Nightingale Way

Nightingale Way https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/378555/nightingale-way-oLJ-378555.jpg 4 678 117

Dublin Street série

< 6. díl

Závěrečný díl populární romantické série ze současného Edinburghu, kde je možné najít lásku, vášeň i odpuštění na těch nejméně očekávaných místech. Logan se kdysi dopustil chyby a strávil kvůli ní dva roky ve vězení. Teď chce začít znovu a dohnat vše, co zameškal. A to především co se týče žen. Jeho nová sousedka, půvabná a cílevědomá Grace, je tak nucená každou noc poslouchat, jak se Logan v ložnici činí, a napětí mezi nimi se brzy vyostří. Jenže pak se Loganův životní styl ze dne na den změní kvůli někomu, kdo je mu blízký, a Grace musí uznat, že ten nesnesitelný děvkař se mění přesně v takového muže, jakého vždycky chtěla mít.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

Moonlight on Nightingale Way , 2015

mariva
26.02.2018 4 z 5

Nečetla jsem úplně všechny díly série a proto jsem zejména v závěru začínala mít trochu zmatek v tom množství jmen, ale stejně jako předcházející díly se mi i tento moc líbil. Měla jsem chuť otevřít si mapu Edinburghu a procházet si reálná místa společně s hrdiny, abych si příběh víc užila.

fidáš
24.02.2018 5 z 5

Opět krásná kniha od mé oblíbené autorky.

peitho.1
22.02.2018 4 z 5

Příjemné zakončení série, mými oblíbenci sice stále zůstávají Jo s Camem a Cole s Shannon, ale i tak jsem si tento příběh vychutnala a zejména oceňuji závěr, kde dostaly prostor všechny hrdinky z předchozích dílů.
Celkově hodnotím sérii vysoko a budu se těšit na další díla této skvělé autorky.

Karolína18
15.02.2018 4 z 5

Příběh Logana a Grace mě nejprve dost překvapil, protože autorka psala najednou úplně jiným způsobem. Popis scén byl kostrbatější, dialogy strojenější na rozdíl od minulých dílů. I proto jsem si možná myslela, že si Grace neoblíbím jako všechny její předchůdkyně. Dobře, Shannon jsem ráda neměla, ale zde byla prezentována jako někdo úplně jiný. Kdybych se oprostila od toho, že se jedná pouze o fantazií vytvořené postavy, řekla bych, že ji ovlivnily ostatní ženy, které se najednou objevily v jejím životě.
Zpět ke Grace. Zpočátku jsem změnu uvítala, i když se jednalo o jazyk, na nějž jsem u Samanthy nebyla zvyklá. Pak ale, jak přečtených stránek přibývalo, jsem už ani nepostřehla, kdy nepřirozenost vymizela a zase se objevilo kouzlo autorčina vyjadřování.
Dalo by se polemizovat o tom, zda to byl záměr, díky němuž mohl čtenář postupně sledovat Graciinu proměnu ve vstřícnou "dobrou vílu".
Opět jsem zde tedy našla vtipné dialogy a zajímavé myšlenky.
Logan je kapitola sama pro sebe. O mužských postavách v sérii Dublin Street jsem nikdy nepochybovala. Co kus, to unikát, ale přesto mají všichni všechno. Jsou chápaví, laskaví, loajální, nápomocní, milující a správným způsobem i mírou "hříšní". Loganova logika mě rozčilovala, ale stejně z toho vychází jako machr, protože se vzchopil a bojoval.
Nakonec kniha nebyla žádný překvapením, ani strhujícím popisem něčeho nevídaného ani okázalého. V takových případech většinou hodnotím třemi hvězdami, ale v tomto případě to nejde. Dávám čtyři hvězdy za to, že jsem mohla být znovu vpuštěna do společnosti těchto skvělých osobností. Připadala jsem si, jako bych četla o blízkých rodinných příslušnících, jako bych je všechny znala odjakživa, a právě to dokonalé propojení mezi mnou a hrdiny považuji za největší umění Samanthy Young. Jen tak dál, doufám, že se brzy dočkám další knihy, kde budu moci její nadání sledovat. Ona je má J. B. Carmichael.

Evka3814
14.02.2018 5 z 5

No jako celá série,dokonalé čtení a dokonalé postavy;) opět jsem si tuto knihu velice užila

avalonek
13.02.2018 5 z 5

Pláču... Pláču,protože moje oblíbená autorka ukončila tuto senzační sérii a mí přátelé z ní už nebudou prožívat nic nového a mě budou chybět.Asi unesu Samanthu a zavřu si ji do sklepa a bude dál psát jen pro mě..Poslední díl byl senzačním zakončením,a já jsem strašně ráda,že mám všechny díly ve své knihovně a můžu se k nim kdykoliv vrátit..

Šánka
10.02.2018 5 z 5

Bylo to krásné zakončení celé romantické série, Grace s Loganem do té úžasné partičky skvěle zapadli a já si i jejich příběh užila.
Asi bych se opakovala, tak spíše něco k celé sérii, která je dle mého ve svém žánru mimořádně vyvedená,.....každý díl měl něco do sebe, každá dvojice byla jedinečná a zapamatovatelná. A ten bonusový závěr, ve kterém autorka věnovala každé z dvojic krátkou kapitolu, byl senzační, a já už mám konečně i pořádek v tom velkém množství jejich dětí:-). A doporučuji!!!

IvankaM
02.02.2018 5 z 5

Tenhle díl se mi asi líbil nejvíc. Knihu jsem otevřela v 22, že si přečtu pár kapitol před spaním a ve 4 ráno jsem ji dočítala.
Bylo tam méně sexuálních scén a delší dobu se tam přátelili a byl tam větší vývoj těch postav a to jsem si zamilovala.
Ale upřímně jsem ráda, že série končí. Každý pár měl po třech fakanech a já upřímně nevím, kdo je čí. Už tam bylo těch postav fakt moc.

Ale ten konec byl úžasný... Fakt nádhera. Samantha je a bude jedna z mých nejoblíběnejších spisovatelek.

tereza..23
02.02.2018 5 z 5

Kniha je úžasná. Přečetla jsem ji za jedno odpoledne. Vůbec jsem se od ní nemohla odtrhnout. Knížka má svůj příběh, který je jedinečný. Jsem ráda, že autorka celou knižní sérii zakončila takhle. Ty poslední stránky jak se vracela ke všem knihám..Bylo to úžasné :) A byla tam i dvojice Adam a Elii. Za což jsem já osobně ráda. Tuto autorku jsem si hodně oblíbila, takže mě mrzí, že tahle série končí. Ale doufám, že časem nás autorka obohatí další knížkou nebo rovnou sérii. :)

jani.ruzicko
01.02.2018 5 z 5

Dá se říct, že vlastně už od začátku jsem byla dojatá. Příběh byl zase malinko jiný než předchozí díly, tím, že se tam hodně řešila Maia, ale vůbec mi to nevadilo. Logan i Grace byli velmi sympatičtí a fajn. Samozřejmě to neměli lehké, ale zládli se se vším vypořádat. Opět jsem se velmi ráda setkala z hrdiny předchozích dílů a hlavně s oblíbencem Colem. ;o) Epilog z pohledů všech hrdinek je výborným a chtěným nápadem. Celá série je dle mého jednou z nejlepších vůbec a u mě v knihovně má své čestné místo. =) Jen mě mrzí, že už je vážně konec.

TerezaMondeková
13.01.2018 5 z 5

Skvělé ukončení série. Další díl, ve kterém nechybělo napětí, překvapení, láska, zvrat, přátelství... Taky se mi líbí, že se v posledním díle objevili všichni přátelé. A konec byl úžasný!

Eeli
04.01.2018 3 z 5

V rámci žánru se jedná o lepší průměr. Romantiku a erotiku doplňuje snaha dodat příběhu hloubku problematikou různých kostlivců ve skříních hlavních postav... Kniha je napsána čtivě a je "chytlavá", ostatně jako všechny autorčiny knihy.
Pokud bych měla hodnotit celo sérii, považuji ji za velmi zdařilou, nicméně jsem přesvědčena o její lehké sestupné tendenci. Přesto knihy S. Young mohou patřit k oblíbeným, zejména pokud potřebujete "vydechnout" a utéct z každodenního stereotypu.

EvaSupovic
30.12.2017 5 z 5

Nádherné zakončení celé série Dublin :-D Zamilovala jsem si je postupně všechny, samozřejmě Joss a Braden byli TOP :-D Rozhodně si celou sérii dám za čas znovu :-)

keiko33
29.12.2017 5 z 5

Zaciatok bol super. Pripomenul mi knihu Nabijac. Mam rada ked sa z nepolapitelnych suknickarov stanu oddani a milujuci muzi, ktori vdaka laske upne zmenia svoj zivot. Timto pribehom bola ukoncena jedna z mojich oblubenych serii. Mam rada autorkin styl. Jej pribehy su sice obycajne, ale dokazu chytit za srdce. Vsetky boli niecim vynimocne, no mojou srdcovkou budu vzdy Joss a Braden. Scena z taxiku a nasledne vybehnutie Joss z kupelne pred Bradenom, su top.

Damienronnie
12.12.2017 5 z 5

Výborná ,prečítaná na supu ;)

MrsHenush
12.12.2017 5 z 5

Ďalšia dobrá oddychovka :)

merunka23
11.12.2017 5 z 5