Duch domu Ashburnů

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

O tomto domě se šířily podivné zvěsti bezmála sto let. Jeho majitelka, Edith, odmítala nechat kohokoli vstoupit dovnitř a nedaleké městečko navštěvovala jen málokdy. Po její smrti zdědila dům její jediná příbuzná, Adrienne. Vše co má, je jeden kufr, dvacet dolarů a milovaný kocour. Dům je pro ni příležitost, jak začít nový život, kterou si nemůže dovolit odmítnout. Ačkoli na duchy nevěří, při zkoumání svého nového domova naráží na věci, které v ní vyvolávají neklid. Do tapet na zdech jsou vyryty podivné nápisy, v lese nedaleko domu je ukryt starý hrob a tajuplné portréty v chodbě v prvním patře jakoby sledovaly každý její pohyb. Jak odhaluje další a další tajemství domu, začíná věřit, že pověsti, které se o něm vyprávějí, mají možná pravdivější jádro, než předpokládala. Budova má chmurnou a děsivou minulost. Adrienne postupně zjišťuje, že o její život usiluje něco hluboce nepřirozeného a děsivě odporného....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399362/duch-domu-ashburnu-axc-399362.jpg 4969
Žánr
Literatura světová, Horory
Vydáno, Fobos
Orig. název

The Haunting of Ashburn House, 2016

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (390)

Kniha Duch domu Ashburnů

Přidat komentář
Leona333
včera

Chválihodná duchařská kniha to byla. Opravdu mi při čtení párkrát přeběhl mráz po zádech. Takže četba této knihy, kniha samotná svůj účel rozhodně splnila...

Michaellla
28. září

Dobré to bylo. Bála jsem se doma jít pak v noci na záchod. :D


1bublina
27. září

Moc se mi to líbilo. Nechápu, proč někdo dává knize nízké hodnocení za to, že je to "duchařina", když se kniha jmenuje "Duch domu Ashburnů". Knihu jsem přečetla za dva dny a příběh byl perfektní. Sympatická hlavní hrdinka, dobře vykreslená atmosféra a na konci to bylo opravdu napínavé. Za mě rozhodně plný počet bodů.

Martiiiik
27. září

Toto byl můj první horor :-) začátek byl moc fajn, opravdu trochu běhal mráz po zádech, hlavně když v knize najednou přestalo foukat a venku se stalo to samé :-D ale pak za půlkou jsem se už musela smát, protože to začala být trochu fraška.. ale konečné rozřešení opravdu hezké :-) ale asi jsem čekala něco trochu víc strachotvorného :-) jinak se to četlo docela hezky :-)

ladyxx
27. září

Atmosféra knihy je budovaná dobře, až čtenáře občas zamrazí. To bohužel přestane v okamžiku, kdy je odhalena podstata ducha, která pro mě byla velkým zklamáním. Rovněž navzdory svému předsevzetí, že se nebude chovat jako typický navrdlý hrdina hororového příběhu, se Adrianne chová přesně tak. Obdivuhodná je ovšem její houževnatost a láska ke kocourovi Wolfgangovi, na jehož osudu mi vlastně záleželo nejvíc. Pokud se smíříme s dosti odlišným stylem příběhů této autorky, jedná se o vcelku zajímavou oddechovku s pár nelogičnostmi.

theale
25. září

Ze začátku se mi hodně líbilo (i přes nějaké ty nelogičnosti), jak autorka využívá k napětí tejemného/nevyřčeného. Bohužel od chvíle, kdy příběh začíná rozkrývat "jak to všechno je", knížce postupně dochází počáteční kouzlo a očekávaná "pointa" ji pro mě zazdila uplně. Příběh jako takový mi nijak extra děsivý také nepřipadal, ale to je samozřejmě na vkusu a rozpoložení každého čtenáře.. Za mě ve výsledku celkem zklamání.

Flafinka
25. září

Kdybych tuhle knížku četla někde na samotě u lesa kolem soumraku, tak se bojím zhasnout a dojít se vyčůrat. Je to výborně napsané. Hrdinka je přiměřeně sympatická, obyčejná holka s kocourem. Čekala jsem oddechovku, duchařinu k pousmání. Je to mnohem napínavější, než se na první pohled zdá a byť je to příběh, který už určitě někdy napsaný byl, tak styl a pár sympatických detailů vyvolává (za jasného dne uprostřed města) příjemné mrazení. Myslím, že do zrcadla se už teď budu dívat trochu jinak, protože co kdyby...

kulatina
24. září

(+ SPOILER) Kniha se mi do poloviny velmi líbila, pěkně rozvíjející příběh, byla jsem napnutá, ale netušila jsem, že jde o duchařinu, takže když došlo na "opravdového ducha" tak jsem byla překvapená, a jak jsem realisticky založená, tak zklamaná, přešla mě chuť do čtení. Příběh jsem dočetla silou vůle, dávám za 2, ale už se nikdy ke čtení příběhů o duchách nevrátím.

1 ...

Doporučujeme

Ukolébavka
Ukolébavka
Cirkus prokletých
Cirkus prokletých
Smrtící polibek
Smrtící polibek
Hannibal
Hannibal