India Place

India Place https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/235420/bmid_india-place-NHB-235420.jpg 4 863 140

Dublin Street série

Niektoré činy sa neodpúšťajú. Predovšetkým v láske. Hannah videla Marca naposledy pred piatimi rokmi. Bol jediný muž, ktorého milovala, a jediný, s ktorým strávila noc. Po tej jedinej vášnivej noci Marco bez slova zmizol a opustil Škótsko aj Hannah. Tá musela znášať následky ich zblíženia sama, neschopná nadviazať nový vzťah. Náhoda dvojicu opäť spojí a Marco zo všetkých síl bojuje o šancu na vysvetlenie svojho konania v osudnú noc. Je odhodlaný urobiť všetko pre to, aby lásku opäť získal, a tak prenasleduje Hannah na každom kroku a prosí o odpustenie. Práve vtedy, keď si Marco myslí, že spoločná budúcnosť je na dosah ruky, nečakané odhalenie vynesie na svetlo sveta Hannahinu bolesť, ktorú pred ním starostlivo tajila. Trpké spomienky môžu dvojicu rozdeliť skôr, ako vôbec využijú šancu na nový začiatok.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (SK)

Fall From India Place , 2014

georginaa
07.09.2019 5 z 5

U tohoto dílu jsem si i poplakala, bylo mi to tak líto. Někdy se to tak neskutečně semele. Co se týče samotného příběhu tak byl plný různých emocí. Nedivila jsem se Hannach, že to tolik prožívala, opravdu někdy někoho tak milujete, že se nedokážete přes to přenést, a začít jiný vztah. To citové pouto je přespříliš silné, aby se Marco i Hannach nedali opět dohromady. Držela jsem jim palce celou dobu.

Lee7
25.07.2019 3 z 5

Příběh byl krásný a smutný zároveň.. trochu jsem ubrala hvězdičky, protože předchozí dily se mi líbily víc..ale tady vazba ostatních rodinná pouta a Cole byl úžasný :)

Ivet1990
18.07.2019 2 z 5

Tento díl mě teda vůbec nebavil. Chvílemi to vypadalo, že se to konečně rozjede a akorát přišlo zklamání. I tak pokračuji dál dalším dílem, snad to bude lepší

ivedoo
26.04.2019 5 z 5

Snad zatím nejlepší z celé série. Bylo to zase něco jiného a to se mi líbí. Nečekala bych, že Hannu tak ovlivní 1 kluk, že se jich vzdá úplně :D Bylo to dost napínavé a přečetla jsem to za den, doporučuji :)

Kamiliana
21.02.2019 4 z 5

Příběh je v jednu chvíli až příliš zatížen holčičí hrou a intrikami, jinak ale dovede umně vracet vzpomínky na školní léta, první lásky i učitelské začátky. Marco je vtipný a přímý. Bohužel překlad je hodně špatný, slovní hříčky jsou bez nápadu, takže ztrácejí veškeré kouzlo.

LenysekC
17.02.2019 3 z 5

Čteno v aj, první kniha od autorky. Podle obálky by to člověk zařadil do kravin typu Fifty Shades, a přitom to byl celkem dobrej oddechovej příběh, kde sex hrál stejnou roli, jako práce, rodina, přátelé... A když si člověk odmyslí všechny ty "happily ever afer" páry a "tender defender" svalovce kam se podíváš, bylo to i docela uvěřitelné.

Anet257
04.02.2019 1 z 5

Ač jsem se snažila sebevíc, prostě jsem tu knihu nedočetla! Ostatní díly se mi moc líbily, ale tady mi nesedly hlavní postavy a ani příběh nic moc.

Princezna_1
30.01.2019 5 z 5

Samantha prostě ví jak napsat dobrou knížku!

Pedruska01
23.01.2019 5 z 5

Znovu jsem se ponořila do příběhu, který byl čtivý a já se od něj nemohla dostat. Autorka píše neuvěřitelnou formou, že ty stránky jen mizí. Těšila jsem se na příběh Hannah, protože už z předchozích knih mě zajímal. Tentokrát to bylo kapku jiné, a to tím, že hlavní hrdinka byla dospělá a zbytek osazenstva - hlavních hrdinů předchozích knih - pokročili ve svých životech a rozrostlo se to o celou kupu dětiček. Což bylo logické, ale přivádí mě to k faktu, že to trochu klišoidní.
Hodně názorů pode mnou je, že to byl nejslabší díl série - nemůžu souhlasit. Líbilo se mi to. Samozřejmě žádná topka, ale ani propadák v této sérii. Opět se tu objevil silný příběh obou aktérů a silné pouto mezi nimi. Každý se s tím holt musí popasovat po svém. Nechci napsat, že byl příběh předvídatelný, ale několik "tajemství" jsem odhalila na první dobrou, však, pro mě to není žádná překážka. Taky se mi líbil vztah Hannah a Colea - na něhož se teď obzvlášť těším. :)

sofie92
30.12.2018 2 z 5

Za mě nejslabší kniha ze série. Spoustu věcí jsem musela přeskočit abych ji vůbec dočetla

bekule
27.12.2018 3 z 5

Kdybych měla být spravedlivá tak je to spíš za čtyři ale v porovnávání s prvními třemi díly je to slabší o víc než jednu hvězdičku. Příběh je zase trošku jiný, zajímavý i z pohledu Hannah pochopitelný ale "něco "z typické Youngové tomu chybělo. Až si budu celou sérii časem číst znovu tento díl s klidem vynechám. Těším se na příští díl s Colem, který mě na rozdíl od Hannah zaujal už v předešlých dílech. Jen se trošku obávám jestli se autorka dokáže vrátit k stylu prvních třech dílů.

Eleanor-ka
16.07.2018 3 z 5

Musím říct, že tento díl byl stoprocentně nejslabší. Život Hannah a její povaha vás spíše nudí a její vztah s Marcem je patrně nesmyslný vzhledem k době, jakou se nevídali. Přesto se to četlo hezky. Do dalších dílů se už asi nepustím (z celé série je jednoznačně nejlepší 2. a 3. díl)

misak94
17.06.2018 5 z 5

Kniha byla pěkná ale asi zatím nejslabší díl celé série.

karbulka
12.06.2018 5 z 5

Další prima oddechovka v řadě.

LadyHip
17.04.2018 5 z 5

Skvělá zápletka. Líbí se mi, jak se vrací (resp. zůstávají) postavy z minulých dílů, a i jejich příběhy pokračují dál.
V tomhle díle mně nadchla spousta věcí. Postavy, jejich postoje, motivy, zaznělo i dost moudrých slov - ty bych v takovéhle literatuře nikdy nečekala. Jedna za všechny - "Se zítřkem se popereme zítra."
Konec se malinko protahoval, ale jak jinak docílit stejného formátu, ne? :)

LenRan
16.04.2018 4 z 5

Tento díl byl pro mě asi nejhorší. Myslím, že to už bylo zbytečně uměle prodlužované. Už jí to prostě řekl asi 5x a ona furt nic. V reálném životě by se tak chlap nikdy nechoval, pokud by to nebyl absolutní zoufalec. Takže ano, je to romanťárna, ale už trochu i sci-fi :))

Maruš.D
31.03.2018 3 z 5

Miluju celou sérii. Sice se příběhy velmi podobají, ale nechybí zde nic, co v tomto žánru hledáme. Chceme číst o tom, že i přesto, že nám život háže klacky pod nohy a ne vždy je vše jednoduché a přímočaré, tak nás může potkat štěstí a vše se v dobré obrátit. A přesně tento pocit Samantha ve svých knihách vyvolává. Dává nám naději, nebo alespoň únik z reality a náhled do romantiky, kde je vše co bychom sami chtěli.
...Nejsem zklamaná ani z Hannah a Marca, stejně jako nebudu z žádných jiných postav a dílů. Miluju jak se děje prolínají. Jak se v každé knize dozvíme nejen nový příběh další úžasné dvojice, ale i pokračování těch, co už známe z předchozích knih.

blonďatá.luc
13.03.2018 4 z 5

Asi už mi všechny knihy tohoto žánru začínají být nebezpečně podobné. Kniha byla milá, četla jsem ji s radostí - ale zcela bezpěčně jsem věděla, co se pokazí, kdy se to pokazí a jak to vlastně celé dopadne (jasně, detaily jsem nevěděla). Každopádně pro všechny milovníky nenáročné, zamilované literatury je to ta pravá kniha.

Lucai
09.03.2018 3 z 5

Prvé tri diely boli fakt super.....tento sa podľa môjho názoru velmi nepodaril...hannah bola v predchádzajúcich dieloch zaujímavá postava,v tomto diely z nej nezostalo nič....Teším sa na ďalší diel,snáď bude lepší...

TerezaMondeková
24.02.2018 4 z 5

Říká se, že každý si druhou šanci zaslouží, když svého činu opravdu lituje, ale v tomhle případě se Hannah divím, že Marcovi druhou šanci dala. Kdyby tohle nějaký kluk udělal mě... kdyby mě tak strašně ponížil, tak při první příležitosti bych ho nakopala. Ale kdyby mu tu šanci nedala, o čem by příběh vlastně byl. Navíc se říká, že odpuštění je ta největší věc, kterou můžeme někomu dát. Nakonec se mi kniha líbila. V knize nechybělo překvapení, napětí, zvrat, smutné momenty, láska, humor, přátelství, zklamání, odpuštění... i slza ukápla.