Duhový had

Duhový had https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408960/mid_duhovy-had-w2a-408960.jpeg 4 383 39

Joana Druryová, vnučka australských misionářů a dcera britských kolonistů, se po záhadné smrti svých rodičů v Indii náhle ocitá na světě docela sama. Ví pouze to, co jí stihla sdělit její matka krátce před svou smrtí: nad její rodinou visí kletba a kořeny prokletí se skrývají někde v daleké Austrálii. Vyzbrojena deníkem své matky se vypraví sama do neznámé země. Na cestě se seznámí s Hughem Westbrookem a ten jí nabídne přístřeší na své ovčí farmě, která se stane jejím novým domovem. Zde prožívá i léta šťastného manželství. Stále ji však pronásledují zlé sny, tušení a vize mýtického Duhového hada, jenž osudově zasáhl do života její matky. Vydává se na cestu do samého srdce Austrálie, aby po dlouhém putování vyluštila tajemství rodové kletby a zlomila její moc.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub , Alpress

The Dreaming , 1991

morava
07.04.2016 4 z 5

Australska priroda, spetka romantiky, trochu tajemna a napeti, to vse najdete v tomto ctivem romanu.I ja jsem cekala na trosku popisnejsi , nebo mozna tajemnejsi rozuzleni celeho pribehu, ale to nemeni nic na tom, ze jsem si knihu celkove uzila a tesim se na nekterou z dalsich knih teto autorky.

Ilona
26.09.2015 3 z 5

Výpravný příběh, který přibližuje počátky australského osídlování a vzniku kolonie, ale nějak malinko chybí "šťáva" a náboj, jakoby se pořád něco v náznacích mělo stát a nějak se nic nestane. Závěr knížky je vyloženě "seknutý". Celkově ale stojí za přečtení.

Barbra06
02.08.2015 3 z 5

Nemohla jsem se nějak začíst, souhlasím, že je to slabší kousek z prostředí Austrálie.

Verisvlckova
31.07.2015 4 z 5

Kniha nebyla špatná, avšak najdete od Barbary Woodové i lepší kousky.

akdar72
02.06.2015 4 z 5

Knihy Barbary Wood mám moc ráda, bohužel tato patří k těm slabším. Zlatá země, kde se příběh také odehrává v Austrálii, je mnohem lepší.

malinovka
27.11.2014 3 z 5

Knížka nebyla špatná. Líbila se mi i kvůli popisu přírody v Austrálii. Příběh byl moc dokonalý a předvídatelný.

LéňaM
26.11.2014 5 z 5

Od této autorky mám raději knihy s lékařským tématem,ale přesto se mi i tato kniha moc líbila.

kečup60
30.09.2014 2 z 5

Začátek zajímavý. Rychle jsem se začetla v očekávání dalšího, ale toho jsem se nedočkala. Místy červená knihovna a místy naprosto nepravděpodobné chování postavy Pauliny, kterému fakt nemůžu věřit. Ke konci jsem toho očekávala více, ale nedočkala jsem se. Jediným výsledkem pro mě je, že se chci více dozvedět o Australii a díky za typy od Rupa.

orinka3
17.07.2014 3 z 5

Tož nevím. Do půlky se mi to četlo dobře. Pak jsem začala pozorovat, že autorka překombinovává a děj natahuje. A ten konec se jí podle mě moc nevydařil. Ono se dalo čekat, že s tím bude mít co do činění tajemná hora Ayer's Rock, ale že to tam celé skončí? Konec nevyvedený, pokud není záměrně otevřený pro další pokračování. A co mi teda vadilo hodně, tak chyby v překladu. Gramatické. A že jich nebylo málo. Za tři hvězdičky, víc nedám, jak mám spisovatelku ráda!

Antoaneta
14.07.2014 5 z 5

Další krásná kniha od této autorky četla se mi moc dobře a ke konci jsem se od ní nedokázala odtrhnout.Zajímavé téma a pěkně zpracované možná ten konec mohl být více rozepsaný ale celkově pro mně je to bezva dílko které stojí za přečtení.

polly43
29.06.2014 4 z 5

Kniha se mi velmi líbila,jen ten konec mi moc neseděl.Mám ráda knihy s touto tématikou

Rup
27.06.2014 2 z 5

Bohužel. Chcete-li dobrodružství z počátku osídlování Austrálie, vezměte si raději Rajské peklo. Chcete-li dobrodružství s domorodci, volte raději Sukně z listí. Toto je plané jak australské vnitrozemí.

monna
27.02.2014

Velice pěkná kniha od Woodové...patří k mým oblíbeným..

asperula
10.10.2013 5 z 5

Moje oblíbená autorka a opět vynikající knížka. Napínavý děj po celou dobu a čtivý tak, že jsem se od ní nedokázala odtrhnout. Doporučuji

Luki32
20.08.2013 3 z 5

Knizka se mi libila od zacatku, cetla se jednim dechem, skoda jen, ze ten konec uz byl moc prekombinovany a zaver knihy mi to hezke cteni trochu pokazil.

Michaela91
07.05.2013 3 z 5

Pěkná ale autorka má i lepší knihy.

valovapeta
02.01.2013 5 z 5

taková nenáročná kniha, doporučuji, když si chce někdo přečíst "pohádku pro dospělé"

modranka
22.10.2012 4 z 5

Exotické, tajuplné, dokonale napísané... čo dodať?

malen
01.09.2011 5 z 5

Velmi se mi líbila, jako ostatně skoro všechny její knihy. Bylo i zfilmováno , ale to se nedá srovnat