Duchové rodiny Folcroftů

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Když jejich matka po havárii skončí v nemocnici v kómatu, Tara s bratrem Kylem jdou bydlet k prarodičům, které nikdy předtím neviděli. May a Peter Folcroftovi se zpočátku zdají být vřelí a okouzlující a jejich velký dům, schovaný v horách na kraji lesa, působí idylicky. Do té doby, než se začnou dít divné věci. Poté, co bouřka přeruší telefonní vedení, se i May začne chovat podezřele. Tara s Kylem se snaží předstírat, že se svými prarodiči tvoří spokojenou rodinku, ale zdánlivě prázdný deník spolu s jednou ze zamčených místností odhalí stopy vedoucí k pátrání po neodpustitelných lžích a tajemstvích, které se k příběhu rodiny Folcroftových vážou. A duchové začínají být neklidní......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445694/big_duchove-rodiny-folcroftu-bun-445694.jpg 3.61017
Série:

Strašidelné domy 3.


Žánr:
Literatura světová, Horory, Romány

Vydáno: , Fobos
Originální název:

The Folcroft Ghosts, 2017


více info...
Nahrávám...

Komentáře (305)

Kniha Duchové rodiny Folcroftů

m2056
28. května

Za mě nejlepší kniha serie.

sipkulka
24. května

Zatím nejslabší z celé série, dočetla jsem to celkem rychle, ale uspokojení se po dočtení nějak nedostavilo.


lucia0482
17. května

Ach jo, prišlo mi to ako príšerná zlátanina o šialenej ženskej a duchoch. Tie dve deti mi boli sympatické, veľmi som im fandila a páčilo sa mi,ako spolu držali. No to je asi tak všetko. Veľmi som sa na knihy od Darcy Coates tešila, ale po prečítaní troch mám zatiaľ veľmi zmiešané pocity. Čakala som niečo lepšie. Uvidíme, či sa toho dočkám.

p.pavlina
28. dubna

Kniha, která nenadchne, ale ani neurazí. Je to celkem nudný příběh, který je formátovaný a psaný tak, že ho člověk velmi rychle přečte.

tomas0851
23. dubna

Darcy Coates - Duchové rodiny Folcroftů

Ale tak jo, dalo se to...

Moje první kniha zde vychvalované autorky Darcy Coates. Není to úplně můj šálek čaje, ale když jsem objevil tuto skupinu, hodně tu jela, tak jsem si ji chtěl vyzkoušet.

Duchové rodiny Folcroftů jsou o dětech, 15ti leté Taře a jejím mladším bratrovi Kylovi a jejich "dobrodružství " u prarodičů.
Po nehodě jejich matky, která leží v kómatu v nemocnici, se dostanou k prarodičům, May a Petrovi, se kterými se nikdy neviděli. Tito bydlí ve starém domě daleko za městem. May i Peter jsou na děti neskutečně hodní. Až mrazivě hodní. Na jednu stranu se snaží, aby se u nich dětem líbilo, na druhou stranu děti cítí, jak je postupně izolují od okolního světa.
Dětem to přijde podezřelé a když zjistí, že dům s nimi obývají i duchové, snaží se zjistit víc....

Čte se poměrně lehce, i když mi vadilo, že v každé větě jsou neustále zmiňovaný postavy. May to, Peter ono a tak.. Pro mne zvláštní. Jako že by to byl horor, to snad ani ne. Trošku mrazivé to je , ale předvídatelné.

Knihu ani autorku nezatracuji, ale pro mne tak 3/5.
Kdo má rád lehké čtení, lehké mrazení, přijde si na své.

LintuShelly
04. března

(+ SPOILER) Autorka usadila do hlavních postav děti - sourozence,kteří přijíždí po nehodě matky za prarodiči. Začátek se zdá být sladký, ale postupem příběhu se člověk cítí zmatený a přemýšlí "Třeba je ta babča fakt hodná? Nebo ne?" Každý čtenář si v hlavě kreslí různé možnosti jak bude děj pokračovat. May mi přišla rodinou doslova posedlá a to až nezdravě. Peter mi přišel, že do příběhu moc "nemluvil", takový tichý člen domácnosti. Autorka překvapila historii rodiny a příběhem o rodičích jejich matky. Zajímavě promíchala karty osudu Folcroftových. V určitých momentech mi přišlo že Kyle je věkově mladší než sama Darcy napsala. Slabší duchařina, ale pro pohodové čtení je fajn.

Pog
26. února

Další díl strašidelných domů, který má naprosto právem nízké hodnocení. Působilo to na mě dojmem, že autorka zjistila, že jí psaní tohoto typu knih vcelku jde, tak chtěla rychle vyplivnout další. Některé věci zůstaly nedovysvětlené a nedotažené do konce. Naštěstí se v tomhle díle autorka vyvarovala směšného happyendu, skončilo to sice dobře, ale nebylo to nic podobně hloupého jako u předchozích částí. Na určitých místech autorka opět dokázala překvapit, když hlavní postava odkrývala děsivé tajemství svých prarodičů, ale to je bohužel všechno.

Pert
22. února

(+ SPOILER) Kniha se mi líbila, napínavá a konec nečekaný, zvláště ty hromádky. Jen mi přijde trochu zvláštní, že na konci mohly děti klidně bydlet doma jen tak, bez nikoho dospělého.

1 ...