Daleko za obzorem

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Z rodiny Macintoshů už zbyl jen hamižný George. Po smrti bratra Patricka se dozví, že ten před smrtí sepsal novou závěť, v níž ustanovil spoludědicem Macintoshových společností svého vnuka Davida. Do chlapcovy plnoletosti se mají o majetek starat jeho matka Giselle a Sean Duffy. George zuří. Pozve Giselle s malým Davidem do Sydney, tam se jich hodlá zbavit…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/263058/daleko-za-obzorem-gsc-263058.jpg 3.48
Série

Duffy and Macintosh 7.

Žánr
Literatura světová, Romány, Historické romány
Vydáno, Alpress
Orig. název

Beyond the Horizon, 2012

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Daleko za obzorem

Přidat komentář
soukroma
12.03.2019

Trochu jsem se v úvodu dalšího dílu ságy ztrácela ve jménech a zejména vazbách mezi hrdiny, i když předchozí díly znám - nicméně čtu je hodně dlouho po sobě (ale úvodní genealogický strom, byť vizuálně ne zrovna dobře zpracovaný, hodně pomůže).
V krátkém a vydatném časovém úseku 1918/1919 jsou rozvinuty tři zajímavé linie děje: francouzská fronta, boje v Palestině a samozřejmě dění v Austrálii (s válkou přítomnou hlavně ztrátami australských vojáků v Evropě a na Blízkém Východě). Hodně sladkobolné, nechybí romantika, napětí, válka, obchod, zajímavá místa. Tohle je poslední, co u nás vyšlo, ale autor už mezitím navázal dalšími pěti díly!

Pete Watt je někde v popisu přirovnáván k Wilburu Smithovi - tomu jsem nikdy nepřišla na chuť, moc romantiky a dobrodružství na úkor nějakého zakotvení v čase a přiblížení této doby aspoň na daném místě. A to právě oceňuji na Wattovi.

čef
18.02.2017

Nejlépe ocení tuto knihu čtenář, který již má za sebou všechny předchozí díly. Opět jsou tu mystická propojení v tajemné Austrálii aboroginů, znovu se snažíme pochopit hrůzu zákopové války ve Francii a letecké na Blízkém východě. Boj se zlem má oběti na obou stranách a ne vždy ti dobří vítězí. Hlavní padouch stále žije a tak se máme do příště stále na co těšit(anglicky jsou vydány ještě 3 další díly).


Ivana11
13.01.2016

Výborná kniha, nádherně se četla. Příběh se odehrává v době první světové války, jsou zde vylíčeny situace přímo z fronty, v knize nechybí napětí, ale ani láska. Doporučuji k přečtení.