Druhý smrtelný hřích

Druhý smrtelný hřích https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51524/bmid_druhy-smrtelny-hrich-H07-51524.jpg 4 19 5

Edward X. Delaney série

Psychologický detektivní příběh z exkluzivního uměleckého prostředí. Policejní náčelník Delaney a seržant Boone v něm pátrají po pachateli vraždy úspěšného newyorského malíře.

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Svoboda

The Second Deadly Sin , 1977

emamat
15.08.2023 5 z 5

Po Osmém příkázání jsem začala pátrat v antikvariatech po dalších knihách autora. A vyplatilo se. Pro mně jednoznačně nejlepší autor čtivých detektivek. Už se těším na další. Bohužel nejsou moc k sehnání a to je škoda.

Leona333
04.06.2022 5 z 5

Tento detektivní příběh se mi od autora líbil o něco více, než Osmé přikázání. Nevím, zda to bylo tím prostředím, do kterého je kriminální zápletka vložena, nebo je to dvojicí vyšetřovatelů...? Rozhodně jsem se při čtení nenudila a knihu jsem dala, takříkajíc na jeden zátah. Po delší době jsem se vrátila v četbě ke ,,kultivovanější" detektivce, bez potoků krve a extrémně bizarních úchylek...

Malarkey
17.08.2019 4 z 5

To je přesně ten důvod, proč v knihobudce pátrám po těchto knihách z edice Omnia. Jak bych se jinak dostal například k této knize, která na první pohled vypadá jak z levnýho kraje a přitom se jedná o perfektní detektivku z pera "amerického pana Bestsellera", Lawrence Sanderse. Přitom, jak jsem ke knize přistupoval s odstupem, hlavně kvůli obalu, tak jsem si během prvních padesáti stran vysloužilého policajta Edwarda a jeho parťáka, trošku alkoholika, Boona oblíbil. Navíc se mi líbila Edwardova obliba v ležácích, to máme podobné. :-) Svižné, zábavné, tématem zajímavé. Jak kdyby se autor v uměleckém prostředí sám pohyboval. Popisuje ho s krásnou pečlivostí, které nelze odolat. Za mě obrovské překvapení a moment, kdy jsem podcenil, jinak pro mě jakožto pro čtenáře zásadní, obálku a překvapivě si užil tuto skvělou detektivku jako hodně dlouho žádnou jinou.

Alca007
19.04.2014 4 z 5

hezká, napínavá, dobře napsaná má děj, spád.
líbila se mi.

Rafa-P
17.08.2012 4 z 5

Zajímavé a napínavé až do samého konce !

Lawrence Sanders
americká, 1920 - 1998
1987  74%Druhý smrtelný hřích
1992  67%Třetí smrtelný hřích
1993  70%Pokušení Petra S.
1992  84%Osmé přikázání
1996  62%Intimní slasti

Kniha Druhý smrtelný hřích je v