Duch místa

Duch místa https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219310/bmid_duch-mista-qjc-219310.png 3 46 10

Dům Páně série

Po rozvodu a roce putování světem s Lékaři bez hranic se dr. Orville Rose dozvídá o matčině úmrtí. Vrací se do fádního městečka Columbia, kde zjistí, že chce-li si vysloužit atraktivní dědictví, musí splnit podivnou podmínku matčiny závěti: strávit v opovrhovaném maloměstě svého dětství rok a třináct dní... Po světových bestsellerech Dům páně a Hora hoře se Samuel Shem velkolepě vrací na pole literatury!... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Argo

The Spirit of the Place , 2008

mol378
30.03.2021 3 z 5

Docela milé, ale citová a milostná rozervanost hlavní postavy mně lezla na nervy. Četlo se to příjemně a lehce, dokonce mě to přimělo si nějaká místa vyhledat. Průměrná knížka, která mě nijak nepodnítila k vyhledání dalších od téhož autora. Ale kupodivu pocit z ní ve mně utkvěl natolik, že i přes delší dobu od přečtení si velice dobře pamatuju, o čem byla. Něco zanechala, něco pozitivního. Co to jenom je?

karel0684
11.01.2019 4 z 5

Dlouho mi tato kniha ležela na stolku, než jsem se k ní dostal. A našla si svůj čas. Samuel Shem se zase ukázal jako pan spisovatel. Skvěle vykreslené Postavy a zajímavý příběh o hledání sama sebe... Jen posledních cca 50 stran bylo, aspoň lpe mne, skoro nečitelnych.

Tyet
16.06.2017 2 z 5

Samuel Shem patří k mým oblíbeným spisovatelům. Zamilovala jsem si jeho dvě knihy Dům Páně a Hora hoře, tak jsem se dychtivě pustila do Ducha místa. Bohužel v polovině jsem knihu odložila. Co se stalo? Styl je tentýž, téma velmi podobné, hrdina téměř totožný. Najednou se mi tohle všechno zdá zoufale plytké. Nabubřelé americké klišé vršené jedno na druhé. Vyčpělost a prázdnota nalíčená na hloubku. Je chyba ve mně? Škoda, nejsem schopná to číst.

em.ka
02.12.2016 3 z 5

Jak už psalo pár lidí přede mnou, knížka je velkým zklamáním pro čtenáře, kteří milují dvě předešlé knihy (Dům páně, Hora hoře). Strašně moc mi chybělo pomyslné "WAU", které jsem měla u obou předchozích knížek. Tohle pro mě byl jen další nezařaditelný román, který se hezky čte, ale časem po něm v hlavě nic nezůstane. Škoda.

haki34
19.11.2016 4 z 5

Dobry roman, ale po Domu pane preci jen slabsi odvar .. Cekala jsem vic..,

Melanka
05.11.2016 5 z 5

Skvěle napsaná kniha, u které je nad čím přemýšlet.

natalia7227
25.08.2015 5 z 5

Knížka se mi moc líbila, byly tam velmi silné pasáže a krásně vykreslené postavy.

štuclinka
13.05.2015 2 z 5

Kniha byla pro mě velkým zklamáním. Přišla mi taková hodně vlažná, příběh mě moc neoslovil. Vše je zbytečně natahované a nemá to spád.

Majule7
17.03.2015 3 z 5

Oproti předešlým knížkám pro mě příběh neměl takový spád. Některé pasáže byly až zbytečně podrobně popisné.

Paja85
24.11.2014 4 z 5

Téma bylo zajímavé, některé pasáže jsem ale jen tak prolítla, protože mi přišly trochu zdlouhavé. Kniha jako celek špatná nebyla, ale znova bych ji nečetla