Duchové rodiny Folcroftů

Duchové rodiny Folcroftů https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445694/bmid_duchove-rodiny-folcroftu-bun-445694.jpg 4 1151 322

Strašidelné domy série

Když jejich matka po havárii skončí v nemocnici v kómatu, Tara s bratrem Kylem jdou bydlet k prarodičům, které nikdy předtím neviděli. May a Peter Folcroftovi se zpočátku zdají být vřelí a okouzlující a jejich velký dům, schovaný v horách na kraji lesa, působí idylicky. Do té doby, než se začnou dít divné věci. Poté, co bouřka přeruší telefonní vedení, se i May začne chovat podezřele. Tara s Kylem se snaží předstírat, že se svými prarodiči tvoří spokojenou rodinku, ale zdánlivě prázdný deník spolu s jednou ze zamčených místností odhalí stopy vedoucí k pátrání po neodpustitelných lžích a tajemstvích, které se k příběhu rodiny Folcroftových vážou. A duchové začínají být neklidní...... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Fobos

The Folcroft Ghosts , 2017

Martiiiik
04.08.2021 3 z 5

Hezká duchařina, ale tentokrát na můj vkus moc jednoduchá a krátká :-) ale jako jednohubka to ušlo :-D zajímavá byla historie celé rodiny a trocha šílenství.. :-) Darcy má prostě stále svůj standart :-)

Kee
26.07.2021 4 z 5

Slabší čtyři hvězdy, přesto se mi tento díl líbil více než dům Marwicků, možná díky pečlivě budované atmosféře.

Při čtení jsem se nemohla ubránit neustálým myšlenkám na hororový film The Visit (2015), jelikož zápletky jsou v hlavní pointě dost podobné... Zajímalo by mě, zda se autorka tímto filmem nechala silně inspirovat. Dětští hrdinové jsou sympatickými průvodci příběhem a celkově se opět jedná o oddechové čtení, které však velmi svižně uteče.

Co se týče duchů, nevadilo mi, že knížka téměř zcela postrádá okaté demonstrace jejich přítomnosti v domě, protože jsem si při čtení daleko více připadala, že mě "sledují ze stěn". :)

RadimB.
26.07.2021 3 z 5

Moje třetí řada knihy od Darsy Coates. Nebyla až tak napínavá jak dvě předchozí, ale stále si udržovala vysoký standart. Je čtivá měl jsem ji za dva dny přečtenou. Napínavých momentů tam bylo trošku mín, ale stále můžu s klidným srdcem doporučit.

jancapen
16.07.2021 4 z 5

Tohle bylo moje čtvrté setkání se strašidelnými domy a musím říct, že u tohoto dílu jsem se nebála skoro vůbec. Knihu bych ani neřadila do hororu, spíš do psycho thrilleru. Opět to bylo ale velmi čtivé dílko a oproti jiným dílům zde byl poměrně uvěřitelný konec.

Elenče
14.07.2021 3 z 5

První kniha od této autorky, kterou jsem četla. Začala jsem s ní, i přes slabší hodnocení, protože odpovídá jednomu z úkolů letošní čtenářské výzvy. A asi to nebyla nejšťastnější volba. Těšila jsem se na duchařinu, které se mi nedostalo, duchové se v příběhu téměř nevyskytují a když už, tak vlastně atmosféru ani nijak zvlášť neutvářejí. Narážíme na celou řadu klišé - vrzavé zvuky, přemístěný nábytek, zírající bezedné oči, nepřinášející žádný větší nápad. Konec je uspěchaný. Celkově bych knihu spíš v knihovně zařadila někam do sekce pro čtenáře od 12 let a to sama rozhodně nevyhledávám horory plné lekaček, po kterých se bojím jít v noci na záchod. Zkusím ještě některou z jejich lépe hodnocených knih, třeba si spravím chuť. A prosba na další uživatele, když podle komentářů člověk vybírá knihu, opravdu nechce číst spojlery a těch neoznačených je právě u této knihy hodně, což asi taky ovlivnilo to, že jsem nebyla u čtení tak napnutá, jak bych mohla být.

dominika8192
10.07.2021 3 z 5

(SPOILER) No, byla to taková nenáročná oddechovka, v níž nebylo ani zbla děsivého. Spíš takový nepovedený duchařský románek pro 7leté děti, ale ani ty by se toho nelekly. Spousta klišé s obrovským domem, kterým v noci procházejí duchové, rádoby milou hostitelkou, která celou dobu kontroluje, zda jí někdo nebude odmlouvat a jakékoli podezřelé skutečnosti svede na "vrzající potrubí", "staré parkety", "děravou střechu, kterou profukuje", případně na "nevyspalost děcek, kterým se určitě něco zdálo". Konec předvídatelný a lehce nezvládnutý. Už Tajemství sídla Craven Manor bylo na pováženou, tohle bylo spíš úsměvné. Hvězdy dávám za nenáročnou zábavu.

Reader-Hel
10.07.2021 2 z 5

Po všech knihách tohle byla taková oddechovka. Příběh mě zaujal, bavil, ale hodnotím knihu jako nejslabší ze série. I přesto, jsem ji přečetla ze všech nejrychleji, zajímavé
Duchové tu tentokrát nejsou tak významní, ale přesto byl příběh chvílemi napínavý. Konec mi však připadal nelogický a useknutý. I když dědečka na jednu stranu chápu, asi bych nedokázala odejít jenom tak. A co vůbec nechápu je to, jak se prarodiče zachovali k dceři.

LussyP
07.07.2021 4 z 5

4,5/5

Je to moje třetí duchařská kniha od autorky, líbila se mi více, než duch domu Ashbournů, ovšem méně než Tajemství sídla Craven Manor. Nebyla to typická duchařina, bohužel se rozjížděla docela dlouho, ale pak už jsem jen zírala, kam se to začalo ubírat. Autorka píše velmi čtivě, ovšem postavy se chovají občas nelogicky a nereálně.

daniela7398
07.07.2021 4 z 5

Mně se její styl psaní prostě líbí. Přečtu to sice za pár hodin, ale je to můj šálek kávy. Tentokrát to opravdu nebylo moc děsivé, ale tím, že hlavními hrdiny byli děti, tak to mělo zajímavé momenty a já stále čekala na to "ale", které neustále viselo ve vzduchu.

anibeni
06.07.2021 4 z 5

Tento díl byl o dost lepší než minulý, nicméně i tak se jednalo o spíše oddychovou četbu na jedno letní odpoledne než o hororovou duchařinu.. Co tedy opět musím vyzdvihnout, je přebal knihy.. Obálky této série se fakt povedly..

Magrata15
06.07.2021 5 z 5

Třetí díl série "Strašidelné domy".
Tady moc duchové nefigurovali, nicméně i tak byl děj pochmurný, napínavý a strašidelný.
Prázdniny u takových prarodičů bych určitě vynechala.
Za mě opět super čtení.
PS: můj osobní postřeh - hrdinové Darcy Coates bývají velmi dehydratovaní! Dost často, v každé z knih, si někdo z "hrdinů" olízne rty . Ne že bych se na to zaměřila, ale tak nějak mě to vždy upoutalo :) Tak jsem to prostě musela okomentovat (každý autor má prostě svůj styl a nějaké své libůstky ve vyjadřování).

lily_maleckova
03.07.2021 4 z 5

Moje první zkušenost s autorkou a musím říct, že jsem si čtení užila ️ knihu jsem raději četla jen přes den, večer před spaním jsem si netroufla :D kniha však nebyla až tak děsivá, jak jsem čekala. Líbil se mi dej knihy, škoda toho konce.
Do dalších autorčiných knih se určitě pustím! :)

dalia1769
27.06.2021 4 z 5

Napínavý příběh s duchařskou tematikou, nepříliš rozsáhlá, čtivá a příjemná oddechovka. Bavilo mne více než Přízraky domu Carrowů, kde byl příběh sice komplikovanější a temnější, ale ke konci dost přitažený za vlasy. I ten happy end tu působil přirozeněji.

Morisius
27.06.2021 3 z 5

Tak jako předchozí díly, mohu hodnotit za sebe, jako podařené bubákovské pohodové čtení.

lenka7348
27.06.2021 4 z 5

Za mě to byl zatím nejlepší díl z této série. Po celou dobu čtení jsem byla v napětí, zápletka mi přišla zajímavá. Jen ten konec byl zase poněkud zvláštně useknutý...

666Jitka
14.06.2021 4 z 5

Další díl ze série o strašidelných domech se mi líbil o něco více než předchozí "pohádkový" díl. Nápad nebyl špatný a byl vcelku dobře zpracovaný, nicméně se nejedná o žádný beletristický trhák. Je to taková odpočinková, místy napínavá kniha, která pro mě byla dobrou volbou ke čtení v této pro mě hektické době.

Basta1912
05.06.2021 2 z 5

Jeden ze slabších příběhů. Začátek v pohodě, napínavé, ale ten konec... ježiš to bylo uvaleny :/

Saimoon
29.05.2021 2 z 5

Za mne kniha takový lehký průměr. Začátek knihy se mi líbil, místama jsem se i bála. Co se mi ale nelíbilo, bylo rozzuzlení a konec knihy. Nebyla jsem z knihy moc nadšená. Kdo má rád duchařinu, asi ocení, ale za mne průměr.

Veju007
21.05.2021 3 z 5

Duchové rodiny Folcroftů je jednohubka na jeden den. O hororu se tady vůbec nedá bavit, tohle je taková roztomilá pohádka. Neurazí, ale asi ani úplně nenadchne, u tohohle se prostě nemůže bát ani největší posera.

Adrim
15.05.2021 4 z 5

Kniha se mi líbila, ale pokud bych ji porovnal s některými již čtenými od autorky, tak byla trochu slabší.