Duhová šestka

Duhová šestka https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/1630/bmid_duhova-sestka-ikA-1630.jpg 4 119 15

Jack Ryan série

Po skončení studené války je terorismus považován za největší hrozbu západní civilizaci. Proto se členské země NATO rozhodly vytvořit mezinárodní protiteroristickou jednotku, vycvičenou k samé dokonalosti a vyzbrojenou nejmodernější technikou západního světa. První střety s příslušníky dnes už prakticky rozpadlých teroristických skupin, jejichž sláva zanikla spolu s ideologickým střetem mezi západem a východem, absolvuje jednotka zvaná DUHA bez velkých potíží. Jejich velitele, bývalého agenta CIA Johna Clarka však zneklidní zjištění, že se o něj začal zajímat jeden z bývalých příslušníků obávané KGB. A mezitím se v samém srdci Spojených států připravuje obludný, neuvěřitelný útok, jehož obětí se má stát celé lidstvo tedy, až na pár vyvolených... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , BB art

Rainbow Six , 1998

jprst
24.06.2021 3 z 5

Nepříliš vyvedený a dosti jednoduchý příběh, jasní a jednoznačně kladní hrdinové, padouši jsou také jasně odlišeni a k tomu spousta zbytečné výplně. Ale s trochou trpělivosti se to číst dá, je to prostě taková oddechovka pro fandy akční literatury.

petulik330
18.02.2021 5 z 5

První kniha od toho tohoto autora a musím přiznat, že mě velice chytla. Nápad o vytvoření speciální jednotce tvořené elitními vojáky více zemí, kteří budou bojovat s terorismem se mi velice líbil.
Kniha ke od prvních stran napínavá. Členové jednotky se představí hned po pár stránkách, což čtenáři ocení. Napětí pokračuje pak v celé knize. Můžu jen doporučit.

1amu
03.02.2020 3 z 5

Jedna z knih \"továrny pana Clancyho\", která se dá ještě číst. Nejde o veledílo, ale byť je myšlena jako thriller, je místy i úsměvná. Byla napsána ještě v době, kdy Boss ještě nezadával základní myšlenku (čti - o čem by to asi mělo být), jak to bylo v poslední době a samozřejmě s kvalitou to šlo dolů. Při četbě jsem se rozhodně nenudil. Proto si myslím, že jde o průměr.

čef
31.01.2019 4 z 5

Produkt své doby, kdy byla v dobré paměti studená válka, Frakce Rudé armády, Přímá akce a vraždění na Olympiádě v Mnichově, strašilo se ozonovou dírou, přelidněním atd. atd. Počítače zrovna začínali jakž takž sloužit a mobily jakbysmet. Dnes je už doba jiná, ozonová vrstva se zaceluje, metody eko a jiných teroristů jsou jiné, bioterorismus je již mnohokráte zpracovaný v mnoha filmech a knihách a tak dílo působí trochu zastarale. Stále je však možné vychutnat si bojové scény, ve kterých je autor vždy jako doma. Bohužel se však mimo ně nevyhnul zdlouhavým pasážím a hlavní zápletka je asi také pro různé nelogičnosti těžko stravitelná i mnohem větším naivům, než jsme já. Textu by tedy také určitě pomohla léčba superstručným Jamesem Pattersonem. Pokud se tudíž čtenář akční literatury a zároveň pamětník doby minulé ozbrojí velkou dávkou trpělivosti a nekritické představivosti, může se s touto knihou i dobře pobavit.

pismeno
29.09.2018 4 z 5

kouknu -li na komentářů okolo, zdá se mi, že hodně záleží na tom, v jakém pořadí se knihy od Clancyho čtou. Nejdřív jsem dal tři hvězdy, ale to bych knize nezaslouženě ubližoval, tak to zvednu.

Proč? Proti Z rozkazu prezidenta nebo Rudé bouři to fakt bylo skromnější. Dobří jsou ještě více neskutečně dobří, zlí jsou ještě více opovrženíhodní padouši, až na toho jednoho, co zůstal nepřítelem čestným a proto se dal na správnou stranu ... no ... leccos přitažené za vlasy ... spravedlnost do vlastních rukou správných chlapců jako na divokém západě ... ti se zbraněmi vědí, jak to má být správně a nějaké právníky a politiky si do důležitých věcí mluvit nenechají ... to vše je pravda a mám z toho nedobrý pocit.

Proč zvýším z těch třech hvězd? Neznat ty ostatní knížky .. tak je to fakt dobrý relax s mnoha dobře akčními scénami. U akčních relaxů na některé detaily nehledíte. To jen že si jinde nasadil hodně vysokou laťku.

hana4834
04.07.2017 3 z 5

zajimavá kniha

woodward
17.08.2015 1 z 5

Komentář: nepříiš zdařilé, nepříliš chytré dílo. Spousta balastu, protože za každé slovo navíc něco kápne, typicky americká neznalost všeho, co se vymyká americké zkušenosti. Tom Clancy je jen další ze zástupu autorů, kteří se pokoušejí napodobit Forsythův styl "střihového" střídání místa děje a postav - jenže když má pocit, že by měl přijít střih a nemá do něj co umístit, vypomůže si povídáním o tom, jak hrdina ráno vstal a žena mu dala snídani. Ve vojenských věcech a v příslušné technice se vyzná a jenom za to mu dávám jednu hvězdu.

Připomínka k anotaci: Duhová šestka nepatří do série o Jacku Ryanovi a není to válečný román.

helmiczka
19.11.2014 3 z 5

U počítačovej hry som presedel dlhé hodiny. U knihy vlastne tiež :D Jej dĺžka je ... únavná. Akcie je dosť, príbeh je ale dosť všedný.
A jedna vec, čo ma skutočne iritovala, bol autorov prísne jednostranný pohľad na vec (takmer všetci "kladní" hrdinovia tu aspoň raz vyslovia jedno zo slov ako sú "objímač stromov", druid" apod.).

DennisMoore
27.08.2014 5 z 5

Pominu-li název (a to nepominu, protože tak silné sebeovládání nemám), neboť "Duhová šestka" zní naprosto příšerně jako titul knihy i jako volací znak, nemám téhle clancyovce co vytknout. Komu by náhodou John Clark nebyl z předchozích titulů sympatický, ten ať se připraví, že tentokrát si ho i s dalšími členy týmu dokonale omotá kolem prstu. Clancymu se podařilo jeho povahu vykreslit dokonale i pro úplné nováčky, kniha samozřejmě nešetří napětím a scénami, které nejde označit jinak než jako filmové (souboj s římským legionářem například), a má skvělou pointu hraničící s černým humorem.

lucifrid
28.06.2014 5 z 5

Jsem ráda, že Clancy věnoval celou jednu knihu Clarkovi a Dingovi a odbočil od zažitého (ač skvělého) nastoleného směru. Já, ač velký konspirátor, jsem knihou nadšená a nevidím v ní nic přehnaného, ani ten patriotismus, to je prostě Clancy. Ač mi třeba ekoteroristi všeobecně lezou krkem, tady jsme si tu dějovou linku jednoznačně užívám. Už se těším, až si to přečtu znova a znova a... :D.

Tomix3
26.11.2013 4 z 5

Sice průhledné, ale překvipivě drsný konec.

Martin1974
12.06.2013

Po prečítaní prvých strán a porovnaní s tým, čo sa stalo 11. septembra v USA, som knihu znechutený zavrel.

maximka
10.11.2012

Kniha je z prvních "akčních", které jsem četla a nemohla jsem se od ní odlepit. děj má velmi rychlý spád. Autor se v prosředí pohybuje s nezvyklou lehkostí a veškeré akce popisuje s obrovskou přesností. Příběh nastoluje otázku bezpečnosti.

dangerita
05.12.2011 4 z 5

Duhová šestka byla první kniha, kteoru jsem od Toma Clancyho četla. I proto bude můj komentář asi trochu neobjektivní. Souhlasím s uživatelem jarro - děj je průhledný, člověk si jednotlivé díly skládanky dává dohromady až příliš snadno a rychle. Ale tak či onak pro mě kniha byla bezesporu velmi čtivá. Jednotlivé minipříbehy jsou velmi autentické, stejně tak postavy. S odstupem času bych ji sice mezi nejlepší kousky autora nezařadila, ale její čtení jsem si rozhodně užila a milovníkům žánru se ji nebojím doporučit.

iarro
30.11.-0001 2 z 5

Tahle kniha mě moc neoslovila. Ač mám trhillery z vojenského prostředí rád, a jsem ochoten jim mnohé odpustit, tady jsem si moc nepočetl.
Hon na eko-teroristy je sice čtivý, ale průhledný, a prakticky od první stránky víte jak příběh skončí. Navíc Clancy není schopen vyprávět s nadhledem a laciný patriotismus doslova kape z každé stránky. A že jich je...

Tom Clancy
americká, 1947 - 2013