Dubánci - příběhy jednoho roku

Dubánci - příběhy jednoho roku https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/334280/bmid_dubanci-pribehy-jednoho-roku-NQy-334280.jpg 4 41 18

Dubánci skutečně existují! Jak jinak si vysvětlíte, že právě držíte v ruce knihu plnou jejich příběhů, které nám sami vyprávěli? Když se s námi seznámili a překonali ostych, rozpovídali se o svém životě a o zážitcích, o kterých vy, když kolem dubů procházíte, nemáte ani ponětí. Nadšeně popisovali, jak se skamarádili s vodníkem Mníkem z rybníka Raubířníka, jak cestovali do Dubrovníku a potkali Poseidona nebo jak pomohli strašidlu Jakubovi, drakovi Kaštounovi či jelenu Poldovi. Dubánci totiž vždy vymyslí neobvyklý způsob řešení na všechny trampoty – svým typickým, legračním způsobem a s přátelským srdcem na dlani. A vy máte nyní možnost prožít si to s nimi.... celý text

Ni.kk.i
23.11.2023 4 z 5

My si Dubánky zamilovali. Fotografie jsou geniální a dětem i mně se velmi zalíbily. Příběhy by mohli být, dle mého, ale malinko záživnější.

esfinge
12.10.2022 4 z 5

Za syna 5 hvezdicek, za mě 3. Celkově tedy 4 hvězdičky.
Opravdu krásné fotky a obrázky, dobrý nápad s mesicnima kapitolama, ale trochu slabší text.

neolitka
19.01.2021 1 z 5

Jedna hvězda je pro autora fotografií s dubánky. Jinak zbytek knížky si zaslouží hodnotit jako odpad.
Autoři textu o dubáncích okopírovali šmouly (Kmetík = Taťka Šmoula, Silák = Silák atd.). Dokonce se k tomu sami, možná nevědomky, přiznali, když si dubánky z Dubrovníku představovali modré s bílými čepičkami :-). Jinak pro autory, měli by si zopakovat znalosti ze zeměpisu. Dubrovník opravdu neleží u Středozemního moře, ale u Jaderského moře.
Kniha by měla být určena dětem, tak prosím, nepoužívejte hrůzné patvary slov jako hádankoúkol. Co to je za slovo??? O jakživa je hádanka hádankou a úkol úkolem. Bohužel i příběhy byly bez nápadu.

Adrim
26.09.2020 5 z 5

Moc hezká kniha s příběhy malých dubánků. Všem vřele doporučuji. Hezké na tom je i fakt, že se ke knize (dubánkům) dá pořídit mnoho věcí jako jsou pohlednice, pexesa apod. Inspirativní i pro práci s dětmi. Sám nyní budu zkoušet Dubánky napasovat na celoroční program oddílu předškolních skautíků.

Hanka_Bohmova
01.08.2019 3 z 5

Předčítala jsem knihu dětem, fotky jsou skutečně skvělé, nápadité, vtipné. Ale příběhy, to je úplně jiná liga. Spíš teda okresní přebor. Spoustu místa zabírají jednoduché popisy a vyjmenovávání činností, nemá to kouzlo, hloubku, všechno je strašlivě prvoplánové. Za mě by autor udělal lépe, kdyby místo knihy vyrobil kalendář.

poetree
30.07.2019 5 z 5

Jo! Tohle mě bavilo číst.

jasmína
21.11.2018 5 z 5

S dcerkou jsme musely přečíst i vícekrát☺

ANATS
21.04.2018 4 z 5

S Dubánkama jsem se vrátila do dětských let. Moc příjemné to bylo počteníčko :-) ale pouze na dva večery, škoda :-(
Skvěle napsané příběhy, takže fantazie pracovala
naplno.
Dubánci jsou prostě milý a sympatičtí :)

nicolettkaa
27.02.2018 5 z 5

Já se do Dubánků naprosto zamilovala, fotografie a kresby jsou tak nápadité a hlavně originální. Příběhy jsou také moc hezké a dětem se tyhle malé potvůrky určitě budou líbit, už vidím, jak je v našem lese hledají :)

opic 12
26.02.2018 4 z 5

Jednou takhle heleme se,octli jsme se v temném lese.
Ten lesní chvost však nebyl temný,byl plný Dubánků.Našlapujte tiše,at je nevyplašíte.
Ale nebojte se,tolik plaší zase nebudou,jsou to sice nezbedové a zdají se túze kamaradští.
To jsme si takhle jednou s mojí ratolestí (můj synek) udělali takhle,myslím během několika večerů pohodlí (jednoduše jsme si lehli do postele) začetli se a užívali si příběhy spolu s fotkami pestrobarevnými jak šiškami na stromě velmi vkusně ověšenými.Ta jízda se stala i naší jízdou po celý jejich rok i naším dobrodružstvím.Společně všici jsme spolu blbnuly na ledě a nebo se octli v Chorvatsku (ano i to se stalo,nekulte oči milé čtenářstvo) načež jsme v jeden okamžik objevili v jednom z Dubánčích vzkazů magické slůvko "záchůdek". (je to ale moderna tahle literatůra)
No jemináčku to co následovalo,málem jsme spadli z postele na zem.Nezadržující odzbrojující smích malého čtenáře se nedá slovy popsat.Snad jen,že ten večer sousedi (panelový dům) pod námi kapánek nechápali (občas nechápou často).Jakoby u nich doma: Táto slyšíš to ? Mámo radši spi.Dyt je znáš pošuky !
To vám povídám,když se zadívám dětskýma očima-octnu se ve světě lesním spolu s šiškama,křoviskami s trní,houbiček a ve větvičkách plápolají pavučiny prostupující sluneční paprsky.
Touto Dubánčí odyseou nechali jsme se zlákat,považte i na Dubánkovský stolní kalendář došlo.

Radovanna
10.02.2018 5 z 5

Knížka se mi velmi líbila. Krasne obrázky a vtipné, originální příběhy. :) Těším se na pokračování, bude-li.

Shuma
07.02.2018 1 z 5

Knihu jsem zakoupil jelikož ilustrace (fotografie) Dubánků jsou opravdu překrásné, originální a nelze jim nic vytknout. Panu Václavkovi tleskám a kniha za jeho práci může získat pět hvězdiček. Když však zapomeneme na ilustrace a věnujeme se textu, tedy jednotlivým příběhům, tak ty jsou až zarážející. Zarážející je obsah, který postrádá hodnotný, důvtipný příběh, kouzlo a knihu jako celek kazí. Nejsem člověk, který by kritizoval něčí práci a většinou píšu hodnocení jen těch knih, které se mi líbí a nadchnou mě. U této knihy lituji, že jsem si ji zakoupil. Příště navštívím kamenný obchod, začtu se a nenechám se zlákat pouze nádhernými obrázky figurek. Tak krásní Dubánci by si zasloužili kouzelné příběhy a ne infantilní snůšku textu bez fantazie. Navíc příběhy jsou psány poněkud laciným jazykem, nebo jak to popsat. př. "To vytáčí špačky". Proboha, vždyť jsou to příběhy pro malé děti! Já se i styděl to synovi číst. Tímto se omlouvám autorům a vy se omluvte ilustrátorovi.

pkweb.eu
29.12.2017 5 z 5

Dubánky sleduji od jejich vzniku (graficky) a knihu jsem koupil s určitou skepsí. Příběhy mě však mile překvapily až mi nakonec toho textu přišlo málo.. Pokud bude pokračování, rád dětem opět pořídím.

Ditules
17.10.2017 5 z 5

Překrásný fenomén nejen pro dětské čtenáře.

kytarka
28.09.2017 5 z 5

Krásných 12 + 1 příběhů o dubáncích. Dá se říci, že je to dost moderní pohádka. Kniha je doprovázena fotografiemi dubánků, kdy si opravdu myslíte, že existují

angelak
18.08.2017 5 z 5

Nádherná knížka - krásné obrázky - četli jsme pohádku se synem a moc se nám libila

Márinka
27.06.2017 5 z 5

Skvělá kniha nejen pro děti od 4 let. Více v recenzi: http://www.databazeknih.cz/recenze-knihy/nezapomente-na-zachudek-8212

jane4229
09.06.2017 5 z 5

Nádherná a originální dětská kniha s hezkými příběhy a krásnými fotkami Dubánků.

pohádky lesy

Autoři knihy