London Road

London Road https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/196865/bmid_dublin-street-london-road-Zax-196865.jpg 4 1214 186

Dublin Street série

Johannu Wolkerovou vnímá její okolí jako vypočítavou zlatokopku, která se nechává vydržovat bohatými muži. Vlastní matka ji považuje za neschopnou a i Jo má tendenci postupně těmto předsudkům podléhat a uvěřit jim. A přitom jen pár nejbližších zná její nezáviděníhodný osud a ví, že Jo je přesným opakem toho, co se o ní povídá. Vždyť jen na jejích bedrech vždy leželo břemeno starosti o rodinu – zvlášť o mladšího bratra Cola. Jo při rozhodování o svém životě vždy na první místo staví především jeho budoucnost, a to i při výběru partnera. Rozum však dostane košem, když Jo pozná nevázaného Camerona MacCaba, který se přistěhuje do bytu o patro výš na London Road. Drzý Cameron si Jo hned zaškatulkuje jako vypočítavou mrchu, ale zároveň nepopírá, že ho přitahuje... I když je zadaná.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Down London Road , 2013

Ketfl
17.09.2021 5 z 5

Tento díl se řadí mezi moje nejoblíbenější z celé série. Hlavní postavy Jo, Cola a Cama si nejde nezamilovat. Moc se mi "líbily" jejich životní příběhy, i když samozřejmě chudák Jo a Cole. Vývoj vztahu mezi Camem a Jo mě neskutečně bavil, byla mezi nimi mega jiskra a skvěle se to četlo. I když mě Cam někdy rozčiloval svými urychlenými a unáhlenými názory nebo pak s tou Blair... to bych mu nejradšidalapěstípřímodonosu. Ale nakonec se vše vysvětlilo a ááách, moje srdíčko prostě plesalo blahem. Super, těším se na další díl.

marta14
21.04.2021 4 z 5

Hodnotím 4,5. Začátek byl takový pomalý, ale pak se mi to moc líbilo. Rozhodně lepší jak první díl.

martina1797
13.03.2021 5 z 5

Tahle série je prostě skvělá. Je v tom vždycky zajímavý příběh, sympatické postavy, romantika a přitom je to lehce pikantní, ale přesně tak akorát. Navíc se mu líbí jak se děje prolínají. Moc dobře se četla.

BrokenDreamer
20.02.2021 5 z 5

Tak co napsat k Down London Road... Úžasně napsaná kniha, která odhaluje tajemství Johanny a Cola. Právě tyto dvě postavy mám z celé série Dublin Street téměř nejradši. Každopádně je dobré se zde věnovat příběhu rodiny a jejích útrap, k lepšímu porozumění knihy Scotland Street.

lihate
05.02.2021 5 z 5

Už teď při druhém dílu ze série vím, že celá série bude parádní a rozhodně se nebudu u čtení nudit. Příběh plný zvratů a neočekávaných událostí se čte jedna radost, i když vždy víte, že to bude mít dobrý konec. Cam i Jo působí jako sympaťáci, a líbí se mi, že autorka v minulé knize o Jo pouze zavadila. Druhý díl byl super, ale první se mi asi líbil víc, a hrozně mě baví hlodavé rozhovory mezi Joss Bradenem, které jsou i v tomto díle. Baví mě, že je většina událostí silně emoční a to vypětí, které je mezi hlavními postavami, se přenáší i na čtenáře.

"Domnívám se, že když někoho opravdu poznáme, působí to problémy. Dozvíme se všechny jejich spouštěcí mechanismy a emocionální tlačítka a v dobách krize je bohužel stiskneme."

Dellphi
02.02.2021 5 z 5

Moc pěkná knížka. Příběh mi přišel hlubší a celkově zajímavější, než byl v prvním díle, a i hlavní hrdinka Jo mi byla mnohem sympatičtější. Četla jsem to už po druhé a stejně mě to zase bavilo. Z celé série mi tato kniha přišla nejlepší, ale tím nechci znevažovat ostatní díly. Všechny se čtou moc dobře, autorka je zkrátka dobrá a psát rozhodně umí. Takže doporučuji!

Vendulik
14.01.2021 3 z 5

Děj byl takový utahaný a zdlouhavý. Počítala jsem počet stránek do konce. Hlavní hrdinka byla taková bez chuti. První byl tedy lepší.

adela_02
13.01.2021 5 z 5

Líbí se mi jak autorka změnila děj. V první knize mají obě postavy dostatek peněz, zatím co tady sotva vyjdou. Prostě reálný život :) Musím říct, že tato kniha je moje nejoblíbenější z celé série. Doporučuji. Celá série překypuje emocemi a to přímo žeru!!

NewKiddo
08.12.2020 5 z 5

Líbí se mi to prostředí, ve kterém jsou tyto knihy psané. Postavy jsou stejně jako v prvním díle velice sympatické. Užívám si to, že se tam ty postavy stále objevují a tak stále můžeme nahlédnout do jejich života. Nemám co vytknout. Těším se na další díly.

Lucynell
01.11.2020 5 z 5

Kniha byla úžasná, donutí vás zcela změnit váš názor na Jo, která se prvním díle jevila jako zlatokopka, ale jak už to tak bývá, nic není takové, jaké se to na první pohled zdá být. Každá kniha z této série má nějaký hlubší smysl a v této nacházím něco, co dělá každý z nás a to, že bychom neměli dávat na první dojem, že bychom neměli odsuzovat lidi, které neznáme a u kterých nevíme, čím si právě prochází. Na závěr už zbývá jen říct: Buď Kaledonie!

verukozmin
15.10.2020 5 z 5

Celá série knih je super:)

Kristy.Seb
30.09.2020 4 z 5

Víš, svět se bude pořád snažit udělat z tebe něco, co chce. Lidé, čas, události - ti všichni tě budou formovat a nutit, aby sis myslel, že se sám v sobě nevyznáš. Ale nezáleží na tom, o co se budou pokoušet nebo jaká jména ti dají. Pokud budeš věrný sám sobě, vyhraješ nad jejich intrikami a zůstaneš sám sebou.

Siegrid
30.09.2020 3 z 5

Do poloviny super, pak už celkem nuda. Nicméně sérii je fajn prostě přečíst:-)

georginaa
28.08.2020 5 z 5

Druhý díl byl opět zajímavý. Hlavně nesuď na první pohled, jaký člověk je. To se nevyplácí. Takhle to bylo i s Camem, když odsuzoval Jo. Postupně zjišťoval, že vše není tak jak si myslel, nemůže všechny holky házet do stejného pytle. Začátek byl plný špičkování, který mě bavil, později byl Cam jak beránek, po uši zamilovaný.

johana3160
22.07.2020 3 z 5

Kniha byla trochu zdlouhava, v polovine uz jsem si rikala kdy bude konec a premyslela jestli mam docitat, preskocit stranky nebo se na to vyprdnout. Konec to trochu zachranil. Kniha proste nikam nespecha, ale je to celkem prijemne lenive letni cteni.

janina66
06.06.2020 5 z 5

Úžasný a silný příběh Johanny, která se musí starat o mladšího brášku Cola a matku. Pro mě lidsky lepší díl než první. Moc se mi kniha líbila.

knihomolka78
12.05.2020 4 z 5

Další moc pěkný příběh od této autorky, založený nejen na sexu, ale také na vztazích a skutečných problémech. V prvním díle byla Johanna veselá kamarádka, ale jasná zlatokopka, ale nikdo by neřekl, jaké hrůzy řeší. Je to neuvěřitelně silná dívka, která si své štěstí s nádherným sexy mužem zaslouží.
V knize bylo opět vše od romantiky, sexu, přes komplikované vztahy až po šťastný konec. Velmi pěkně napsáno.

petraj30
05.05.2020 5 z 5

Tak tohle jsem opravdu nečekala. Velmi krásný a silný příběh. Jsem naprosto uchvácená. Nemělo to chybu. První díl mě překvapil, ale tohle.... nemám dostatek hvězdiček. Celá série má něco do sebe, ale netušila jsem, jak moc.
Po přečtení této knihy jsem si silně uvědomovala, co vlastně v životě mám a totéž platí i o mé minulosti. Ne všichni se narodí do zlaté kolébky nebo milujícím rodičům. A tohle se odehrává v tomto příběhu hlavním hrdinům.
V prvním díle jsem Johannu vnímala jako velice sympatickou, zato zlatokopku. Tady se ukázalo, jak to doopravdy je a s čím se musí potýkat a moc ji za to obdivuji.
Cam to taky neměl jednoduché, ale věřím, že oba čeká nový začátek plný štěstí.
Ne, že by příběhu něco chybělo, jen bych se více rozepsala o Camovi nebo bych to ráda četla i z jeho pohledu, ale to je jen moje připomínka.
Strašně se těším na další díl a tento mohu vřele doporučit

FairyD.
29.04.2020 5 z 5

Pre mňa rozhodne jeden z najlepších dielov tejto sérii. Poukazuje že netreba súdiť ľudí na prvý pohľad a dať im šancu, pretože nikdy človek nevie aký životný príbeh sa skrýva za ich výzorom, správaním a tak podobne. Kniha sa čítala sama, hlavné postavy úžasné, nechýbali vtipné dialógy, napäté situácie a samozrejmé veľa lásky.

NikolaSkop
02.04.2020 5 z 5

Celá série Dublin street mě bavila!! Za mě rozhodně stojí za přečtení.:)

láska pro ženy erotika Skotsko násilí alkoholismus

Samantha Young
skotská, 1986