Duch lásky

Duch lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12741/duch-lasky-12741.jpg 4 75 11

Duch lásky je autorčiným literárním debutem, který ji proslavil a otevřel jí cestu ke spisovatelské dráze. V Cornwallu, v 19. století, místní doky a přístavy hýří pracovním ruchem a Janet Coombová touží podílet se na vzrušujících námořních výpravách: cestovat, prožívat dobrodružství a svobodu. Ale dobové zvyky jí to nedovolí, místo toho se vdává za svého bratrance Tomase, stavitele lodí, a všechen svůj zájem věnuje rodině. Ale Janetin duch, duch lásky - vášnivá touha po dobrodružství a lásce - se přenáší na jejího syna a dál na jeho děti. Rodina tak po generace čelí tvrdostem osudu a ztrátám a složitá a vzrušující historie rodu kulminuje válkou a sociálními změnami v Británii. V této dramatické sáze tří generací Coombeů autorka objevila a propracovala svůj nezaměnitelný literární styl - okouzlující směsici romantiky, historie a dobrodružství.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Baronet

The Loving Spirit , 1931

Cajda
13.05.2020 3 z 5

Kniha je super, četla jsem ji téměř "jedním dechem"- tentokrát po druhé, ale co mi vadí - a proto ubírám na hodnocení - neuvěřitelné množství chyb, překlepů či chybějících písmen v textu. Tedy alespoň v mém vydání, mám ji i v jiném přebalu....

SteveP1
19.07.2017 4 z 5

Nenechte se zmást kýčovitou obálkou jako z červené knihovny, obsah je samozřejmě na daleko vyšší literární a umělecké úrovni, jak jsme již u této autorky zvyklí.
Jako prvotina je to opravdu dost dobrá a propracovaná rodinná sága zachycující život a osudy tří generací, a napsat něco takového ve 22 letech, tak to teda KLOBOUČEK.
Technická poznámka k vydání knihy z roku 1992 nakladatelství Baronet:
Text obsahuje snad stovky gramatických chyb, někdy i několik na stránce nebo dokonce řádku (!!!),nikdy jsem se s něčím tak hrozným nesetkal a pokud by měl být korektor za svou práci nějak odpovědný, tak v době války by nejspíš za toto zaplatil svým životem. Opravdu hrůza.

Pajina68
27.07.2016 4 z 5

Moc hezký příběh, tato autorka se čte velice dobře.

3nitka
12.07.2015 4 z 5

Pútavá kniha, ktorú neodložíte. Výborná spisovateľka, od ktorej si určite prečítam všetko dostupné. Rebecca to síce nie je, ale za dva strávené večery určite stojí.

vikimi
11.07.2014 5 z 5

Tenhle děj mě oslovil, příjemně plynul a pěkně se četl. Knížka je to krásná!

jaja10
27.06.2014 5 z 5

Knihy od Daphne mám moc ráda a tak i tato bude patřit k mým oblíbeným. Občas se mi na knížce něco nelíbilo, ale i tak dávám plné hodnocení.

knihomilka
24.07.2013 5 z 5

Ľahučké čítanie síce, ale zapôsobilo na mňa svojím duchom lásky matky k synovi.

fanciulla
02.12.2012

Moja prvá kniha od Daphne du Maurier. Pekná rodinná história, dobre sa čítala, ale je to také ľahké čítanie, nijak zvlášť ma to nenadchlo, za pár mesiacov si ju nebudem pamätať.

Hřibče
20.06.2012 5 z 5

Nejlepší kniha, jako jsem od Daphne četla! Naprosto mě pohltila a hltala jsem každé slovo. Excelentní vyprávění o osudech čtyř generací jedné rodiny. Doporučuji!

Katy78
09.05.2012 5 z 5

nadherne poutava napinava a pro me az s uchvacujicim dejem....nezapomenutelna.....

Trina1
14.04.2012 4 z 5

No není to můj oblíbený žánr, ale knížka se četla docela pěkně. Zezačátku se mi nezdála moc poutavá, ale pak jsem se do ní začetla.

lodě ságy

Daphne du Maurier