Duchové rodiny Folcroftů

Když jejich matka po havárii skončí v nemocnici v kómatu, Tara s bratrem Kylem jdou bydlet k prarodičům, které nikdy předtím neviděli. May a Peter Folcroftovi se zpočátku zdají být vřelí a okouzlující a jejich velký dům, schovaný v horách na kraji lesa, působí idylicky. Do té doby, než se začnou dít divné věci. Poté, co bouřka přeruší telefonní vedení, se i May začne chovat podezřele. Tara s Kylem se snaží předstírat, že se svými prarodiči tvoří spokojenou rodinku, ale zdánlivě prázdný deník spolu s jednou ze zamčených místností odhalí stopy vedoucí k pátrání po neodpustitelných lžích a tajemstvích, které se k příběhu rodiny Folcroftových vážou. A duchové začínají být neklidní......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445694/big_duchove-rodiny-folcroftu-bun-445694.jpg 3.6562

Strašidelné domy 3.

Literatura světová, Horory, Romány

Vydáno: , Fobos

The Folcroft Ghosts, 2017

Kniha Duchové rodiny Folcroftů

Sanny_happ
07.11.2020

Knížka mě bavila, ale je podle mě vhodná spíše pro mladší čtenáře.

Bee240
06.11.2020

Čtvrtou knihu od Darcy Coates mám přečtenou a jako předchozí tři se mi velmi líbila. Nebylo to tak duchařské jako předchozí knihy, ale husí kůži mi naháněli i živé postavy...především babička May a ukázalo se že oprávněně. Příběh začal zvolna setkáním vnoučat s prarodiči...a postupem času se to rozjelo do bizardních situací...kdy jsem si říkala, že babča je tedy pořádně narušena a ukázalo se že je. O zvraty nebylo nouze a každou chvíli babička May přišla s novou pravdou...nestačila jsem se divit a při představě jak někdo může takové věci vyprávět s klidnou tváří a láskyplným tonem mi opravdu přeběhl mráz po zádech.
I když tato kniha nebyla taková jako předchozí knihy stejně se mi líbila a čtení jsem si užila. Opět jako u předchozí knihy mi tu chyběl kocour :) a musím souhlasit s ostatními recenzemi že nebyla tak ..... nechci říct že nebyla tak dobrá ..... ale něco mi tam chybělo - proto dávám jen čtyři hvězdy z pěti. Těším se na další duchařský příběh od této autorky.

Jana92
05.11.2020

Tak,doctena cela serie knih a musim rict ze jsem z nich nadsena a tesim se na dalsi(pokud budou) :) Tato knizka mi nepripadala,stejne jako druha v serii, nejak strasidelna,spise bych ji brala jako oddechove cteni,ale i tak me nadchla a nedalo se prestat cist.Tento pribeh me,jako i ostatni 3,zcela pohltil :) Myslim ze by bylo fajn i filmove zpracovani knizek..

kercah
03.11.2020

Příběh se velice dobře četl, jen škoda, ze pasáž s duchy nebyla trochu delší a propacovanější.

PeM
03.11.2020

Kniha mě bavila, říkám si, že se asi autorka poučila ze svých předešlých knih, nestrká už do příběhů žádné fantasmagorické závěry, tento mi přišel už jako takový, který by se i v reálném životě mohl stát.... těším se na další.

lucka5460
03.11.2020

Za mě nejslabší z dílů. Cte se stale pekne, ale krom toho, ze se tam parkrat objevi slovo duch to moc ducharske neni. U Ashburnu jsem uplne hazela bobany, ale tady nic bohuzel. Navic vse jde priserne rychle, kniha o par stranach a jeste jsou prazdne strany mezi kapitolami, takze jsem se ani nedokazala do deje ponorit a uz byl konec. Na druhou stranu je to takove pohodove cteni a casu straveneho s knihou nelituji :)

Ondra_P
01.11.2020

Další příběh od Darcy Coates, který mě bavil stejně jako předchozí kniha Přízraky domu Carrowů nebo Duch domu Ashburnů. Jak je tu několikrát zmíněné, nejedná se o žádný nervy drásající horor, ale o zábavnou duchařinku :-)

essidaven
30.10.2020

Jelikož jsem knihu neotevírala s myšlenkou hororového žánru, nebyla jsem zklamaná. Po zkušenosti s DC už vím, že se jedná spíše o malinko duchařský a tajemný příběh. A ty mě baví. Vlastně mi dost vyhovuje, že horory od DC nejsou žádné brutální krváky. Alespoň jsem knihu odkládala s pocitem, že všechno dobře dopadlo. Je to vlastně taková okořeněná pohádka. Víte, že dobro zvítězí nad zlem, ale stejně vás kniha drží v napětí až do konce a můžete si užít čtivý příběh. To Darcy umí. A překvapivé okamžiky tam také jsou. A u Folcroftů byl celkem na úrovni i konec, nic překombinovaného jako třeba v Carrow. Takže se budu těšit na další tajemný barák v oddechovém příběhu.

Tereyciiik
29.10.2020

Určitě se budu opakovat ale...
Dokud jsem nedočetla do konce, byla jsem napnutá jak kšandy. Příběh byl neotřelý a napínavý, s pěknou duchařskou tématikou, občas jsem se i vážně bála :-)
Ale bohužel ten konec. Nebyl to takový vrchol, jaky jsem čekala, po přečtení takové knihy. Ale moc se mi líbila hlavní hrdinka, které nebyla hloupá, jak to v takových knihách většinou je a také, že si nenechala nic nabulikovat a měla vlastní rozum a tomu fandím.
Celkově kniha byla pěkná a pouštím se do další.

Hanifa
29.10.2020

Oproti predchozim kouskum je tento slaby. Urcila bych to pro nactilete (15 a mene). Presto se tesim na dalsi dilko, bude-li, a doufejme brzy.

Irsaf
28.10.2020

Překvapivě se mi tahle knížka líbila víc než Duch domu Ashburnů...
Moc hororové to není, ale čte se dobře a rychle...

blackoutzuzi
26.10.2020

Když pominu fakt, že se nejedná o regulérní horor, tak mě ale příběh moc bavil! Velmi svižný, čtivý, krátký, ale klidně bych ocenila, kdyby autorka přidala tak sto stránek navíc :) Pokud ale budu srovnávat s autorčinou předchozí knihou Přízraky domu Carrowů, tak ta se mi líbila mnohem víc, jak po "hororové" stránce, tak i co se týče námětu. Takže pokud hledáte pořádný hororový příběh, nejsem si jistá, zda vás tato kniha plně uspokojí.

LaInSe
21.10.2020

Stále je to ta čtivá Darcy, kterou člověk přečte jedním dechem. Ovšem tohle mělo až moc rychlý spád. Myslím, že by kniha mohla mít více než 200 stran, potenciál udělat to napínavější tam rozhodně je. Díky tomu rychlému sledu událostí si člověk úplně nemohl vychutnat tu pravou děsivou atmosféru. První dvě třetiny knihy je to opravdu šup šup a člověk nemá moc čas to správně prožít. Ovšem konec byl tedy skvělý. Tu hrůzu jsem si užila alespoň tam. :-)

mynonka
20.10.2020

Slabší než předchozí kniha, ale pořád se to dobře četlo. Skvělá oddechovka.

petrzel
19.10.2020

Tento díl se mi líbil nejvíc. Bylo to napínavé ,ale ne tak přehnaně vymyšlené jako minulé díly. Tomuto bych i uvěřila ,že by se mohlo stát.

jankaander
18.10.2020

Pěkné, ale byla to rychlovka a předešlé byly víc napínavé, presto zustanu věrná.....

Nikola97
16.10.2020

Kniha se mi líbila, stejně jako předešlé, ale myslím, že by si zasloužila více stran.

foxi_ii
15.10.2020

Když se do nějaké knihy pouštím, sem tam si tu něco přečtu. Tentokrát jsem nejspíš udělala dobře, protože jsem nebyla tak zklamaná jako ostatní.
Ano o duchy se tu skutečně nebude jednat tolik, jak bych čekala, ale je tu jedna kapitola v knize, která se jmenuje PŘÍZRAKY a to mi přijde, že knihu vystihuje. A když se nad tím zamyslím ještě víc, tak duchové by na tu moji metaforku sedli taky.
Takže pokud se do knihy chcete pustit, těšte se na příběh, který není o úplně tak normální rodince a bude to si myslím v pořádku.
Co je škoda, že kniha není o trochu delší, myslím si že by si to zasloužila. Konec je opravdu moc rychlý.
Rozhodně chci od autorky ještě něco přečíst, tentokrát si ale nechám poradit :).
3,5*

Dzuda
14.10.2020

Nejslabší z doposud vydaných... příběh sice popisem některých scén mi přijde líp popsaný, než v předchozích dílech, víc strašidelný. Ale celkově příběh jako z pohádky...

Čím dál více mi tyto knihy připadají místo hororu jako strašidelné knihy pro mládež. I tím, jak končí... nicméně šíleně dobře se čtou! :) na odreagování parádní výběr!

Monkas1
14.10.2020

Doporučuji

petrarka72
10.10.2020

Takový slabší viktoriánský příběh o hodných dětech a podivných přízracích. Darcy Coates je knihu od knihy otřepanější.

sgjoli
24.10.2020

Přemýšlím, jak tuto knihu vlastně hodnotit. Četla se velmi dobře, příběh hladce plynul kupředu. Autorka už je dostatečně vypsaná na to, aby napsala svižný příběh bez nějakých zádrhelů, které by děj nějak zdržovaly a zpomalovaly.
Ale! Duchové rodiny Folcroftů mají být hororem. Jenže tohle žádný horor prostě nebyl, za mne fakt ne. Některé věci byly dost předvídatelné, obsahově to bylo na mne příliš ploché a jaksi slabé. Námět nebyl vůbec špatný, rozhodně měl potenciál, ale autorka ho absolutně nevyužila. :-( Strašidelnou, tajemnou, napínavou atmosféru jsem tu příliš nezaznamenala, ač zrovna u hororů bych to očekávala. Celkově mi kniha vyznívala spíš jako rodinné (psychologické?) drama, v němž se tu a tam vyskytne nějaký ten zcela neškodný duch, u kterého tady ale člověk nemá šanci mít strach nebo cítit aspoň nějaké mrazení v zádech. Nic strašidelného či děsivého se tady vůbec nekoná.
Postavy samy dost o sobě byly také dost ploché, vykreslené byly jen povrchně, nijak zvlášť jsem k nim nepřilnula. Po dočtení knihy jsem měla dojem, že na konci vím o postavách stejně málo, jako když jsem to začínala číst. Hrdinové této knihy jsou nevýrazní a velmi snadno zapomenutelní.
Takže ve výsledku 2 a půl hvězdy. Četlo se to dobře, ale k hororům to má dost daleko - rozhodně jsem od knihy nedostala to, co bych od hororového příběhu čekala.

Kopec91
18.10.2020

Po nehodě Tařiny a Kylovy matky je paní Jenningsová (matčina kamarádka) odveze k babičce May a dědovi Peterovi - o kterých ale Tara s Kylem nikdy neslyšeli. Babička s dědou se zdají být fajn, jsou starostliví a bydlí ve velkém domě někde v lese dál od města. Jak už to tak ale bývá, nic ale není tak jak se na první pohled zdá.

Necelých 200stran přečteno za 3 hodiny. Je čtvrt na 3 ráno a já přemýšlím, co o této knize napsat. Tara i Kyle byli velmi odvážní a moc se mi líbil jejich vztah. Po velkou většinu knihy mě doprovázel ten správný pocit, který jsem od této knihy čekala. Četla jsem, že některým přijde, že je konec uspěchaný - mně ale docela vyhovoval (tedy zase jako v Carrow se mi zdál trošku přitažený za vlasy, ale to už je asi autorčin styl). :)
Za sebe můžu doporučit. Myslím, že je to jedna z lepších knih autorky.

Ellinek
16.10.2020

Neslané, nemastné. První knihy jsem ještě docela dokázala přijmout, ale zdá se mi, že autorka s postupem času úplně neví, co by měla s příběhem udělat.

Oceňuji, že se tentokrát setkáváme s mladými hrdiny, to je alespoň pro mě něco nového. Ale že by si knížka udržela alespoň trochu toho napětí, na jaké jsem byla zvyklá, se říct nedá. Přečetla jsem, zavřela jsem, konec. Žádné emoce, žádný prožitek, nic. Prostě příběh. Dům byl sice opět krásně popsaný, ale ani to celkový dojem moc nezachránilo. Možná by knize slušelo větší rozpracování, ale v konečném součtu mi vlastně ani nevadí, že byla tak krátká, aspoň jsem to měla rychleji za sebou. Nic převratného se v příběhu neděje, jakmile se objeví náhrobky, je jasné, kam to všechno směřuje, protože Darcy se drží stále stejných vzorců a zvratů, kterými se snaží překvapit, ale jakmile si uvědomíte, jak se to všechno opakuje, už vás to nepřekvapí. Stále je to ovšem čtivé, o tom žádná. Připomíná mi to Selekci. O ničem, vůbec mě to nebaví, ale z nějakého nepochopitelného důvodu mě to nutí část dál. A stejně kvůli obálkám budu sbírat další díly!

Adris
10.10.2020

Tak trochu jako Jeníček a Mařenka.

Po havárii své matky jsou sourozenci Tara a Kyle nuceni zůstat u prarodičů, které nikdy neviděli, neboť s nimi jejich matka zpřetrhala vazby. Vlastní dům nad městem, pod horami, kde žijí soběstačně úplně sami. Za jejich přívětivými úsměvy a starostí se však skývá nejedno tajemství. V domě jsou slyšet divné zvuky a z okna vidět divné postavy. Co se to tu děje? A co se stalo meziprarodiči a maminkou? To se dozvíte na necelých 200 stránek v sympatické.. v podstatě novele (?) od Darcy Coates, která je známá svými duchařskými příběhy:).

Mně se i tento příběh líbil! Stále vnímám za nejslabší první díl. Tento měl tak trochu atmosféru jako druhý díl, a ten mám nejradši:). Taková pohádková, duchařská záležitost. Nezvyklý je tento díl v tom, že hlavní postavy jsou nezletilé děti. Vždycky čekám, jak si autoři poradí při "odstraňování" kontaktu spojení s okolím (často padá strom na telefonní vedení nebo na odlehlých místech nefunguje signál :D ).