Dokonalá podoba

Dokonalá podoba https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/104929/bmid_dokonala-podoba-re2-104929.jpg 4 503 103

V dedinke neďaleko Dublinu sa v ruinách starej kamennej chatrče nájde telo mladej ženy a Cassie vyzerá prakticky ako jej dvojča. Keďže polícia nemá podozrivých ani žiadne stopy, vyhlási, že obeť je zranená, ale žije a Cassie zaujme jej miesto ako študentka Trinity College a spolubývajúca ďalších štyroch študentov. Aj napriek stresu z práce v utajení si Cassie svojich svojráznych, izolovaných spolubývajúcich, rovnako ako nový život v kedysi impozantnom dome obľúbi.Vyšetrovanie oddelenia vrážd neprináša takmer žiadne výsledky a je na Cassie, aby im aspoň naznačila ako ďalej. Niekto jej dvojníčku ubodal na smrť a Cassie ho musí nájsť. Dokonalá podoba má všetko: nezabudnuteľné postavy, svieže dialógy, inteligentné psychologické náhľady, stúpajúce napätie, takmer hmatateľné prostredie a úžasne evokatívnu, maliarsku prózu.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

The Likeness , 2008

Dani25
10.04.2020 4 z 5

Spočiatku sa mi to zdalo zdĺhavé, ale potom sa to rozbehlo. Veľmi dobrá krimi a vynikajúco opísané postavy.

berila
02.02.2020 5 z 5

Výborné čtení, ale místy takové zbytečně dlouhé popisy, to nemusím. Přesto si u mě zaslouží celých 5*. Určitě doporučuji - ale lepší je začít celou sérii od začátku.

hana1988
05.01.2020 4 z 5

Super napínavé krimi.

lenka666
30.12.2019 3 z 5

Kniha nebyla špatná, ale některé pasáže byly zbytečně zdlouhavé.

9773
21.11.2019 5 z 5

Fascinující detektivní příběh tentokrát z pohledu Cassie. Mám ráda knihy, které probudí emoce a donutí člověka k zamyšlení. Nemám jedinou výhradu a doporučuji. :-)

Miluna40
19.09.2019 2 z 5

Nebyla uplne spatna,ale znam od teto autorky lepsi

Barunka1005
19.09.2019 4 z 5

Od této autorky jsem četla asi 3 knihy a všechny mě zaujaly. Mám ráda detektivní příběhy. A i tato je pěkná a čtivá. =)

wooloong
04.08.2019 5 z 5

Tana French umí psát. Dokáže dokonale popsat situaci, prostředí a osoby tak, že se čtenář může stát součástí děje. To mám ráda - vstoupit do knihy a stát se součástí příběhu. Tahle knížka se mi líbila víc než předchozí díl. Jednak byla sevřenější a jednak se nakonec vše vysvětlilo, a to včetně Lexiina příběhu. A taky se mi líbil popis historie a současného života v Irsku. Co mi vadilo, se týkalo překladu. Všechny místní názvy zůstaly původní až na dům Hlohovec. V hlavě mi vždycky naskočila Slovakofarma Hlohovec a ke starému domu se mi přimíchaly bílé tabletky. A pak různá další podivná slova - zalátovaný svetr (záplatovaný nebo zalátaný?), z psychickýho hlediska, jízda tyrákem (TIR) a podobně.

kinsey
10.04.2019 5 z 5

Tak tohle jsem si vážně moc užila. Mám ráda tlusté knihy, kdy mám čas všechny postavy poznat a tohle bylo super. Napínavé, čtivé, zajímavé, inteligentní... Těším se na další knížky od Tany...

Lemra794
19.12.2018 4 z 5

Do poslední chvíle váháte, kdo je tedy vrahem a jak to všechno doopravdy bylo. Opravdu povedená kniha. Nechybí napětí a gradace děje. V počátku na můj vkus až příliš mnoho psychologických rozborů všech postav i činů.

broskev28
29.10.2018 4 z 5

Mám ráda detektivky, ve kterých se dozvím i něco jiného než vlastní detektivní příběh. Jak píše Mira7, odkazy na dlouholeté problematické a velmi konfliktní soužití s Angličany byly určitě zajímavé. A potom mě zaujalo i porovnání dnešní přetechnizované, ambiciózní mládeže s pětkou v Hlohovci; jejich způsob života v domě, který měl úžasné kouzlo.
"Celá naše společnost je založená na nespokojenosti - lidi chtějí víc a víc a ještě víc, neustále jsou nespokojení s tím, jak bydlí, jak vypadají, jak se oblíkají, se vším. Považujou za samozřejmý, že smyslem celýho života je být pořád nespokojenej. Pokud jste naprosto spokojení s tím, co máte - zvlášť pokud to, co máte, není žádná velká sláva -, tak jste nebezpeční. Porušujete pravidla, podkopáváte nedotknutelnou ekonomii, zpochybňujete všechno, na čem je postavená společnost." Na tom přeci něco bude!?! Každopádně doporučuju nejen milovníkům detektivek.

konicekbily
27.06.2018 4 z 5

Odlišný styl psaní od soudobých "thrillerovských" detektivek či krimirománů už mi tolik nevadil jako u prvního dílu. Toleruji rozvláčnost textu a pomalejší rozvíjení děje. Pro zajímavost uvádím, že první dva díly série jsou napsány "ICH - formou", to je, že je vypráví hlavní hrdina - vyšetřovatel. A zatím to je vždy jiná osoba! Uvidím, co přinese díl třetí.

Skatty
04.03.2018 4 z 5

Opět skvělá detektivka.

Mira7
02.12.2017 5 z 5

Tana French píše silné příběhy. Propracovaná psychologie postav, příběh opředený tajemstvím, které se pomalu rozplétá.
Hlavním místem děje je uzavřený prostor starého domu se skupinou jeho mladých obyvatel, každý jeden se svými specifiky, kteří dohromady tvoří vůči okolí neprostupnou zeď.
V knize je opět velmi zajímavě popsána policejní práce, skvělí Cassie, Frank Mackey i Sam se pomalu dostávají všemu na kloub.
Zajímavé jsou i popisy irského prostředí, mentality obyvatel venkova a jeho postoj ke vzpomínkám na britskou nadvládu.

tereza8418
21.09.2017 5 z 5

Knihu jsem včera dočetla podruhé a jsem opět nadšená, je to taková ta kniha, po které se vám bude stýskat (nebo aspoň mě se stýská a je mi líto, že už jsem jí dočetla). Rozhodně doporučuji, za mě asi nejlepší kniha od Tany Frenchové, i když jsou dobré všechny. :)

DannyBlakely
07.08.2017 4 z 5

Napsáno je to suprově - velmi čtivé. Knihy Tany French zvládám přečíst během pár dní s dítětem "na krku" :-) , ale nějak se nedokážu smířit s tím, že by si ty dvě byly až tak moc podobné..

Nestorkea
21.06.2017 5 z 5

Pro mě zatím nejlepší kniha od Tany.

PetK
07.05.2017 4 z 5

Po skvělém prvním dílu jsem se moc těšila na druhý. A zklamaná jsem určitě nebyla. Ten typ detektivně-psychologického románu, kde vrahem může být opravdu každý. Kousek dolů za mírně zdlouhavý konec, ale další díl ze série už se netrpělivě třese na přečtení.

StihOMam
31.03.2017 5 z 5

Za mě rozhodně nejpovedenější psychologický román (nejen) Tany French. Líbilo se mi zpracování tématu, udržování napětí, odhalování stop i hlavní postavy. Ten "pohled" dovnitř je úchvatný stejně jako vyústění. Všechno se mi zdá reálné a konec celého thrilleru překvapivě řešený. Autorka si mě zcela získala.

harena
16.02.2017 5 z 5

Toto je hodně vysoko postavená laťka pro další psychologické detektivky. Ponurý dublinský les, stará kamenná usedlost, parta pěti studentů, vražda. A opět vás Tana French nesmlouvavě uchopí a vtáhne do děje a těžko vám nechá i chvilku na nadechnutí. Musím ocenit vyjadřovací schopnosti Tany, dokonale vykreslené postavy, někdy jsem měla pocit, že nečtu, ale vše prožívám s nimi.

Polovinu knihy o 518 stránkách jsem si byla téměř jistá, že znám vraha, a hle - na straně 495 jen tak lehoučce zmíněno, na pár řádcích se dozvídám, že je vše jinak. Cože, ten? Věřím, že se to dá i přehlédnout. Tana je skvělá spisovatelka, doporučuji