Duha v zrcadle

Duha v zrcadle https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32907/duha-v-zrcadle-32907.jpg 4 11 2

Mystický román z nedávné současnosti Dílem autenticky, dílem v tvůrčí nadsázce zobrazuje Eduard Tomáš ve svém biografickém románu postavy a děje ze světa české jógy a mystiky minulého století. Duha v zrcadle tak kromě nadčasového duchovního poučení přináší lehce zašifrovanou, avšak velmi cennou zprávu o mystickém kvasu doby. O tříbení charakterů, o nadějích ztracených i znovuobjevených, o láskách přechodných i citech povznášejících za hranice individua, o ryzím přátelství i zradě, jejíž kořeny sahají do starověku, o úskalích na duchovní cestě i o realizaci nejzazší pravdy života. Leckdo ze starší generace se může v některé z figur poznat, jiní již žel nejsou mezi námi, další - a těch bude patrně nejvíc - se s některým z hrdinů ku svému prospěchu pokusí identifikovat. Inspirováni jejich příkladem, začnou s opravdovým zaujetím pátrat po Boží pravdě a snad ji i plně uskuteční. Vždyť podnítit silný zájem o hledání nejvyššího ideálu člověka je koneckonců stěžejním posláním této knihy.... celý text

palladium
11.12.2022 3 z 5

Kniha je tak do poloviny něčím jako ukázkou různých způsobů duchovní cesty. Něco jako Kámen mudrců, i když ten je o dva levely jinde. Potom jde o něco jako napínavý příběh o hledání "vraha", ale až moc triviální a dohromady to úplně nesedí. Ostatně v doslovu je uvedeno, že Eduard Tomáš na románu plánoval udělat autorskou korekturu, mnoho změn, ale už na to nenašel čas. Jde o první text románu, ke kterému už se nestihl vrátit, ačkoliv by to chtělo. Kniha tak není moc kvalitní, spíš jen zajímavá. Na mě tam také bylo moc magie a mystických věcí, mám raději jednodušší duchovní pohled.

džavor
29.03.2020 5 z 5

Kniha byla velice napínavá, s překvapivým rozuzlením. Samozřejmě s velikým přesahem, hodným E. Tomáše.

Kniha Duha v zrcadle je v