Duhový had

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Joana Druryová, vnučka australských misionářů a dcera britských kolonistů, se po záhadné smrti svých rodičů v Indii náhle ocitá na světě docela sama. Ví pouze to, co jí stihla sdělit její matka krátce před svou smrtí: nad její rodinou visí kletba a kořeny prokletí se skrývají někde v daleké Austrálii. Vyzbrojena deníkem své matky se vypraví sama do neznámé země. Na cestě se seznámí s Hughem Westbrookem a ten jí nabídne přístřeší na své ovčí farmě, která se stane jejím novým domovem. Zde prožívá i léta šťastného manželství. Stále ji však pronásledují zlé sny, tušení a vize mýtického Duhového hada, jenž osudově zasáhl do života její matky. Vydává se na cestu do samého srdce Austrálie, aby po dlouhém putování vyluštila tajemství rodové kletby a zlomila její moc....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/408960/duhovy-had-w2a-408960.jpeg 4.2315
Žánr
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno, Knižní klub, Alpress
Orig. název

The Dreaming, 1991

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (33)

Kniha Duhový had

Přidat komentář
Oli1104
04. září

Od spisovatelky jsem precetla tri knihy, zatim. Se vsemi jsem byla spokojena, i Duhovy Had se mi libil, i kdyz musim rict, ze konec mohl byt delsi a propracovanejsi, naopak nektere pasaze slo zkratit.

kuky921
31. srpna

Příjemné prázdninové čtení o hledání vlastních kořenů s prvky australské mystiky.

Ewik111
15. července

Příjemná knížka, zajímavý příběh s trochou mystiky. Četla se mi moc dobře a moc mě bavila.

Ladyhawke1983
09. února

Moje první a stále nejoblíbenější kniha od Barbary Wood, kterou jsem četla tolikrát, že to již nedokážu ani spočítat.
První část je pomalé uvádění do děje, přestavování rodiny hlavní hrdinky i lidí kolem ní, život na australské ovčí farmě, v druhé části přichází na řadu mystika a mytologie.
Ráda se k ní v budoucnu zase vrátím.

Bamboocha
18.07.2018

Další krásná a velmi čtivá kniha od této autorky.

martinaandulka
04.07.2018

Kniha krásně popisuje divokou Austrálii ,kde nechybí láska,děti,zvířata a domorodci a jejich magie.Líbilo se mi popisování Austrálie v 18 letech,farmaření,svatby,láska,ale co mi přišlo nereálné je kletba duhového hada,za mě tato část knihy mi nebavila.

Květinka008
16.05.2018

Woodová je i zde věrna ověřenému fungujícímu schématu retrospektivy a moc se mi líbí, že se nevrací hrdinka současnosti, nýbrž nedávné minulosti a pátrá po svých prarodičích, k nimž má přímé spojení. Působí to opravdověji než v jiných knihách přeskakování staletí.
Kniha je bohatá a propracovaná, mnozí jistě ohodnotí jako příliš natahovanou (není na závadu), v níž se hlavní hrdinka čtenáři zhmotňuje před očima i s celou Austrálií, domorodci, nemocnými ovcemi... Končí moc krásně!
V mnohém mi připomněla Ptáky v trní.

Makaja
10.02.2018

Z tvorby Wood takový průměr, četla jsem už před časem a musela jsem si dlouho vybavovat děj, což je jista známka průměrnosti.

1