Duchové rodiny Folcroftů

Duchové rodiny Folcroftů https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445694/bmid_duchove-rodiny-folcroftu-bun-445694.jpg 4 1147 322

Strašidelné domy série

Když jejich matka po havárii skončí v nemocnici v kómatu, Tara s bratrem Kylem jdou bydlet k prarodičům, které nikdy předtím neviděli. May a Peter Folcroftovi se zpočátku zdají být vřelí a okouzlující a jejich velký dům, schovaný v horách na kraji lesa, působí idylicky. Do té doby, než se začnou dít divné věci. Poté, co bouřka přeruší telefonní vedení, se i May začne chovat podezřele. Tara s Kylem se snaží předstírat, že se svými prarodiči tvoří spokojenou rodinku, ale zdánlivě prázdný deník spolu s jednou ze zamčených místností odhalí stopy vedoucí k pátrání po neodpustitelných lžích a tajemstvích, které se k příběhu rodiny Folcroftových vážou. A duchové začínají být neklidní...... celý text

Literatura světová , Horory , Romány

Vydáno: , Fobos

The Folcroft Ghosts , 2017

FerryTaz
08.04.2021 3 z 5

Kniha nebyla nejhorsi, jen to neni asi muj salek kavy. Duchove a nadprirozeno asi neni nic pro mne.

Anette99
07.04.2021 3 z 5

Knížka se četla dobře, asi za dvě hodiny přečteno. Ale byla to pro mě jen taková oddychovka, narozdíl od ostatních dílů jsem se při čtení ani trochu nebála.

jarmila7388
06.04.2021 1 z 5

Nic moc první dvě knížky byli lepśi.Tak čteni pro 15 léty deti.Hned na začátku bych dala drama.

eva1588
01.04.2021 1 z 5

Pro mě nejslabší kniha od této autorky. Začátek velmi povedený, ale pak mi přišlo, že sama autorka neví, kudy se ubírat, a konec mi přišel jako naprostý paskvil. Ale jsem náročná a vím to:D.

Damonka18
31.03.2021 4 z 5

Musím uznat, že podle recenzí jsem čekala, že tenhle díl bude ze všech nejhorší. Ale asi se mi líbil víc než druhý. Četlo se to skvěle, autorka mě stále mátla a vůbec jsem takovou zápletku nečekala. Asi bych uvítala, kdybych mohla poznat maminku Tary a Kyla. Také bych to nechala více napínavější. Zase se hned v pár stránkách objevili duchové, což pak kazí tu napínavou atmosféru. Aspoň u mě teda. Za mě stále vede první díl série Strašidelné domy.

Krchnaida
31.03.2021 5 z 5

Recenze uvádí, že kniha není tak skvělá, ale mně se teda líbila. Příběhy od Darcy mám ráda a těším se na další :-).

Deia
30.03.2021 4 z 5

Mne sa táto časť páčila. Autorka píše vážne čtivo, o tom som sa presvedčila už aj pri jej predošlých knihách, ale po predchádzajúcej časti som mala trochu obavy, či sa mi táto časť bude páčiť. Príbeh bol síce taký trošku detský, keďže hlavné postavy mali (asi) 15 a 11 rokov, ale aj tak sa mi páčil. Báť som sa teda nebála, ale dej mi neprišiel až tak pritiahnutý za vlasy (teda v rámci možností) a celkom aj dával zmysel. Hlavné postavy mi boli sympatické a páčili sa mi ich myšlienkové pochody (a Kyle navyše veľa číta). Kniha mohla byť síce dlhšia, ale aj tak je to taká príjemná jednohubka.

Trolice
29.03.2021 5 z 5

Někde v podvědomí jsem věděla, že existuje tato spisovatelka a kniha s nějakým strašidelným domem. Pak jsem se dozvěděla, že těch knih je víc a já napoprvé sáhla po této. Překvapilo mě, že je tenká. Asi to bylo dobře, celé čtení jsem byla v napětí a těšila se na konec. Čtenáři pode mnou jsou asi zvyklí na větší strach, ale mně to na začátek stačilo a vrhnu se na další :-)

orinka3
27.03.2021 2 z 5

Neškodný horůrek, určený pravděpodobně dětem. Bratr a sestra, kteří se ocitají v domě svých - do té doby neznámých - prarodičů, se tam sice mají jako v bavlnce, ale přesto se jim ledacos nezdá. A tak pátrají po různých tajemstvích, až se dopátrají. No, popravdě řečeno, nevím nevím, jestli by mě zrovna tohle postrašilo, i kdybych byla opět "náctiletá". Je to slabota.

Luna7
26.03.2021 4 z 5

Za mě zatím nejslabší kniha co jsem od autorky četla. Jako vždy se četla dobře, ale je strašně krátká a moc napětí jsem tedy necítila, natož abych se bála. Takový ten hlavní zvrat jsem tak trochu tušila už v průběhu čtení, takže mi akorát napůl potvrdil mou teorii, kterou jsem si při čtení utvořila. Knížka to není nejhorší, ale doufám, že ostatní autorčiny knihy, které jsem ještě nečetla, budou lepší.

Elea
20.03.2021 2 z 5

Pro mne nejslabší kniha ze Strašidelných domů, sice se dobře četla, ale to je tak všechno.

rilajaan
13.03.2021 4 z 5

Kniha se mi četla dobře, měla napětí, ale že bych se nějak moc bála, to tedy ne.

Usignolo
10.03.2021 3 z 5

Musím souhlasit s některými komentáři zde. Fakt to bylo spíš pro děti. Jako napínavé ano, četlo se to dobře, ale po Carrowech jsem byla trošku zklamaná. Postavy se mi líbily, odsýpalo to, ale stejně.. prostě to nebylo tak šmrncovní. Tak snad si za měsíc spravíme chuť u Marwicků :-)

alnahu
09.03.2021 4 z 5

Po této knize jsem sáhla náhodně i když tento žánr nečtu. Ale tato duchařina se mi četla dobře -byla to taková docela čtivá jednohubka.

IreneP
09.03.2021 2 z 5

Taky to na mě působilo jako pro děti okolo 10 let. Pro dospělého čtenáře to bylo slabé, bez napětí a tajemna, průhledné...

zbožňuju_knihy
28.02.2021 2 z 5

Horor pro děti nebo náctileté? Naprostý souhlas s uživatelem sgjoli. První kniha autorky byla skvělá a teď už to jde tak nějak níž a níž. Škoda.

gordon13
28.02.2021 5 z 5

Velmi příjemná jednohubka :-)

Kamili
25.02.2021 4 z 5

Knihy od autorky mam rada, ale tato byla opravdu nejmene strasidelna. Nicmene opet velmi ctiva a tak hodnotim kladne.

Ignis
25.02.2021 4 z 5

Rychle jsem se začetla, atmosféra je taková lehce mrazivá, trochu toho napětí (ale že by z toho člověk nespal, to opravdu nehrozí) celkově mě to přišlo dobře nakombinované, jen ten konec mě trochu zklamal, čekala jsem trochu větší zapojení nadpřirozena.

Jájinka
23.02.2021 3 z 5

Kniha byla krátká, čtivá, ale nijak zvlášť mě nenadchla. Děj byl takový plytký, ze série strašidelných domů nejhorší kniha.