Mesačné svetlo na Nightingale Way

Mesačné svetlo na Nightingale Way https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/357596/bmid_mesacne-svetlo-na-nightingale-way-b1E-357596.jpg 4 678 117

Dublin Street série

< 6. díl

Logan dva roky platil za chyby, ktorých sa v minulosti dopustil, ale teraz je pripravený na nový začiatok. Má skvelý byt, dobrú prácu a množstvo žien, ktoré odvádzajú jeho pozornosť od minulosti. Je tu však jedna, ktorá ho mätie… Grace utiekla od svojej manipulatívnej rodiny, presťahovala sa do iného mesta a zariadila si nový život podľa seba. Je takmer dokonalý. Až na jeden detail – veľmi by chcela konečne nájsť pána Pravého – alebo aspoň vedieť ignorovať neodolateľného, no protivného suseda sukničkára. Grace sa rozhodla, že s Loganom si určite nič nezačne. Lenže potom sa stane niečo neuveriteľné a nespútaný lámač sŕdc sa pomaly mení na silného, spoľahlivého muža, po akom vždy túžila. No vo chvíli, keď podľahne jeho šarmu, pripomenie sa jej minulosť a hrozí, že všetko, čo si vybudovali, sa zrúti ako domček z karát…... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Ikar (SK)

Moonlight on Nightingale Way , 2015

MAU256
10.03.2024 5 z 5

"Jsi moje," prohlásil zaníceně, "a já jsem tvůj. Nikdy nikomu ani ničemu nedovolím, aby nás rozdělil." Při jeho majetnických slovech jsem se zachvěla a přivinula se k němu. "Nikoho kromě tebe nechci." Zavřel oči, jako by se mu ulevilo, a opřel se čelem o moje. Obklopilo nás ticho, které ještě zdůrazňovalo naši blízkost, spojení i mlčenlivé sliby, které jsme dali jeden druhému.

Poslední díl série, ach jo. Absolutně všechny jsem si zamilovala, alespoň chvilku jsem se odpoutala od reality a žila s nimi jejich životy. Tentokrát jsme měli příběh Logana, který se po návratu z vězení snaží dohnat ztracený čas, nechce se však ještě vázat, takže v jeho bytě se to pěkně střídá a ten hluk? No, tak ten si jeho nová sousedka nenechá líbit, takže se z nich na nějaký čas stanou sousedé, kteří se nesnáší. Jenže nenávist je jen slabý krůček od lásky. A když do hry nečekaně přijde Maia, s jejich životy to pěkně zatočí. Takže jak myslíte, že to asi dopadne?

Celou sérii jsem si neskutečně užila, určitě mohu jen doporučit.

Pája699
09.01.2024 5 z 5

Poslední díl.....a já už teď vím, že mi ta celá, senzační parta lidí budou chybět :-)

Na chvilku se tito lidi stali mojí součástí a já s nimi prožívala strasti i slasti.

Tento díl se mi opět líbil....Logan a Grace......Z nenáviděného souseda / sousedky se stal žhavý pár, ale to až potom, co jim do života vstoupila Loganova dcera Maia, která je všechny stmelila. Neříkám, že to bylo hned......chvilku to trvalo, než si to uvědomili, že patří k sobě....klasika .-)

No a ten epilog....chjooo......krásná třešnička na dortu, kde si můžeme přečíst o každé dvojici pár posledních slov z jejich životů.

Celou sérii vřele doporučuji!

Ira13
15.09.2023 4 z 5

Mě se i tento díl líbil. Je to oddechovka od thrilerů a detektivek. Sice mají všechny díly podobnou zápletku, ale neubírá to na čtivosti.

Ajvi
23.08.2023 1 z 5

No, tak louskat ten překlad stálo opravdu za to. Vtipné, že hlavní postava knihy je editorka. Tady by editor překladu měl dostat padáka! Jinak je příběh slušný, ale nic závratného se tam vlastně neděje. Líbí se mi, že se často odkazuje na páry z předchozích sérií.

Čtenářka368
05.03.2023 2 z 5

Nejslabší díl celé série, která je jinak skvělá. Tento díl je ale špatně přeložený nebo co... spousta chyb, špatné skloňování, telecí věty. Navíc samotný děj mě také moc nevtáhl a postavy mi tentokrát nebyly sympatické.

Marci_Vaj
05.11.2022 4 z 5

Pěkné, nezklamalo :) Vede u mě příběh Cola, ale tohle taky nebylo špatné :)

princesse
20.09.2022 3 z 5

Je to možné, že jsem chvílemi musela přemýšlet co slovní spojení nebo věta vlastně znamená? To neuvěřitelné množství překlepů a hrubek? Proč? V předchozích dílech nic takového nebylo. Hodně mi to ubralo na zážitku. Opět se kniha svižně četla, opět jsem si chtěla užít oddechové čtení, ale výše zmíněná skutečnost mi tedy zážitek dost pokazila.

Silvisek
30.08.2022 5 z 5

Uzasne cteni. A nejlepsi byl konec, kdy tam byli vsichni a jak byli stastny!

Ewe291
18.06.2022 5 z 5

Ach ty chlapy v tejto serii ..... Dala som 5* len kvoli nim priznavam. Bolo to skvele miestami slabsie ale za Logana plny pocet aj za ostatnych. Niekedy to bolo nudne alebo som rozmyslala preco su hlavne zenske postavy ine ale nechala som to tak.

ardeas
15.05.2022 1 z 5

Dlho som uvažovala, ci dat 2 hviezdičky ale jednoznačne ma tento diel bavil este menej ako India place, takze.. len jedna.
Túto knihu zhodnotim aj s celkovou seriou, nakoľko som ich konečne čítala rad radom a dosť ma to ovplyvnilo:
Každá kniha ma niečo do seba. Je iná a zároveň podobná. No tu mi to prišlo nudné a rozumné ale nie v tom dobrom slova zmysle. Predošlé knihy srsali humorom a vedeli sa mi vpisat do pamäte. Dočítala som ju pred pár hodinami a stale neviem si vybaviť nejaký zásadný moment. Cítiť, ze autorka uz vyčerpala zdroje a napriek očakávaniu veľkého záveru, skor sa to vytratilo. Aspoň u mňa, top knihy su 1.,3. a 5. zvyšné mi prídu skor ako druhá kniha v trilógii. Len na preklenutie deja. Žiaľ za touto ďalšia nie je :)

petulkapeta
11.04.2022 5 z 5

Některé okamžiky v životě nás nenapravitelně změ ní. Někdy jsou významné a dramatické, tragické nebo nesmírně krásné, jindy jsou tiché a nenápadné jako kroky za zavřenými dveřmi a jejich nepatrnost může zakrýt jejich důležitost.
A někdy mají obrovský vliv, ale nikdo jiný v tvé blíz kosti je nepostřehne, takže si připadáš úplně sám.

„To je v pohodě. Pokud mě mi luješ, na ničem jiném nezáleží."

Příběh dvou lidi,ktery se změnil na lasku tři, ale ne takovou,kterou byste čekali a epilog byl krasny..

Fidibus
03.03.2022 5 z 5

(SPOILER) "Pro tebe bych udělala cokoliv." "Cokoliv?" "Téměř cokoliv."
Grace se odpoutala od rodiny, která se k ní neuměla chovat, a žije si v klidu, než pozná nového oprsklého souseda. Jiskření mezi nimi přeroste v lásku, ale to si uvědomí až zásluhou dohazovačky Maiy, Loganovy dcery, která si ho najde a přesvědčí je, že patří všichni tři dohromady.
Čtivé, uvěřitelné, vtipné i napínavé.
"Jsi úžasná žena, Grace F." "Ehm... Možná si to nebudeš myslet, až ochutnáš moje jídlo."

vcielka
21.02.2022 3 z 5

(SPOILER) Tu som mala opacny problem ako v predchadzajucich dieloch. Tentokrat hlavna hrdinka super, asi najlepsia zo vsetkych hrdiniek v tejto serii, aj ked v priebehu akonahle je uz ruka v ruke s hlavnym hrdinom sa z nej stava presladena nudna hlavna hrdinka, ktora straca vsetko, co na nej bolo zaujimave. No a hlavny hrdina stal za prd. To je akoby tam dosadili gorilu. Nikto by ziadny rozdiel nepoznal. Ani vzhladom, ani inteligenciou. Zo zaciatku to vzeralo slubne, ked sa snazila autorka medzi nimi vyvinut konflikt. Zabudla vsak napisat k tomu viac replik a konflikt viac vyhrotit, no a potom to utala este na zaciatku a uz bolo po konflikte medzi nimi a uz to bolo zasa v starych kolajach o nezaujimavych neracionalnych rychlo riesiacich konfliktoch medzi hlavnymi postavami. Mala nadej sa vyskytla, ked hlavna hrdinka odmietla napriek vsetkemu hlavneho hrdinu, ale potom sklamanie, lebo jeho dcera sa s nou velmi rychlo porozpravala a velmi rychlo sa opat udobrili. Preco stare vyjazdene kolaje? Lebo kazda kniha tejto serie je uplne rovnaka. Uplny rovnaky vzorec. Vsetci chlapi sa spravaju rovnako majetnicky, ziarlivo, praveko. Mlatia sa do prs a vrcia na vsetkych chlapov, co prejdu okolo. Vsetci zaroven flirtuju s inymi babami a vsetky baby flirtuju s nimi, lebo vsetci su neuveritelne kusy a kazdeho typ a vsetky hlavne hrdinky ziarlia a vybuchuju. A vsetky hrdinky a hrdinovia su natrepani v kazdom diely a drziac sa za ruky tancuju rodinny tanec kumbaja okolo stromu stastia a seru sa vsetkym navzajom do zivota. Boze, preco jej nedohodili toho pravnika? Preco nesla na rande s tym ucitelom historie? Take zaujimave konflikty z toho mohli byt. Miesto toho boli zasa pochovane pod povrchnym nudnym balastom stastnych prdov hlavnych hrdinov vonajucich konvalinkami. Este jeden postreh. Kazdym dielom je hlavna hrdinka starsia a starsia. Zrejme ako autorka starne. Co osobne mne viac vyhovuje, ked nie je hlavna hrdinka baba, co ledva dokoncila skolu a tvari sa, kolko toho uz zazila. Chapem, ze sa kazdej snazi autorka napisat tvrdu pestru minulost, ale zrele zenske blizsie k tridsiatke ako k nastinam mam radsej. Autorku rovno radim k brakovej literature, ktora nic inteligentne, prevratne, vzrusujuce citatelovi neponukne. Vsetko ma ako cez kopirak, pcha vsade ludi, co prdia vonave kvetinky kade chodia a su stastni, skveli, uzasni, najkrajsi, najuspesnejsi, najtalentovanejsi, len ich skutocna rodina su vzdy orkovia z Mordoru, ktori im znicili a stale nicia zivot. Ciernobiely svet, kde bud ste dokonali alebo totalni zakomplexovani luzri, resp. mrchy, ako to rada o tych zenskych pise.

IrennCasman
09.02.2022 4 z 5

Omlouvám se, ale po posledním díle už to prostě musím napsat. To nikomu z vás nevadí celé to zaobalené klišé? Upřímně bych očekávala větší propracovanost erotických scén. Nikdo z nás to přeci nedělá stejně jako ten druhý. A proto se mi opravdu nečte dobře, když sexuální scény probíhají ve všech dílech úplně stejně. Co takhle se nad tím více zamyslet, aby to působilo mnohem věrohodněji a ne tolik lacině. Chápu, že tohle není bůh ví jak hodnotné literární dílo, ale pouze oddychová četba, ale i přesto by si mohla zachovat jistou úroveň. Tímto samozřejmě nechci knihu nějak významně hanit. Sama jsem ji jako matka na mateřské dovolené přelouskala během dvou odpoledních spánků své dcery. Za mě dějově asi nejzajímavější díl z celé série.

tinka1974
06.02.2022 5 z 5

Jen jednu větu: Tohle byl ten nejlepší a neúžasnější díl celé série!!!!

Artep071
10.01.2022 4 z 5

Pěkný závěr této série , Grace a Logan byl moc fajn pár a já si jejich příběh užila :)

Ralemo
07.01.2022 5 z 5

Jedním slovem paráda! Nádherný příběh, nešlo se odtrhnout. Z nenávisti pomalými krůčky rovnou k lásce. Logan i Grace mi padli ihned do noty. Maia byla úžasná, čím vším si musela projít! Jedna z nejhezčích knih z této série.

anna7852
30.12.2021 5 z 5

už poněkolikáté jsem se vrátila k této celé séri a prostě nemám slov,každou knihu jsem si užila. Miluju když mě kniha doslova vtáhne a příběh si o to víc vychutnám.Čestné místo v knihovně tato série rozhodně má a vím zcela jistě že se k ní zase vrátím, Takže pokud někdo váháte zda se pustit do čtení,tak za mě rohodně doporučuji :-)

moudivlacek
14.11.2021 5 z 5

Rodina - to kouzelné slovo všech. Ta pravá rodina nás chrání, brání, stojí při nás ve smutku i radosti, drží nad námi ochrannou ruku, ale hlavně NÁS MILUJE takové, jaké jsme! A když pokrevní rodina to nedělá? Nezoufejte, můžete si vytvořit novou, a možná ještě lepší, opravdovější - z přátel a lidiček kolem sebe!!!
Hlavní hrdinové Logan a Grace sice vypadají naoko ti, co jsou suverénní a soběstační. Logan "bojuje" se svou novou sousedkou, která chce klid pro svůj život, Logan potřebuje "žít" a dává to najevo občas dost hlasitým projevem. A přesto se vyskytne někdo v jejich blízkosti, kdo potřebuje nejvíc jejich pozornost, čas a hlavně lásku.
Ale nenechte se oklamat, to, že je někdo dospělý neznamená, že to samé nepotřebuje on.
Skvěle do příběhu zapadají hrdinové minulých dílů. A opravdu doporučuji přečíst sérii od začátku, pak mnohé pochopíte rychleji.
Takže já si našla tuhle rodinu a vím, že ji jen tak neopustím, a rozhodně si ještě přečtu jednou, dvakrát, třikrát....... Celou sérii doporučuji milovníkům života a lásky.

Ketfl
26.09.2021 5 z 5

Nejhorší na tomhle díle bylo to, že jsem ho celý přečetla tak rychle. A díky tomu tu máme konec celé série, ach jo. Příběh Logana a Grace byl (stejně jako ty předchozí) úžasný. Samantha je opravdu skvělá autorka. Celá série mě mimořádně bavila, postavy řešily různé osobní a rodinné problémy, které byly vždy velmi dobře popsané a působily věrohodně a reálně. Až tedy na to, že byli všichni úžasně nádherní, že vlastně člověk ani nemohl říct, kdo je krásnější, protože Edinburgh je evidentně bydliště bohů a bohyň, takže nezbývá nic jiného než si jít zrovna zamluvit letenku a přesvědčit se na vlastní oči. Každopádně přiznám se, že mi všechny postavy opravdu přirostly k srdci, až jsem se tak nějak cítila jako součást toho jejich klanu. No, opravdu škoda, že je konec, ale epilog musel všechny čtenáře potěšit, protože jsme ještě jednou mohli nahlédnout do životů všech hlavních postav. Za mě velice povedená, čtivá, romantická série. Moc pěkné a prosím více knih od této autorky.

láska erotika rodina

Samantha Young