London Road

London Road https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/196865/bmid_dublin-street-london-road-Zax-196865.jpg 4 1214 186

Dublin Street série

Johannu Wolkerovou vnímá její okolí jako vypočítavou zlatokopku, která se nechává vydržovat bohatými muži. Vlastní matka ji považuje za neschopnou a i Jo má tendenci postupně těmto předsudkům podléhat a uvěřit jim. A přitom jen pár nejbližších zná její nezáviděníhodný osud a ví, že Jo je přesným opakem toho, co se o ní povídá. Vždyť jen na jejích bedrech vždy leželo břemeno starosti o rodinu – zvlášť o mladšího bratra Cola. Jo při rozhodování o svém životě vždy na první místo staví především jeho budoucnost, a to i při výběru partnera. Rozum však dostane košem, když Jo pozná nevázaného Camerona MacCaba, který se přistěhuje do bytu o patro výš na London Road. Drzý Cameron si Jo hned zaškatulkuje jako vypočítavou mrchu, ale zároveň nepopírá, že ho přitahuje... I když je zadaná.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

Down London Road , 2013

barborelka
28.09.2015 4 z 5

Další skvělé čtení ;-) Kniha se mi moc líbila ;-)

Haňulec
25.09.2015 5 z 5

Knihu jsem četla ve slovenštině, a nevěřila jsem že mě bude bavit více než v češtině. Do knížky jsem se úplně položila a nedokázala se od ní odtrhnout. Důvěra mezi Johanou a Cameronem mě úplně dostala. Tuto knihu mohu jen doporučit. :-)

jaja10
28.08.2015 4 z 5

O něco slabší než první díl, místy nuda a předvídatelný děj, ale i tak dobré.

Henriette
28.08.2015 4 z 5

moje druhé setkání s erotickým románem. První byly odstíny a ty jsem fakt odpískala - děs. Tohle mělo hlavu i patu, hrdinka nebyla žádná nána, i když se to zpočátku zdálo, mělo to smysluplný děj i když místy trochu moc natažený. Erotika nic extra, myslím, že taková Beatrice Small je na tom mnohonásobně lépe. Ale kvůli té jsem to nečetla. Takže za mě super a pokud seženu další díly, půjdu do nich. :)

hrubik
17.08.2015 3 z 5

Na London Road jsem se těšila, že to bude super oddechovka, ale musím říct, že jsem byla trochu zklamaná. Knížka měla pasáže, kdy jsem se vyloženě nudila a dočítala silou vůle, na druhou stranu měla i části zajímavější (a to nemyslím ty erotické :-)) Takže celkové hodnocení - takový střed, knížka neurazí, ani příliš nenadchne.

Cula09
12.08.2015 3 z 5

Zdravím :)

Právě jsem dočetla knihu a jelikož jsem se na tuhle stránku přidala teprve před pár dny a uvedla sem moje přečtené knihy, nedokázala jsem je popsat tak, jak jsem to cítila právě po přečtení. Tahle kniha nebude výjimkou. I když jsem knihu dočetla právě teď, je pro mě těžší, napsat o knize svůj názor a to hlavně z toho důvodu, že jsem ji četla ve slovenštině. Neumím moc mluvit slovensky, ale rozumím slovensky. Takže jsem rozuměla všemu, až na pár slov, každopádně, právě proto, že jsem knihu četla ve slovenštině, bylo pro mě těžší si dobře zapamatovat děj. Nevím proč. Ale abych napsala nějaký svůj názor.. Kniha mi ze začátku přišla docela nudná, ale to většinou začátky jsou. Akorát u tohoto dílu jsem se musela prokousat přes několik stránek, než mě kniha začala bavit. Pořád jsem si říkala, proč jedna holka nenáviděla Jo, když knihu četla. Pořád jsem tomu nepřišla na kloub. Jo se mi zdála jako milá, krásná, šikovná žena. Snažila se postarat o brášku, tudíž jsem chápala, že chodila se samýma zbohatlíkama. Chápala jsem ji v mnoha ohledech, ačkoliv musím říct, že Dublin Street mě bavil rozhodně víc, teď se už i Joss změnila v někoho jiného, nedokážu si představit, jak na mě zapůsobí další díl - Jamaica Lane. Celá knížka nebyla nudná, ale v mnoha případech mě nic nerozrušovalo, jako v předchozím díle. Napjatá jsem byla teprve když se objevil její otec, ale jen chvíli, dokud zase nezmizel. Můj názor na knihu je takový "nijaký". Nevím, jak knihu popsat, většinou, když přečtu knihu, hned si o ní dokážu popovídat s nějakou kamarádkou, nebo někým, kdo už to četl, ale u této knihy mě bohužel nenapadá nic, co bych mohla prodiskutovat. Můj závěr je stejný, jako v celém mém komentáři. Dublin street byl pro mě napínavý a nemohla jsem se od něj odtrhnout tudíž dávám 5 hvězdiček. London Road - dávám 3 hvězdičky. Tento díl mě ničím nezaujal. Teď se chystám na pokračování již zmiňované knihy - Jamaica Lane a doufám, že mě zaujme a nezklame jako London Road.

Suza
06.08.2015 3 z 5

Jak chudinka Popelka ke štěstí přišla... Přestože kniha obsahovala i pěkné scény, připadalo mně, že tak v polovině knihy autorka ztratila inspiraci a začala postupně přihazovat nové postavy, aby to nějak doklepala do konce. Slabší průměr. Ostatní hrdinky série ale působí zajímavě, pokud se další díly objeví v knihovně, asi do nich půjdu.

Ankavi
01.08.2015 5 z 5

Veliká oddechovka, ale přitom ne plytké ani směšné čtení. Příjemná, romantická, lehce erotická a zároveň citlivě psaná kniha, která zaujme. Je pravdou, že děj je velmi předvídatelný, ale takovým tím uklidňujícím způsobem, že všechno plyne, jak má. Za mě o fous lepší než první díl - jako příjemný bonus mě moc překvapila propojenost děje knih v sérii - a jdu na díl další :-)

radus
15.07.2015 3 z 5

Kniha tady má docela dobré hodnocení, mě nijak výjimečná nepřipadala. Na to, že autorka pochází z tak krásné země jako je Skotsko, tak tam není o městě či přírodě pomalu ani zmínka. Na mě tato knížka působila až moc přeslazeně, byla zdlouhavá a přitom tomu něco chybělo...

barbuskaa
13.06.2015 5 z 5

Jsem strašně mile překvapená touto autorkou, nečekala jsem od knih z této série nic, ale četla jsem všechny tři díly jedním dechem.. moc se mi líbí, jak jsou všechny díly propojené :)

muchomurka
29.05.2015 3 z 5

Nečetlo se to špatně, ale něco tomu chybělo. Přišlo mi to dost povrchní, sada drobných příhod, které byly zbytečně roztahané skoro na 400 stran. S Jo jsem se nebyla schopná sžít. Ale oceňuji posun v jejím myšlení a že na konci jednala rozumně. Sice tam musela být roztržka, ale naštěstí nebyla tak stupidní, zbytečná, jak jsem čekala. Cam, Cole, Joss a ostatní byli super, dodávali příběhu šťávu, ale stejně, chtělo to něco navíc.

Katera
16.05.2015 4 z 5

Trochu slabší než první díl, některé pasáže malinko zdlouhavé, ale i tak mě kniha bavila.

jitka7
15.05.2015 3 z 5

Kniha se mi na začátu zamlouvala, ale pak mi to začalo připadat nudné, předvídatelné a hlavně hrozně zdlouhavé. Už ji určitě znovu do ruky nevezmu.

jasmína
13.05.2015 1 z 5

Dlouho jsem nečetla něco tak ubohého. Přeskočila jsem pár stránek ( vydržela jsem celkem dost ), a světe div se, opravdu to dopadlo přesně tak, jak jsem si myslela, ale do puntíku, tak takhle ne, takové knihy si ani na mateřské opravdu číst nepotřebuju !!

Denčaa
09.05.2015 4 z 5

Takový ten předvídatelný děj, ale knížka se dobře čtě, příběh hezky plyne a hlavní postavy jsem si docela oblíbila. Poslední asi tři kapitoly byly nejlepší a měly dobrý spád. Určitě se vrhnu i na jiné knihy od této spisovatelky.

Katka313
01.05.2015 5 z 5

Jo mě moc překvapila a Cam byl úžasný.

Turquoise
01.05.2015 5 z 5

Tak druhý díl jednoznačně lepší než ten první. Sice tam bylo také dost trápení, ale skutečnost jistého množství přátel, které hlavní hrdinka měla, ten pocit smutku zmírňoval. Rozhodně další povedená série knih od další skvělé spisovatelky. Díky těmto knihám začínám pomalu ale jistě milovat další město (ach ano, už zase). Nechce si někdo udělat výlet do Edinburghu? Ne? Opravdu ne? Třeba tam bude nějaký Brandon nebo Cam? Vážně ne? Tak nic. Ale, člověk by nikdy neměl říkat nikdy, že. :)
Už se těším na příběh Olivie a Hannah.

jindrusa
17.04.2015 3 z 5

Limonáda :-)

lunina
02.04.2015 5 z 5

Doporučuju:) !!

mysacka
16.03.2015 5 z 5

Opět přečtená na jeden zátah a hned objednán nový díl... další krásná kniha, která vás svým příběhem strhne. Uvolňující, zároveň k zasmání, především třetí díl jamaica lane. Každý z příběhů z této série má své kouzlo, šarm... vysnění muži všech dam, kteří snad v reálném životě neexistují, aby měli téměř všem p pohromadě. Tak pokud dámy rády sníte, vřele doporučuji ;-)

láska pro ženy erotika Skotsko násilí alkoholismus

Samantha Young
skotská, 1986