Duchové rodiny Folcroftů

Když jejich matka po havárii skončí v nemocnici v kómatu, Tara s bratrem Kylem jdou bydlet k prarodičům, které nikdy předtím neviděli. May a Peter Folcroftovi se zpočátku zdají být vřelí a okouzlující a jejich velký dům, schovaný v horách na kraji lesa, působí idylicky. Do té doby, než se začnou dít divné věci. Poté, co bouřka přeruší telefonní vedení, se i May začne chovat podezřele. Tara s Kylem se snaží předstírat, že se svými prarodiči tvoří spokojenou rodinku, ale zdánlivě prázdný deník spolu s jednou ze zamčených místností odhalí stopy vedoucí k pátrání po neodpustitelných lžích a tajemstvích, které se k příběhu rodiny Folcroftových vážou. A duchové začínají být neklidní......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445694/big_duchove-rodiny-folcroftu-bun-445694.jpg 3.6530

Strašidelné domy 3.

Literatura světová, Horory, Romány

Vydáno: , Fobos

The Folcroft Ghosts, 2017

Kniha Duchové rodiny Folcroftů

Johny_H.

Tak co mám napsat, když od stránky 5 do 194 (Kde knížka reálně začíná a končí) to byla naprostá kur.a dokonalost. 5/5

anishta

Tak ještě, že to bylo tak krátké, protože to bylo celkem zklamání. Těšila jsem se na příběh, kde hlavní aktéři měly být děti, ale bylo to slabé.

karolina7182

Musím uznat, že mě Craven Manor bavil o dost víc. Knížka by si určitě zasloužila pár stánek naívc, rodinné tajemství tu tedy bylo odhalené moc brzy. Ale opět se autorce podařilo vytvořit mrazivou temnou atmosféru.

DoubleDad

No... paní Folcroftová je jiná babička :D
Na rozdíl od jiných knížek této autorky jsem se během čtení ani moc nebál, ale zato finální zápletka mi přišla hodně zajímavá. Přečetl jsem od ní skoro všechno, a u ostatních knih to bylo právě naopak.
Zrovna u téhle bych uvítal možná trošku více stránek, malinko rozvést ten psychický teror, kterým si Tara s Kylem museli projít, ta rodinná tajemství byla na můj vkus odhalena trošku brzy a ledabyle, ale četlo se to pěkně. Nenáročné, jedním dechem, zajímavé. Ale na víc, než 4 hvězdičky prostě kliknout nemohu...

iv.ča

Úplně jsem před sebou viděla děj hororu The visit. Hodně podobné!!!Knížka se mi skvěle četla, jak u Darcy je zvykem. Příběh byl dobrý. Její knížky se mi líbí.

romca4180

No na knížku jsem četla spoustu kladných recenzí, tak jsem se do ní díky tomu pustila... Ale asi jsem náročná... Upřímně, vůbec mi to jako horor nepřišlo... Četla se fajn (za dva dny přečteno), ale žádný WOW efekt, na který jsem pořád čekala, se nedostavil... Škoda... Ještě zkusím Kořist od této autorky, tak třeba...

nemer

Variace na Perníkovou chaloupku pro odrostlejší čtenáře. Jeden z nejslabších příběhů Darcy Coates, osobně bych jej zařadila do kategorie pro čtenáře od 10 do 15 let. Pokud by Darcy neměla známé jméno, pochybuju, že by tento výtvor vůbec našel vydavatele. Sloh je velmi prostý a připomíná především literaturu pro dětské čtenáře (možná chtěla Darcy psát původně o upírech, opakované olizování a kousání se do rtů je v této knížce tak četné, až je hororové, podle mého názoru je to zřejmě nejstrašidelnější část vypravování :) Jedná se opravdu o velmi oddechovou četbu, nic víc nečekejte. P. S. Darcy píše brakovku první třídy, proč ji vůbec čtu? Připomíná Stopy hrůzy, populární četbu v dobách mého dětství. Ovšem ty tehdy vycházely jako kapesní paperback za pár korun. A obávám se, že kvalitativně bývaly některé příběhy mnohem propracovanější než čtivo od Darcy Coates :)

a.k

Nenáročný duchařský příběh na jedno odpoledne. Sourozenci se po nehodě rodičů uchýlí ke svým prarodičům, které dosud neznali a jejichž velký dům stojí na opuštěném místě v horách. Přívětivost prostředí se brzy promění v tísnivý a zlověstný pocit, že zde není něco v pořádku.
Autorka si drží svůj standard. Za použití obvyklých rekvizit tohoto žánru (bouře, výpadek elektřiny, zamčený pokoj, ...) se jí opět podařilo vytvořit tu správnou, tíživou atmosféru slibující působení podivných entit.
Dobré oddechové čtení.