná témata - duševní nemoc, manipulaci, boj o zachování vnitřní svobody, pokusy na lidech, atd... Nakonec zbývá řada nezodpovězených otázek s tou jedinou nejpalčivější - jak to všechno bylo doopravdy? Jaká je vlastně skutečnost, nejsme nakonec trochu paranoidní i my všichni? Do jaké míry nás mohou lidé kontrolovat a manipulovat s námi? A mohlo se něco podobného odehrát i ve skutečnosti? Za sebe soudím, že klidně ano. Příběh ve mě pak ještě dlouho odezníval - a to jsem už "dospělák" :-) Každý zde najde "to své". Lásku, sílu přátelství, strach i vzdor... Určitě jde o zajímavou exkurzi do současného dětského světa, i když, jak upozorňují někteří recenzenti - technologie se vyvíjí a pro dospívající už Facebook nehraje takovou roli. Nalezneme zde i klasické klišé: rodiče v roli těch, kteří až paranoidně střeží a hlídají své ratolesti - a proti nim stojí děti zvídavé a lehce rebelující. Jejich poznání však s sebou nese i bolest a trpké zklamání, s čímž se těžko smiřuje i leckterý dospělý. Skvělé čtení pro přemýšlivé čtenáře...

anibeni

Podle mě jde o bravurně napsaný příběh pro mladé čtenáře.. Příběh, nad kterým musí popřemýšlet každý, kdo si jej přečte.

Isew
27.07.2020

Přečetla jsem si komentáře ještě předtím, než jsem knihu dočetla. A tak jsem čekala nějaký prapodivný konec. Jenže konec nebyl ani rychlý ani prapodivný ani otevřený. Vše bylo dostatečně vysvětleno a ukončeno. Bezpochyby zajímavá a napínavá kniha, která se zabývá netradičním tématem v literatuře pro mládež. Rozhodně kniha, na kterou jen tak nezapomenu a kterou doporučím svým dětem.

PanTydlitát
02.04.2020

No já padám. Krásná kniha, jen to Petrovo závislactví na Facebooku... Jinak je to hezký príbeh videný očima dnesní mládeze. Neni moc dlouhý - tedy pokud me to nezaujalo tolik, ze si to zkracuji- a my jsme meli prečteno za 3-4 hodiny.

Rozhodne stojí za to prečíst i další knihy od autorky Petry Braunové.

Adell-ka
27.02.2020

Přestože nejsem cílová skupina, kniha se mi líbila, příběh byl zajímavý a napínavý, chvílemi trochu děsivý. Trochu mi vadí ten zvláštní, jaksi nedotažený konec, jinak to bylo fajn čtení.

Evžen82
22.01.2020

Místy byla kniha hodně poutavá a člověk musel číst dál, aby odhalil tajemství. Osobně jsem souhlasila s tím, že Patrik má psychickou poruchu. Kristýnina hysterie mi přišla hodně přes čáru. Rychlý závěr a jakási neukončenost mě překvapily. Jen si nejsem jistá, jak na takovýto závěr budou reagovat děti.

Svica
29.07.2019

Krásná kniha o tajemném domě s ještě tajemnějším obyvatelem. Výborná dětská záležitost.