Duchovní almanach – Moderní průvodce starodávnou péčí o sebe sama

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V našich hektických moderních životech je často obtížné vyhradit si chvíli na péči o svou duši. Tato překrásně ilustrovaná kniha plná sezónních rituálů a duchovních technik vás provede jednotlivými ročními obdobími a dodá vám inspiraci a sílu překonat i ty nejbouřlivějším okamžiky ve vašem životě. Díky Duchovnímu almanachu protknete svůj život magií a necháte se vést duchem přírody. Vytvořte si své osobní rituály na každé období v roce Kniha obsahuje mnoho nápadů na osobní rituály, meditace, používání krystalů, tarotu, aromaterapie, astrologie a dalších duchovních praktik, které podporují péči o sebe sama. Pomocí rituálů, které využívají například očistné koupele, energii krystalů, moc úplňku, napojení se duše zemřelých, sílu novoluní či lesní lázně, uctíte každé jednotlivé období v roce, stanovíte si záměr, kterého budete chtít v daném roce dosáhnout, utřídíte si myšlenky i prostor okolo sebe, napojíte se sama na sebe a na léčivou moc přírody a zakusíte krásu a výjimečnost, kterou nám život každý den nabízí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/469586/big_duchovni-almanach-moderni-pruvodce--azK-469586.jpg 4.34
Žánr:
Duchovní literatura, Zdraví

Vydáno: , Anag
Originální název:

The Spirit Almanac: A Modern Guide to Ancient Self-Care, 2018


více info...
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Duchovní almanach – Moderní průvodce starodávnou péčí o sebe sama

Jajiinka
11.05.2021

Hodnocení 5⭐/5⭐

Tato kniha pojednává o tom, aby se člověk zastavil a v našich hektických a moderních životech si udělal chvilku na péči o svou duši. Kniha je plná sezónních rituálů a duchovních technik, které vás provedou jednotlivými ročními obdobími. V knize se také nachází historie a současnost rituálů a jejich vznik. Kniha chce předat myšlenku a nápad na vlastní osobní rituály, kterými se můžete inspirovat. Jedná se o krystaly, bylinky, esenciální oleje, tarot, astrologie – horoskop, práce s dechem a meditace, astrologie. Jsou rituály, které můžeme dělat každý den, nebo kterýkoliv den a poté jsou rituály, které jsou dány na přesný den či datum. Mnohdy se rituálu samy účastníme a vlastně o tom ani netušíme, jako například popíjení čaje v stejnou hodinu nebo sbírání jablek. Rituály s přesným dnem se odehrávají třeba na Vánoce, den matek, první máj ale třeba také i na letní slunovrat či novoluní.

Tato kniha mě bavila, našla jsem v ní plno poučení a zapsala si milion papírových poznámek co chci určitě vyzkoušet. Celá kniha mi přišla protkaná magii, čarodějnictvím což já naprosto zbožňuji. Například se dozvídáme, co je to mantra (což jsem tedy věděla i před tím, ale proč si znalosti neoživit) a jak je důležitá. Také, že čich je nejlepší ze smyslů, co se minulosti a vzpomínek týče. Sami řekněte, občas najdete vůni, která vám připomene něco, co už vlastně ani nevíte, jak vypadalo. Sluch, zrak a hmat zapomínáme totiž dřív. Také mě zaujal broukací rituál . Dozvíme se také co je Samhain a že stírá hranice mezi pozemským a posmrtným životem. Navíc má kniha krásné ilustrace, určitě doporučuji.