Duhová ulice

Duhová ulice https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/185942/duhova-ulice-185942.jpg 4 294 63

Friday Harbor série

I na tom nejpůvabnějším místě se může člověk cítit zoufale sám. Ale i ve chvílích největšího zoufalství mu zůstává naděje, že se vše v dobré obrátí. Důkaz přináší dva romány Lisy Kleypas, které jsou pro české čtenářky zahrnuty do jednoho svazku. V prvním příběhu se seznamujeme s Markem Nolanem, jehož spokojený život starého mládence rázně přeruší tragická smrt sestry. Zůstal jediný, kdo se může postarat o její šestiletou dcerku – což je to poslední, o co kdy stál. Navíc holčička vůbec nemluví! V lehkém zoufalství se potýká s čerstvě nabytou odpovědností, když pak jednoho dne vstoupí do nově otevřeného hračkářství. A tam pracuje Maggie, pro niž je tento obchod únikem ze smutku po manželově předčasném skonu… Druhý příběh nám představí Lucy, která se po trpkém dětství domnívá, že o lásku se člověk musí tvrdě zasloužit. Snad už začínala doufat, že i ona může být šťastná, ale pak přijde ledová sprcha: muž, kterého milovala, ji opustí kvůli její sestře. Lucy se proti lásce obrní. Nechce už znovu zažít takovou bolest. Jenomže jak má odolat kouzlu Sama Nolana, který jí znenadání vstoupil do života? To se raději odstěhuje z města! A pak přijde textová zpráva, která všechno změní… Obsahuje 1. + 2. díl série Friday Harbor.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Domino

Christmas Eve at Friday Harbor (Christmas With Holly); Rainshadow Road , 2010

Zlatinka.Emilly
13.09.2021 5 z 5

Pěkný příběh trojice bratrů, kteří prožili své dětství v nefunkční rodině, což se odrazilo na jejich dosavadním. Nejdříve se mi chování Sama i Marka zdálo nedospělé, místy až hloupé, ale myslím si, že právě to byla obrana proti tomu, aby je život nepoložil. Dva zlomy snad pomohou i třetímu bratrovi. Krásně se to četlo a rozhodně si od Lisy Kleypas opět něco přečtu.

zp87
01.09.2021 2 z 5

Nebavilo mě to. První část jsem se donutila dočíst, druhou jsem už nečetla - obzvlášť po přečtení zdejších recenzí, kdy někteří čtenáři píší, že první díl je ten lepší. Příběh mi připadá plochý, nedospělé kličkování obou hrdinů, pak už jen hrdinky kolem možného vztahu. Ona se pořád bojí 'dovolit si zamilovat' přitom je bez závazků... Já nevím, asi jsem z takového čtení dávno vyrostla.
Ale kdybych doma neměla co číst a potřebovala něco před spaním, něco klidného, nenáročného, možná bych časem po druhé části sáhla, jen abych měla splněno. Nikdy neříkej nikdy, že.

petraj30
16.04.2021 5 z 5

První příběh byl naprosto dokonalý. Občas smutný, ale velmi krásný. Obě hlavní postavy se mi moc líbily a malá Holly byla skvělá.
Když se dva muži starají o dítě, může se ledacos stát. Prostě celý příběh byl dokonalost sama. Jen mě mrzelo, že byl na konci useknutý.
Druhý příběh byl taky velmi pěkný a dojemný. Jen bych se v jistých chvílích nechovala tak blahosklonně, jako hlavní hrdinka. Její sestře bych nechala všechno sežrat a ještě bych do ní kopla. Škoda, že na konci o ní nebyla zmínka.
Celá série je skvělá. Nevím jestli seženu ten poslední díl. I když ve slovenštině ho číst...

PandickaAdka2
22.01.2021 5 z 5

Ooo Mark & Maggie sú úplne najsuper pár :-* nie je čo vytknúť, krásna romantika. Kto by nechce muža ako Mark? Ja by som ho brala všetkými 10timi :-D

evineckY
19.11.2020 4 z 5

Romantika s nádechem fantasy, docela pěkné a klidné čtení

Semerink
16.10.2020 4 z 5

Kniha je ideální pro milovníky romantiky, dá se zařadit do červené knihovny. Nejsem typickým čtenářem tohoto literárního žánru, ale jsem moc ráda, že jsem na knihu narazila, skvělé čtení na relax, která se čte jedním dechem. Hned na začátku je čtenáři jasné, jak příběh skončí, přesto knihu hodnotím vysoko, jelikož v dnešní době je příjemné, obzvláště pro čtenáře ženského pohlaví, přečíst si něco oddychového, plného smyslnosti. Kdo by netoužil po životní strasti natrefit na lásku svého života.

Mrňous1
21.07.2020 5 z 5

Tak tohle se hodně povedlo. Líbí se mi, jak často v komentářích zaznívá, že tato literatura není šálek kávy čtenářky a že ji nevyhledává. No tak já ji vyhledávám, těším se, jak si odpočinu, zrelaxuji, prožiji romantickou chvilku a dobiji energii, kterou potřebuji. Autorku jsem do této doby neznala a kniha mě nadchla. Je pravda, že první díl by mohl být propracovanější, působí trošku odbytě, ale druhá část knihy byla prostě perfektní. Těším se na další díl jezero snů a doufám, že seženu i poslední díl, který, jak jsem pochopila, zatím vyšel jen na Slovensku.

janqa410
27.04.2020 4 z 5

Vánoce ve Friday Harboru, první příběh
je Maggiee a Marka, ale také Holly a Sama. První část knihy čítala pouze cca. 180 stran, takže jeden večer a je to. Četlo se mi hezky, a samotnou mě překvapilo, jak mě neustálé oťukávání Magiie s Markem bavilo. Tak, už jsem dočetla i část druhou, Duhovou ulici. No a musím říct, že i druhá část knihy, se mi líbila. Lucy a její přeměna z naivní holčiny, se krásně prolínala se Samovou proměnou z "holkaře" na monogamistu. Od prvního setkání to mezi nimi přeskočilo a všem bylo jistě hned jasné, že to prostě dřív nebo později, budou dělat. A oni to dělali a hodně. Ano, světě div se, opravdu si povídali, sbližovali se a to stylem opravdu krásně sladkým. Završením pro nebyl ani tak happyend, jako spíše scéna z letiště. Hezky se mi četlo, i když musím přiznat, že druhá část, byla slabší, ovšem jen nepatrně.

May
09.12.2019 3 z 5

Ke čtení mě přivedlo filmové zpracování první části knihy - ve filmové verzi "Vánoce s Holly". Toto byla moje první kniha od autorky a dostala co jsem čekala. Styl psaní je relativně jednoduchý, nikde žádné zdlouhavé popisy, jen nejnutnější množství postav, děj ubíhá rychle a příjemně, žádné zbytečné výplně. Prostě klasická nenáročná romantika. Na odpočinkové večerní čtení pro romantické duše ideální :)

jani.ruzicko
30.10.2019 4 z 5

Jsem velmi mile překvapená. Příběhy mě zahřály na duši. Je to čistě romantické počteníčko, místy dojemné a s nádechem tajemna. Přečteno za pár hodin =)

pip11
26.10.2019 5 z 5

Oba tyto příběhy jsem si náramně užila. Sice jsem tuto knihu četla až po dvojce, ale vůbec to ničemu nevadilo. Je to kouzelné, sladké a hřejivé čtení, které je krásně romantické.

Lofda
20.10.2019 5 z 5

Tohle bylo pohlazení po duši, jinak to napsat neumím. Dva romantické příběhy v jedné knížce a kupodivu, i když to opravdu nejvyhledávám, nevadilo mi ani trochu toho kouzla ;-) Čekala jsem jednoduché odpočinkové čtení, dostala jsem něco navíc. Kdo má rád romantické příběhy s trochou milého humoru (ten tady bohatě obstará malá Holly), mohu doporučit!

helenkan
29.09.2019 4 z 5

Zase jsem si nevědomky půjčila knížku ze série. Konečně jsem se aspoň trefila na první díl. Taková pohodová romantika. Líbila se mi. Jen ten první příběh by si zasloužil trochu víc rozvinout.

MonaBella
11.06.2019 4 z 5

Hezké čtení pro romantické duše, co ještě věří na pravou lásku :))

Kamiliana
21.02.2019 2 z 5

Pro mě je tato kniha jednou z nejslabších, které autorka napsala. První příběh mi připadá průhledný, sladkobolný a překlad je naprosto prkenný.

zuzikis
15.01.2019 5 z 5

Úžasná kniha. Jen je škoda, že první část byla tak krátká. Zasloužila by si příběh na celou knihu. Do filmu to má daleko, možná kdybych film viděla první...? Kouzelný, sladký příběh a kdo by si nezamiloval Holly? A ti chlapy Nolanovy, byla jsem z nich úplně odvařená! Knihu jsem slupla jak malinu. Doporučuji! :-)

Andrea963
26.11.2018 5 z 5

Krásná kniha, zhltla jsem ji během dvou dnů. Druhá část se mi líbila asi maličko víc,ale jen opravdu nepatrně.
Prostě pohlazení na duši :-)

Amitiel76
10.10.2018 3 z 5

Tak k této knize mě přivedl můj oblíbený romantický film "Vánoce s Holly", který byl natočený podle knižní předlohy Lisy Kleypas. Jenže podle které? Chvíli mi to dalo, než jsem zjistila skutečný název knihy. Navíc tento příběh se tady ukrývá v podnázvu "Vánoce ve Friday Harbour".... S nadšením jsem si ihned knihu koupila, a těšila se na úžasné počteníčko. Knižní předlohy filmů totiž bývají z pravidla lepší, než samotný film. Ale tady ouha! Já byla vážně zklamaná.... Děj byl osekaný, zjednodušený a postrádal veškerou romantiku, která na mě z filmu dýchala. Celý příběh jakoby se tu znenadání scvrknul.... Možná kdybych nejprve četla knihu, budu ji hodnotit jinak. Ale teď nemohu. Jsem zklamaná :-(
Mám moc ráda autorčiny historické romance. Ty jsou velmi zdařilé. Ale tímhle dílkem ze současnosti jsem byla nemile překvapená. Jako by to ani nepsala ona.... A teď hodnocení druhé části knihy. "Duhová ulice".... tak to byl teprve mazec. Nudné, nesmyslně natahované, děj o ničem. Plno vycpávkových dialogů, které postrádaly jakýkoliv hlubší smysl. Prostě mi přišlo, že se autorka rozhodla pro jednou napsat hooooodně dlouhou knihu.
Podtrženo - sečteno : jedna velká bída.
Tři hvězdičky dávám jen za první část knihy, jinak bych hodnotila o dost hůř.

avalonek
21.09.2018 5 z 5

První kniha od Lisy z naší doby a úplně nádherná romantika..Bratři Nolanové jsou jako vždy dokonalí chlapi,z kterých se vám podlomí kolena:)Ženy nejsou žádný blbky,takže prostě parádní román..

Janicga88
22.08.2018 5 z 5

Trochu nadpřirozené, ale i přesto moc pěkně napsané.