Duchové rodiny Folcroftů

Duchové rodiny Folcroftů https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445694/bmid_duchove-rodiny-folcroftu-bun-445694.jpg 4 1136 321

Strašidelné domy série

Když jejich matka po havárii skončí v nemocnici v kómatu, Tara s bratrem Kylem jdou bydlet k prarodičům, které nikdy předtím neviděli. May a Peter Folcroftovi se zpočátku zdají být vřelí a okouzlující a jejich velký dům, schovaný v horách na kraji lesa, působí idylicky. Do té doby, než se začnou dít divné věci. Poté, co bouřka přeruší telefonní vedení, se i May začne chovat podezřele. Tara s Kylem se snaží předstírat, že se svými prarodiči tvoří spokojenou rodinku, ale zdánlivě prázdný deník spolu s jednou ze zamčených místností odhalí stopy vedoucí k pátrání po neodpustitelných lžích a tajemstvích, které se k příběhu rodiny Folcroftových vážou. A duchové začínají být neklidní...... celý text

Literatura světová , Horory , Romány

Vydáno: , Fobos

The Folcroft Ghosts , 2017

petrulka
petrulka
29.09.2022 4 z 5

Za mě super, čte se velmi dobře. Téma dětí izolovaných od okolního světa se mi jeví zajímavější, než vyskytující se duchové. Rozuzlení zajímavé.

Calinda
Calinda
26.09.2022 2 z 5

Duchařské knihy mám ráda, ovšem toto je slabota, duchařina pro náctileté, a to ještě pro ty, co nemají moc načteno a nemají velká očekávání. Ano, také mi to připomíná za mého mládí populární Stopy hrůzy. Navíc pokud v příběhu vystupuje postava, které je jedenáct let, má tomu odpovídat i její slovní projev, ale to jen tak na okraj, těch nesmyslů je tam víc.

LiKa00
LiKa00
25.09.2022 5 z 5

Darcy je prostě Darcy. Další skvělá kniha od této úžasné autorky. Ano je pravda, že nebyla taková jako ty předchozí. Neměla jsem tolikrát husí kůži jako u jiných jejích knih, ale byla stejně skvělá. Bylo tam napětí a nepředvídatelný konec. Člověk celou dobu nevěděl celou pravdu. Takže za mě skvělá, spíše taková oddechová kniha s trochou strašení.

Olous1
Olous1
13.09.2022 3 z 5

Taková jednohubka. Zatím asi nejslabší z celé série,ale jinak dobrá. Moc jsem se nebála,tak snad další díl to napraví. 70%.

Andělla
Andělla
23.08.2022 2 z 5

Tahle knížka mi zatím ze série o strašidelných domech přišla nejlsabší. Děsivé méně, než ostatní knihy, ale příběh zajímavý.

Ronnie68
Ronnie68
03.08.2022 5 z 5

Tak tohle jsem nečekala... Už začátek byl zajímavý... Ale děj se pak nadále vyvíjel slibně ... Děsivé prvky v ději postupně přibývaly ... A postupné rozuzlení děje, kdy rodina není taková, jak se zprvu zdála ... To už se nedalo od knihy odtrhnout .... Jo ... Bylo to fakt dobré a napínavé čtení ...

regiiiii
regiiiii
29.07.2022 5 z 5

Teď čtu šestou knížku v téhle sérii a zatím se mi tato líbila nejvíc. Tedy všechny jsou skvělí a spisovatelka umí člověka pěkně vtáhnout do děje. A jak tu píší lidi, že je tato knížka spíš pro děti. Já bych řekla, že všechny díly jsou spíše mířené na teenagery. Hodně mi to přípomíná Stopy Hrůzy. Ale mě to nevadí. Naopak jsem nadšená z dobrých konců a že téměř nikdo z postav neumírá. Je to takové uvolňující. Ale zpět k rodince Folcroftů. Tako knížka mi silně připoměla hororový film The Visit a z toho mi vstávali hrůzou vlasy na hlavě a to jsem otrlá milovnice hororů. Bylo to stejné, dvě děti. Mladší kluk co se nadmíru bojí bacilů a starší holka co svého mladšího bratra uklidňuje. Odjeli za svýma prarodičema co je nikdy neviďeli. Jen matka v tomhle případu žila a poslala je tam dobrovolně. Pak se to pěkně zamotá a začnou se dít divné věci. Něco podobného je i ve filmu Pravda z díry. Takže jsem byla vyděšená už na začátku a čekala co se s chudákama dětma stane. Naštěstí to bylo pohodové čtení s dobrým koncem. Suma sumárum jsou to knížky pro děti a dospělí to musí číst s nadhledem. Odpočinutí od složitě psaného Kinga.

marky2558
marky2558
18.07.2022 4 z 5

Darcy Coates jsem objevila teprve nedávno, doteď mám od ní přečteny 3 knihy a úplně každá se mi skvěle četla. Poutavý příběh, jednoduše napsáno. Vždy od jisté části už člověk tak nějak asi ví, jak to asi dopadne ale za mě je to super čtení.

Emma27
Emma27
04.07.2022 5 z 5

Další zajimavý příbeh.

Kubajzz
Kubajzz
27.06.2022 3 z 5

Ale jo, dalo se to. Sice moc strašidelné to nebylo ale stojí za to si ji přečíst.

Agata1988
Agata1988
16.06.2022 odpad!

(SPOILER) Četla jsem to při covidu, tak možná proto mě nebavila a přišla mi ze série nejslabší. Knihu bych zařadila asi tak pro 10-12 čtenáře, kteří čtou Správnou Pětku. Celou dobu se tam děj převaluje mezi děckama na na návštěvě babičky/nebabičky. Dům ani mrazivý strašení tam nebylo vykresleno.... Konec byl divnej. Několik dní mrtvá babička/nebabička schovává mrtvoly všech příbuzných a sama jako mrtvá dál vstupuje jako živá a chce zlikvidovat vnoučata... Opravdu me tato kniha nebavila,už od samého začátku. Kdybych ji vzala jako první, tak si další nepřečtu.

Gilnien
Gilnien
11.06.2022 3 z 5

Bylo to dobré čtení, zhltnuto za dva večery, akorát jsem se tedy nestihla vůbec bát.

kaka
kaka
02.06.2022 4 z 5

Čtvrtá kniha ze série a ačkoliv jsem měla obavy kvůli slabšímu hodnocení zde, kniha mě bavila. Jako vždy velmi čtivý příběh, za mě nepředvídatelný děj a velká poklona autorce za popisy míst, postav a tím vytvoření té správné atmosféry ve všech "Strašidelných domech".

AlbionFoxyFox
AlbionFoxyFox
25.05.2022 3 z 5

Začátek byl skvělý, postupně rostlo napětí, hodně se mi líbil motiv záhadných prarodičů, ale v poslední třetině mi připadalo, že Darcy Coates nevěděla, jak knihu ukončit a závěr byl slátanina.

Weu_94
Weu_94
23.05.2022 3 z 5

Třetí kniha, kterou jsem od autorky četla a zatím nejslabší (po Ashburnech a Carrowech). Opět sice na jeden zátah, s tím, jak je ta kniha tenká to ani nebyl problém. Ale tady jsem si k hlavním postavám nevytvořila žádný vztah, děj mě moc nenadchl. Těším se ale na další její knihu.

Galadwen
Galadwen
04.05.2022 3 z 5

Kniha na jeden, nejvýš dva večery. Nadpřirozené prvky se mi tu nezdály příliš významné, myslím, že by se klidně obešla bez nich. Ve srovnání s předchozími dvěma knihami stejné autorky, které jsem četla, mi tato přijde ještě víc pro mládež, snad je to dané volbou hlavních postav. A nějak jsem si při čtení opakovaně vzpomněla na perníkovou chaloupku, což by klidně mohl být inspirační zdroj. Asi si teď dám od Darcy Coates pauzu, už mi její příběhy začínají připadat trochu na jedno brdo.

Šárka88
Šárka88
02.05.2022 3 z 5

Myslím, že tato knížka ani neurazí a nenadchne. Nejslabší díl této série duchařství. Krátké kapitoly mají u mě plus bodu. Výhoda je styl psaní, který se čte snáze. I když knížka není svým způsobem nějak napínavá, přečtěte ji v podstatě jedním dechem a pocity z přečtení žádný. Tedy aspoň pro mě.

Ryšava
Ryšava
19.04.2022 1 z 5

Tahle kniha byla zatím nejhorší od autorky. Žádné napětí, strach nic... děj byl nemastný, neslaný. Sice se to četlo samo a měla jsem knihu přečtenou za dva dny, ale dějová linka knihy byla hrozná. Ten konec katastrofa... tuhle knížku bych nikomu nedoporučila a snad další strašidelné domy budou lepší, než tenhle...

Dandulka
Dandulka
15.04.2022 5 z 5

Tato série je opravdu skvělá. Zatím mě nezklamal ani jeden díl. Musím i u tohoto dílu přidělit plný počet hvězdiček! Jinak to totiž v těchto případech ani nejde!

NicaCola
NicaCola
12.04.2022 4 z 5

...a mně se to zase líbilo!