Daleko za obzorem

Daleko za obzorem https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/263058/bmid_daleko-za-obzorem-gsc-263058.jpg 3 8 3

Duffy a Macintosh série

< 7. díl

Z rodiny Macintoshů už zbyl jen hamižný George. Po smrti bratra Patricka se dozví, že ten před smrtí sepsal novou závěť, v níž ustanovil spoludědicem Macintoshových společností svého vnuka Davida. Do chlapcovy plnoletosti se mají o majetek starat jeho matka Giselle a Sean Duffy. George zuří. Pozve Giselle s malým Davidem do Sydney, tam se jich hodlá zbavit…... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Alpress

Beyond the Horizon , 2012

soukroma
12.03.2019 4 z 5

Trochu jsem se v úvodu dalšího dílu ságy ztrácela ve jménech a zejména vazbách mezi hrdiny, i když předchozí díly znám - nicméně čtu je hodně dlouho po sobě (ale úvodní genealogický strom, byť vizuálně ne zrovna dobře zpracovaný, hodně pomůže).
V krátkém a vydatném časovém úseku 1918/1919 jsou rozvinuty tři zajímavé linie děje: francouzská fronta, boje v Palestině a samozřejmě dění v Austrálii (s válkou přítomnou hlavně ztrátami australských vojáků v Evropě a na Blízkém Východě). Hodně sladkobolné, nechybí romantika, napětí, válka, obchod, zajímavá místa. Tohle je poslední, co u nás vyšlo, ale autor už mezitím navázal dalšími pěti díly!

Pete Watt je někde v popisu přirovnáván k Wilburu Smithovi - tomu jsem nikdy nepřišla na chuť, moc romantiky a dobrodružství na úkor nějakého zakotvení v čase a přiblížení této doby aspoň na daném místě. A to právě oceňuji na Wattovi.

čef
18.02.2017 5 z 5

Nejlépe ocení tuto knihu čtenář, který již má za sebou všechny předchozí díly. Opět jsou tu mystická propojení v tajemné Austrálii aboroginů, znovu se snažíme pochopit hrůzu zákopové války ve Francii a letecké na Blízkém východě. Boj se zlem má oběti na obou stranách a ne vždy ti dobří vítězí. Hlavní padouch stále žije a tak se máme do příště stále na co těšit(anglicky jsou vydány ještě 3 další díly).

Ivana11
13.01.2016 5 z 5

Výborná kniha, nádherně se četla. Příběh se odehrává v době první světové války, jsou zde vylíčeny situace přímo z fronty, v knize nechybí napětí, ale ani láska. Doporučuji k přečtení.

Austrálie dědictví dobrodružné romány

Peter Watt
australská, 1949
2002  87%Pláč ve tmě
2003  88%Ve stínu kletby
2004  93%Let orla
2005  87%Papua
2009  87%Kamenná pěst

Kniha Daleko za obzorem je v