London Road

London Road https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/196865/bmid_dublin-street-london-road-Zax-196865.jpg 4 1213 186

Dublin Street série

Johannu Wolkerovou vnímá její okolí jako vypočítavou zlatokopku, která se nechává vydržovat bohatými muži. Vlastní matka ji považuje za neschopnou a i Jo má tendenci postupně těmto předsudkům podléhat a uvěřit jim. A přitom jen pár nejbližších zná její nezáviděníhodný osud a ví, že Jo je přesným opakem toho, co se o ní povídá. Vždyť jen na jejích bedrech vždy leželo břemeno starosti o rodinu – zvlášť o mladšího bratra Cola. Jo při rozhodování o svém životě vždy na první místo staví především jeho budoucnost, a to i při výběru partnera. Rozum však dostane košem, když Jo pozná nevázaného Camerona MacCaba, který se přistěhuje do bytu o patro výš na London Road. Drzý Cameron si Jo hned zaškatulkuje jako vypočítavou mrchu, ale zároveň nepopírá, že ho přitahuje... I když je zadaná.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

Down London Road , 2013

LuciíŠvarc
03.04.2019 5 z 5

Dublin Street jsem přečetla za dva dny, nadšeně jsem čekala, až další pokračování dostanu k narozeninám. Do knihy London road jsem se nemohla ze začátku začíst, neboť jsem pozapomněla jak se vyvíjela kniha Dublin street ovšem po pár stránkách mě kniha dostala. Hlavní hrdinka Jo, mi občas přišla protivná, ale po tom, co všechno musela obstarat, především výchovu bratra, jsem se tomu přestala divit a přišlo mi to v její situaci normální, ten strach a malé sebevědomí po tom, jak se k ní choval otec i matka. Cam mi přišel sympatický už od začátku, tak nějak jsem si myslela, že by Jo mohl vytáhnout z toho všeho a to se taky povedlo.
Knihy mi vůbec nepřipadají tak "primitivní" na to, že jde o erotickou romanci. Naopak si myslím, že to není tak sluníčkové a autorka umí velice dobře popsat i závažné situace, s kterými se spousta z nás setkala v realitě.

Karola050716
07.03.2019 4 z 5

Tahle knížka mě úplně pohltila..jasně je to ten a ten žánr, ale postava Jo toho má na krku tolik, že mi to nepřišlo jako taková klasická oddychovka, kterou jsem čekala, ale o dost vážnější kousek. Cole a Cam prostě k sežrání.

Pedruska01
15.01.2019 4 z 5

Autorka úspěšně pokračuje v podání příběhu čtenáři skvělou formou, která se čte sama a opravdu musím přiznat, že ty příběhy "kolem" nejsou všední ani laciné. Ba naopak jsou silné a dechberoucí.
V prvním díle jsem Johannu moc nemusela, bohužel jsem se přidala k většině, která jí hned řekněme odsoudila, proto jsem k téhle hrdince přistupovala s rezervou. Beru zpět, když jsem tu její slupku oloupala, jak cibuli, musím se omluvit. Byla to báječná holka, kterou jsem vlastně měla ráda a obdivovala jsem ji.
Její protějšek - Cameron, to už bylo něco jiného. Jeho celé jméno je krásné, proto jsem opravdu neměla ráda jeho zkratku Cam. A musím se přiznat, že se mi leckdy ani on sám nepozdával, respektive nelíbil. Nevím proč. Jako kdyby mu něco ještě scházelo. Oproti němu jsem snad měla radši Malcolma, kterého jsem v závěru dost litovala.
Líbila se mi spojitost s hrdiny z předešlého dílu a je dobrý nápad v tom pokračovat dál, takže je nad slunce jasné, kdo další přijde na řadu. :) Však tentokrát mám výhradu i na bývalou hlavní hrdinku Joss - nějak jsem ji tady nepoznávala. Nechovala se trochu jinak - střeštěněji?
Nemůžu si pomoct, ale zdálo se mi, že tentokrát kniha je protkaná přehršel klišé prvků, které mě tak nějak iritovaly, a to především ten závěr epilogu.
Prostě, našla jsem tam dost věcí, které jsem nějak nemusela mít, proto cítím zklamání - a to jsem u autorky po 2 knihách prostě ještě nezažila, leč ta kniha jako celek a především ten silný a neotřelý příběh byl vážně pěkný. Samozřejmě se i tak těším na další díl, až se podívám na Jamaicu Lane, tak uvidíme - snad to bude lepší. :)

Lofda
30.12.2018 4 z 5

Odpočinkové čtení, občas se jeden i zasměje, taková příjemná romantika. Styl Samanthy Young mi sedí, takže určitě to není poslední knížka do které se pustím.

Etule
22.10.2018 4 z 5

První díl jsem četla už před časem, takže jsem si postavu Jo z předchozího dílu nepamatovala. Nicméně i přesto jsem si říkala, že mě to bude na ní asi vadit. Jenže pak člověk zjišťuje proč je taková a už se od knihy nedá odtrhnout. Moc se mi líbilo, že se zapojily i páry z předešlého dílu.
Líbilo se mi, jak už tady bylo zmíněno, že svoje předešlé vztahy nejprve ukončili. Jen mě na konci trochu vytáčel Cam. Chlap no... Některé věci jim prostě nedojdou.
Zběžně jsem mrkla na další anotace a moc se mi líbí, koho budeme mít možnost sledovat v dalších dílech. :)

Hany.Honey
21.10.2018 odpad!

Ne, opravdu to nešlo.

bekule
23.09.2018 5 z 5

Je těžší úděl ztratit ve čtrnácti šťastnou milující rodinu a rok na to poslední jedinou blízkou osobu, nebo mít na krku rodiče agresivní alkoholiky, před kterými musí chránit nejen sebe ale i mladšího bratra ?Druhý díl se mě snad líbil ještě víc než první a potěšilo mě jak často se v ději objevují všechny postavy z Dublin street.

Nikyna8
11.07.2018 5 z 5

Krásné, prečteno jedním dechem.Těším se na další díl.

4laras
29.04.2018 3 z 5

Po přečtení prvního dílu jsem se hned vrhla na tento ačkoliv s jistým odporem.
Nelíbilo se mi, jak byla Jo představena v prvním díle a měla jsem k ní odpor. Ovšem ten přešel během prvních pár kapitol a kniha se ukázala být lepší než první díl.

Cam, Jo a Cole byli skvělí. To jak se Jo stále starala. Když se objevil nějaký zvrat, neměla jsem tušení, jak se z toho dostanou.
Jen co mě mrzí, je, jak rychle byl vyřešen "Taťka". Klidně bych to rozepsala na více stran.

ketvin
27.04.2018 5 z 5

Jo, Cole a Cam. Skvělé postavy. Skvělý příběh. Skvělé momenty. Nejdříve jsem si říkala, "probůh o tý zlatokopce číst fakt nechci"! Nakonec byla kniha mnohem lepší, než 1. díl.

Jiskření mezi Jo a Camem bylo skvěle napsáno a moc se mi líbilo, že oba ukončily své vztahy, než na sebe hospli :) Malcolm příběh "rozšířil" o další úroveň a musím přiznat, že jsem čekala, že se stane kamenem úrazu. Rovněž mě dostal vztah mezi Jo a Colem, byl skvělý a Joino ochranitelství mě dostalo. Cam jako postava si mě získal už tím, jak byl zaslepený a postupně prokoukl. Když se objevila Blair, nechápala jsem, jako Jo, co se děje, ale autorka vše tak skvěle napsala, že jsem až koukala. Když se objevil "taťka", bylo hned jasné, jak to dopadne, ale i tak mě autorka při otevření dveří naprosto dostala :) Kniha prostě nemá chybu a postavy z předchozího dílu z ní dělají ještě skvělejší zážitek...

LenRan
13.04.2018 4 z 5

London Road se mi líbila. Nejvíc to, že trochu narušila ten stereotyp romantických knih...bohatý chlápek....traumatizovaná dívka....boj o ni.....happy end. Cam byl sympaťák, Jo taky a celkově to bylo uvěřitelné. Určitě doporučuji a těším se na další díl.

LadyHip
06.04.2018 5 z 5

Další úchvatný příběh. Četla jsem ho jedním dechem. A jako bonus potetovaný hlavní hrdina...jedním slovem - parádní. Navíc téma vlastní sebeúcty autorka zachytila hodně zajímavě, to jak se u Jo v průběhu mění vnímání sebe sama - pozvolný a citlivý přerod zraněné duše v ženu, která si najde své místo na slunci - tleskám.

Skatty
05.04.2018 5 z 5

Moc hezká knížka dokonce se mi líbila o něco víc než Dublin Street. Doporučuju všem, kteří mají rádi romantiku.

Maruš.D
24.03.2018 5 z 5

Další kniha, od které se nedá odtrhnout. Příběh Vás zcela pohltí a vy nemůžete přestat číst!
..Je smutné, jak je občas život k někomu nelítostný a krutý a to nejlepší co si v té chvíli můžete přát, je mít kolem sebe lidi, kterým na vás záleží a přijímají vás takový, jaký jste.. važme si jich :-))

misak94
13.03.2018 5 z 5

Další díl přečtený velmi rychle. Svědčí to o poutavém příběhu a jeho spádu. Není to rozhodně žádná nuda, stále se něco děje. Překvapilo mě, jak je Jo silná osobnost a jak jsem si jí oblíbila. Po prvním díle rozhodně mezi mé oblíbence nepatřila ale tato kniha změnila můj názor. Cam je naprosto úžasný a rozhodně s ním není nuda. Rozhodně dávám plný počet :)

hela777
26.02.2018 4 z 5

Přečteno s jedním dechem!
Určitě doporučuji přečíst

Lucai
26.02.2018 5 z 5

Kniha London Road sa mi páčila, rovnako ako Dublin street. Join príbeh bol zaujímavejší ako príbeh Joss, aj ked ani jedna nemala ľahký život...Jej obetavosť a odhodlanie ochrániť svojho brata Cola je obdivuhodný...Boli tu aj vtipné situácie na pobavenie, čo hodnotím kladne (Joss a Braden nesklamali)..Veľmi sympatické postavy sú aj strýko Mick a jeho dcéra Olívia....Od iných erotických románov sa líši hlavne tým, že Cam nie je nažehlený milionár, ako to je vo vačšine podobných príbehov...Veľmi sa mi páči sarkastický humor vačšiny postáv, Elodine nedeľné obedy ma preto veľmi bavili, teším sa ked sa jej stravníci rozrastú o nového člena...Rovnako sa teším na príbeh Joinho brata Cola (dúfam, že bude). Hor sa do čítania dalšieho dielu :-)

dee95
23.02.2018 5 z 5

Rozhodně se mi líbila víc než první díl. Netuším proč ale oba aktéři mi byli sympatičtější a příběh nebyl tolik uspěchaný. Za mě palec nahoru :)

LivN
28.01.2018 3 z 5

Byla to hezká knížka. Nejvíc se mi líbilo Buď Kaledonie. Určitě doporučuji přečíst.

Eleanor-ka
21.01.2018 3 z 5

Stejně jako Dublin Street, i London Road byla podobně naladěná jízda, která se čte velmi dobře. Join příběh byl trošku zajímavější než ten Jossin, Cam byl dle mého mnohem přitažlivější než Braden a vesměs i erotické scénky zde byly o něco peprnější a zábavnější než ty z předchozího dílu. Kniha mě bavila, četla se mi dobře, ale opět je to spíš takový průměr, který sice nenudí, ale čím víc se kniha blíží ke konci, jste rádi. Nejspíše si přečtu i další díl, protože mě Olivia a Nate jako postavy zaujaly. . takže se Elodina rodinná nedělní sešlost rozšíří zase o jednoho člena navíc. :)

láska pro ženy erotika Skotsko násilí alkoholismus

Samantha Young
skotská, 1986