Duch domu Ashburnů

Duch domu Ashburnů https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399362/bmid_duch-domu-ashburnu-axc-399362.jpg 4 2324 736

Strašidelné domy série

O tomto domě se šířily podivné zvěsti bezmála sto let. Jeho majitelka, Edith, odmítala nechat kohokoli vstoupit dovnitř a nedaleké městečko navštěvovala jen málokdy. Po její smrti zdědila dům její jediná příbuzná, Adrienne. Vše co má, je jeden kufr, dvacet dolarů a milovaný kocour. Dům je pro ni příležitost, jak začít nový život, kterou si nemůže dovolit odmítnout. Ačkoli na duchy nevěří, při zkoumání svého nového domova naráží na věci, které v ní vyvolávají neklid. Do tapet na zdech jsou vyryty podivné nápisy, v lese nedaleko domu je ukryt starý hrob a tajuplné portréty v chodbě v prvním patře jakoby sledovaly každý její pohyb. Jak odhaluje další a další tajemství domu, začíná věřit, že pověsti, které se o něm vyprávějí, mají možná pravdivější jádro, než předpokládala. Budova má chmurnou a děsivou minulost. Adrienne postupně zjišťuje, že o její život usiluje něco hluboce nepřirozeného a děsivě odporného.... celý text

Literatura světová , Horory , Romány

Vydáno: , Fobos

The Haunting of Ashburn House , 2016

Ryšava
13.11.2020 3 z 5

Nemám pocit, že je to doslova hororová kniha. Četla jsem ji jen přes den a byla jsem napjatá, jak to skončí. Ale věřím, že kdybych jí četla v noci, tak se bojím víc. Konec se mi zdál moc rychlý a hodně se toho událo najednou. Nejvíc mi vadilo, že si hlavní hrdinka neustále stěžuje na nedostatek peněz, ale celý den sedí na zadku v domě, místo toho, aby to řešila... čas v knize zvláštně ubíhal.

Další knihy si ráda od autorky přečtu, ale v létě, kdy se tak brzo nestmívá =D

babicka_amalka
11.11.2020 4 z 5

ještě, že to byla knížka a ne film - chvílemi bych se asi i bála do tmavé předsíně ;-)
četlo se dobře, na jeden zátah - i když si od podobného asi dám na chvíli pokoj;

Belanna
08.11.2020 3 z 5

K přečtení této knížky mě zlákal její název. Příběh se mi líbil. Jedním z hlavních hrdinů byl kocour, což je u mě velké plus. Ale celkově mi tu stále něco chybělo. Samotný závěr knížky by mohl být více propracovaný.
Přečtu si další knihy série Strašidelné domy, ale to nebude hned.

Messilina
07.11.2020 4 z 5

Já bych asi uvítala méně fantastické zakončení příběhu. Alespoň masového vraha, místo duchů, kniha k tomu měla solidně,, našlápnuto". Ale jako celek to byla příjemná knížka. Taková ta věc, co si u ní člověk odpočine, protože nemusí příliš přemýšlet.

Kleo25
06.11.2020 3 z 5

Kniha byla za mě čtivá, jednoduchá, atmosféra příběhu zajímavá a napínavá (občas jsem se i bála). Měla jsem jen trochu problém s některými nesrovnalostmi v příběhu a logickými "kiksy" a bohužel i občas s hlavní postavou Adrienne (z mnoha důvodů). Nijak zvlášť mě to ale ve čtení nerozptylovalo. Pro mě je hrdinou knihy jednoznačně Wolfgang - kocour, jak má být!
Asi to není úplně můj šálek čaje, ale totální propadák taky ne. Jsem fanda Kingovek, takže mě kniha nějak zvlášť neoslnila, ale musím ocenit, jak příběh gradoval a i závěr se docela povedl. Dávám příjemné tři hvězdy a od autorky ráda zkusím i jiná dílka.

Janík511
04.11.2020 4 z 5

(SPOILER) Za konec dávám o hvězdičku více. Jinak do poloviny se toho moc neděje, ale zombie, která se vyhrabe sama z hrobu a děsí živé, tak to bych opravdu nečekala. Bylo to hodně nereálné, místy děsivé a šílené zároveň. Normálně tento žánr nečtu, spíše mě přemohla zvědavost. Jednu knihu si ale ještě od autorky přečtu, čím překvapí.

mamzila
01.11.2020 5 z 5

Mě se příběhy autorky líbí. Moc mě baví i přesto, že jsou plné klišé a mají atmosféru 80kových hororů. Možná právě proto. Je fajn, když autor nepotřebuje k postrašení čtenáře/diváka potoky krve, ale stačí mu k tomu zcela "klasické" prostředky.
Vůbec jsem neměla problém sžít se s hlavní postavou a celou dobu mě příjemně mrazilo.
A hvězdička navíc za konec.

veronika4001
01.11.2020 3 z 5

Kniha je duchařským příběhem, který se odehrává v pozici hororově postavené atmosféry (osamělý dům, les, sousedé několik mil daleko, v dosahu minimální kontakt) s trochou napětí, jen nevím, jestli je to dobrý odrazový můstek. Klasický horor to není, příběh je sice postaven na hororovém ději, ale nevyvolá bázeň, takové to studeno v oblasti žaludku, pocit mrazení, narůstání psychického očekávání a toho "dusna", které by vás do knihy pohltilo. V knize jsem spíše nacházela bílá místa, kam bych ještě to hororové napětí dala a příběh vykreslila tak, aby byl čtenář minimálně na pochybách, zda to je či není skutečné, nebo zda se příběh zakládá či nezakládá na skutečných událostech. Horor dělá hororem právě to možné, to co může přijít, co klidně může nastat. Taková ta reálnost zasazená do děje a vy jen doufáte, aby se to nestalo i vám. Takové ty hrátky (v tomto případě hrátky s duchařinou) s myšlenkou, co kdyby... A tohle v té knize není. Mohu ujistit, že stále na ten nejlepší horor v knižním podání teprve čekám.

Alex.rrr
29.10.2020 4 z 5

Už jsem asi četla lepší duchařiny, ale co se musí nechat, tak se kniha moc dobře čte. závěr zajímavý. Neurazila :) příjemná změna
Hezky se autorka vypořádala se situací hrdinky - žádná rodina, mobil. Bylo to uvěřitelné a to je pro mě plus než že zrovna nejde signál atp. Nebyly tam žádné průtahy. Super

Dukatka
29.10.2020 4 z 5

Ale dobry. Znovu si to asi neprectu????

Andrée
28.10.2020 5 z 5

Moje první kniha od autorky a já jsem velice nadšená, jak se mi kniha krásně a svižně četla.
I když se do třicáté kapitoly skoro nic děsivého nedělo, celkově mi seděl styl, jakým je kniha psaná. Hlavní hrdinka mi byla velice sympatická a její kocour Wolf je naprosto boží stvoření.

Addy přijíždí do malého městečka, kde každý zná každého a prakticky je nemožné udržet nějaké tajemství, což se naší hlavní hrdince může hodit, neboť právě zdědila ten nejstrašidelnější dům plný záhad, o kterém vlastně vůbec nic neví. Postupně se seznamuje s lidmi, kteří možná budou přátelé na celý život a tak nějak si začíná zvykat na ten starý, obrovský dům. Jenže z poklidných nocí se začínají stávat noční můry a ono to nakonec vypadá, že ten tajemný, mysteriózní dům si začíná žít svým životem. Ke konci je dost překvapivých zvratů, ale nic originálního. To ovšem neubírá na hvězdách. Duchařiny mám ráda a tohle bylo přesně takové to tajemné, napínavé a vlezlé čtení, které nelze odložit.

ElfkaEleanor
28.10.2020 4 z 5

Prvni polovina knihy je zajimava. Skrze poutavou ich formu se vzijete do role hrdinky a napeti, ktere proziva ona vam lehce beha po kuzi. Druha pulka uz je ale divocejsi a spadnejsi. Pro milovniky klidnych ducharin uz ne tak pritazliva. Rozuzleni pak prekvapive a necekane.
Lze doporucit jako napinavou odpocinkovou cetbu pro milovniky hororu z viktorianskych domu...

havrad
27.10.2020 2 z 5

Asi nejsem úplně cílovka, chtěla jsem zkusit žánr, který obvykle nečtu..
Musím říct, že první půlka byla super, chvílemi jsem se příjemně bála. Hlavní postava byla sympatická. Líbí se mi, že se snaží všechny podivnosti, které se dějí, vysvětlit logicky. Bylo tam napětí, dobře se to četlo a stránky ubíhaly pod rukama.
Bohužel pak už to na mě byla moc velká duchařina a ten konec mě vyloženě nebavil. Kdyby to zůstalo u nějakého skrytého nebezpečí bez většího vysvětlování, asi by to ve mě zanechalo ten správný dojem...
Pokud vyhledáváte nadpřirozeno a rádi se po večerech bojíte, určitě vás tahle knížka nadchne. Já sáhnu zase po jiném žánru. :)

MarkétaI.
25.10.2020 4 z 5

Adrienne zdědí dům, který je uprostřed lesa a daleko od civilizace. To je vždy nejlepší místo na vraždy nebo nadpřirozeno.. Ovšem asi jsem knihu měla číst večer, kdy budu sama doma.
Kniha byla čtivá, dobře napsaná, ke konci napínavá, ale nějak jsem se nebála.

Jana92
21.10.2020 5 z 5

Teda,mela jsem strach od zacatku az do konce :) Super knizka do ktere se zactete a nemuzete prestat dokud se nedostanete na posledni stranu..Uz se tesim na dalsi 3 ktere na me doma cekaji :)

AkiB
19.10.2020 5 z 5

Kniha byla mnohem lepší než Tajemství sídla, ale pořád nějak nechápu, proč to někdo nazývá hororem. Filmové horory nemám ráda, nekoukám na ně, protože se bojím. Tak jsem chtěla zkusit knížku, o které se říká, že je hororová. Takže ačkoli se na hororové filmy nedívám a hororové knihy nečtu, tudíž na to nejsem "zvyklá", tak jsem se neměla čeho bát.
Ale napínavé to panečku bylo, to ne že ne, měla jsem ji přečtenou během pár hodin, protože jsem byla hrozná zvědavá, co bude dál a jak to dopadne. Celkově to teda bylo super.
Co udělá jeden zašantročený dopis, že :)

Tesla
19.10.2020 5 z 5

Luxusní, zase jsem se bála :-D

lištička123
19.10.2020 4 z 5

Touto knihou jsem byla mile překvapená. Horory tak často nečtu a tento se mi líbil moc. Dobře se četl, byl napínavý, prostě takový, jaký by pro mě měl být. Věřím ale, že každý má hranici někde jinde. Za mě opravdu dobrá knížka.

JessiMeidoom
12.10.2020 5 z 5

Já jsem z téhle spisovatelky nadšená. Co kniha, to perla. Tuhle jsem četla jako druhou a ohromila mě. Mám ráda, když má kniha rychlý rozjezd a furt se něco děje. Nedokázala jsem odtrhnout oči od stránek. Kdybych nemusela chodit do práce, asi bych to přečetla na jeden zátah jako tu první (Tajmeství...). Už se moc těším na další dvě, které mě čekají v knihovně. :)

-markéta-
10.10.2020 3 z 5

Kniha byla velmi rychlá záležitost. Četla se sama, styl psaní mi byl velmi příjemný.
Byla to moje první kniha od autorky a musím říci, že jsem velmi zklamaná. Slyšela jsem na tuto knihu mnoho chvály - prý je dokonce nejlepší ze všech doposud vydaných knih, ale já mám bohužel jiný názor. Dost lidí psalo, že se báli, že měli husí kůži a že dokonce nemohli spát. No, nevím. Já vyrůstala na hororech, takže je možné, že to se mnou nic neudělalo z tohoto důvodu, ale nevím nevím.
Kniha byla "strašidelná" až za polovinou a skončilo to moc rychle. Myslím si, že se z příběhu dalo vytřískat mnohem více.
Co mi přišlo fajn, bylo to, jak jsme se dozvídali, kdo vlastně byla prateta Edith.
Za mě průměrné dílo a pokud tohle bylo to nejlepší, tak nevím, jestli mám chuť zkusit i ostatní autorčiny knihy.