India Place

India Place https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/235420/bmid_india-place-NHB-235420.jpg 4 863 140

Dublin Street série

Niektoré činy sa neodpúšťajú. Predovšetkým v láske. Hannah videla Marca naposledy pred piatimi rokmi. Bol jediný muž, ktorého milovala, a jediný, s ktorým strávila noc. Po tej jedinej vášnivej noci Marco bez slova zmizol a opustil Škótsko aj Hannah. Tá musela znášať následky ich zblíženia sama, neschopná nadviazať nový vzťah. Náhoda dvojicu opäť spojí a Marco zo všetkých síl bojuje o šancu na vysvetlenie svojho konania v osudnú noc. Je odhodlaný urobiť všetko pre to, aby lásku opäť získal, a tak prenasleduje Hannah na každom kroku a prosí o odpustenie. Práve vtedy, keď si Marco myslí, že spoločná budúcnosť je na dosah ruky, nečakané odhalenie vynesie na svetlo sveta Hannahinu bolesť, ktorú pred ním starostlivo tajila. Trpké spomienky môžu dvojicu rozdeliť skôr, ako vôbec využijú šancu na nový začiatok.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (SK)

Fall From India Place , 2014

Ewik
22.02.2017 3 z 5

"Vzlety a pády. Takový je prostě život."

Zatím všechny díly, které jsem četla se mi moc líbily. Některé více, některé méně, ale zde jsem hodně na vážkách. Naše dvojice padala tak často, že jsem chvílemi myslela, že se nikdy nedokáží zvednout. Hannah a Marco se neustále potáceli v citové kaši, kterou Hannah ještě s chutí přihřívala a z konce dokola oživovala staré rány. Ze začátku to bylo pochopitelné vzhledem k tomu, čím si prošla, ale je fér aby se ten druhý za své chyby musel neustále kát a bát se, že se neposunul dál a nezaslouží si štěstí? Ke konci už to bylo únavné a místy i zbytečně protahované.
Celé dílko bylo protkané smutkem, depresí a velkou nejistotou. Velmi jsem postrádala autorčin humor, rošťácké jiskření a šťavnaté slovní přestřelky. O Jarrodovi ani nemluvím.

Velmi pozitivně však hodnotím opětovné setkání s ostatními dvojicemi a mým nejmilejším Colem. Bylo vidět, že ostatní páry také prošly změnami, zmoudřely a mohly nejisté Hannah poskytovat cenné rady.

liletka_a
16.02.2017 5 z 5

Tak tato kniha opravdu dokáže člověka pohlit. Poprvé v této sérii jsme si mohli přečíst i mladší verzi Hannah a Marca což mi přišlo milé a osvěžující..:) Jasně Hannah se pak opravdu změnila, ale v 17cti letech prožít to co ona, tak sama nevím jak bych reagovala. Marco byl chlap s velkých CH po celou dobu a nakonec si svoji "princeznu" vybojoval..:) Já jsem jim fandila, pokud by celá kniha byla jen o spokojeném vztahu asi by to byla pěkná nuda..;)

Kristyna.20
31.01.2017 2 z 5

Tak tohle ne, škoda...
Mladší verze Hannah v předchozích dílech byla moc fajn a sympatická. Dospělá Hannah mi byla protivná a celkově mě její životní příběh vůbec nezasáhl.

cukrovka
30.01.2017 3 z 5

Tak tento díl mě moc nenadchnul.

nika7948
12.01.2017 5 z 5

Takže co na to říct,...
četla jsem všechny knihy od Dublin až po India...a nevím knihy mě opravdu zaujali, ale všechno bylo na jedno brdo (všichni nadherní, svalnatí atd...) Jako nejvíc mě asi zaujal London Road a Jamaica Lane...nedokažu bohužel popsat proč...Ale nenudila jsem se a to je u mě hlavní ;) ;)

Terka18
16.12.2016 3 z 5

Spíše oddychový díl. Na mě moc zdlouhavý rozjezd, ovšem konec byl hezký. Příběh ze života.

Meridea
25.10.2016 5 z 5

Tento díl začal strašně zeširoka, nezáživně. No konec mi to nejspíš vynahradil, ten byl úžasný :-)

smaille
16.10.2016 3 z 5

Tento díl z mého hlediska nejslabší, Hannah mi byla protivná

Ankavi
14.09.2016 4 z 5

Celá série je pěkná, ale v této epizodě, nebo jak knihu jinak nazvat, to už pro mě bylo příliš - příliš předvídatelné, příliš emotivní, příliš mnoho smutku a pak zase vše jde snadno a všichni jsou přešťastní. Ale koneckonců jako zábavná kniha, která potěší a odreaguje - říkám ano a hodnotím nakonec vysoko.

Radka89
09.09.2016 1 z 5

Začátek knihy se mi líbil ale s dalšími listy jsem byla již zklamaná.. Je škoda, že to mělo velmi předvídatelný zvrat (proč ona nechce děti a kam on mizí o víkendu). Přiznám se, že jsem jí nedočetla.. Nebyla chuť..

Mellisek
22.08.2016 2 z 5

Celkově mi tato kniha nesednula. Četla sem ji abych dokoncila serii *jeste chybi Col*. Kniha neni spatna,hlavni hrdinka neni psychicky labilni ale proste ma chaos. Postava M. se mi libila, ale celkove me vzdy dokopne epilog jak si to protireci. Nadale se mi libilo ze serie neni v jednom casovem obdobi kdy jsme se s H. Videli jako 14-17rocnou ale nyni 20+ rocna :-) "letá"

Cula09
19.08.2016

Asi po roce se vracím k této knize, kterou jsem doposud nedočetla. Bohužel mě kniha ničím nezaujala. První díly od autorky jsem přečetla všechny a se zalíbením. U jiných knih jsem se prolouskala opravdu nudným začátkem, než mě kniha začala bavit, ale u India Place jsem selhala. :D Myslím že by mě po velké - VÉÉÉLKÉ spoustě stránek začala bavit, ale už jsem na to neměla náladu a ani chuť. Takže nedokážu posoudit. No co, snad se k ní někdy vrátím a budu schopna se k ní vyjádřit. :)

Litocha
06.08.2016 3 z 5

Slabší kousek. S odstupem cca dvou týdnů už vlastně nevím, o čem knížka byla. Možná je to tím, že příběh rozhodně není nějak košatý. Hannah se pořád patlá ve svých nejistotách )do určitého okamžiku jsem ji chápala, ale pak už to bylo zbytečně natahované) a Marco na mě chvílemi působí jako macho - a tyhle typy moc nemusím. Na celé knize je opravdu nejlepší Cole. Postavy z dřívějších knih mi po pravdě trošku splývají, nemají pro mě zas tak výrazné charaktery, aby nebyly v té záplavě dokonalých dětiček a láskyplných vztahů volně zaměnitelné. Zase se mi ale líbí, že se autorka u postav nevyhýbá i "plebejským" zaměstnáním.

LilianaFalcon
14.07.2016 4 z 5

Proti Marcovi nic nemám, naopak je to obdivuhodná postava...
Ale Hannah mi dost lezla na nervy. Fakt si nedovedu představit holku z takhle úžasný rodiny, která by nakonec byla tak moc psychicky labilní, i přes ty patálie, co ji potkaly...
Ale co, i tak se mi to líbilo víc než většina těch paskvilů, co teď vydávají ;-)

kacaaba
01.07.2016 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, hrozně dojemné scény, dokonce jsem i brečela. Už aby vyšel poslední díl i u nás, moc se mi nechce ho číst ve slovenštině... ale na Slovensku jsou prostě schopni vydat knihy mnohem dřív, zajímalo by mě, kde je asi chyba :/

martiiinkajjj
29.05.2016 2 z 5

Hodně slabá knížka, a to mám tuhle spisovatelku hodně ráda. Knížku jsem dočetla do poloviny a potom jsem dál nemohla - opravdu nuda...proto jen * *.

Beni
21.05.2016 4 z 5

Hannah se rozmýšlela vážně dlouho :-D ale jinak za mě super :-)

shey
20.04.2016 4 z 5

Zatím nejslabší díl. Příliš zdlouhavý a smutný příběh, plný neustále dokola se opakujících pochybností hrdinky. Marca bylo na můj vkus dost málo.

inuska6280
16.04.2016 5 z 5

Kniha nezklamala :) bavila mě stejně jako všechny ostatní :)

Haňulec
23.03.2016 5 z 5

Celá série knih má čtivý příběh. Bohužel i této knihy jsem se zpočátku velmi urazila. Nakonec jsem se do knihy začetla a nemohla jsem se odtrhnout. Knihu mohu doporučit. :-)