Druhý sešit směšných lásek

Druhý sešit směšných lásek https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36214/bmid_druhy-sesit-smesnych-lasek-HwN-36214.jpg 4 188 13

Směšné lásky série

Tři povídky (Zlaté jablko věčné touhy, Zvěstovatel, Falešný autostop) o lásce nerozpačitě nahlížející do intimní sféry dnešního člověka a ukazující, že jak muž, tak i žena nejsou než tu komickými a jinde tragickými služebníky choutek a rozmarů sexu.

boxas
06.01.2024 3 z 5

Definitivně vím, že Kundera není "můj šálek kávy".
Knížka mě vůbec nebavila, donutila jsem se k ní jen kvůli letošní Čtenářské výzvě. Výjimku tvoří povídka Falešný autostop. Ta je skutečně dobrá.

EvikU.
03.04.2022 5 z 5

Za první povídku dávám 3*, za druhou povídku 4 *, za třetí a poslední povídku 5*. Celkově 5* protože ta poslední povídka mě zasáhla. Neskonale skvělá. Většinou mě starší knihy a autoři netáhnou tolik, ale čas od času čtu i starší knihy klasickou literaturu. K téhle jsem se dostala přes čtenářskou výzvu, kniha od držitele ceny Franze Kafky.

Knihu mohu doporučit.

IlonaSchwrz
14.10.2020 3 z 5

Časy se mění a my se měníme s nimi a tak i já jsem vyrostla z Kundery.

jprst
21.03.2020 3 z 5

Čteno před léty, teď jsem si to zopakoval, ale nějaké extra nadšení se nedostavilo, prostě pouhý průměr.

TheMelorry
28.11.2019 2 z 5

Moje první a pro nejbližší dobu také poseldní setkání s autorem. Samozřejmě mu nelze upřít literární talent a schopnost čtivě psát. Mě ale žádné z povídek příliš nesedla. Navíc se mi nelíbí autorovo pojetí žen. Zdá se mi, že je velmi objektivizuje, nedává jim příliš prostoru a bere je jako přívěšek muže = pána tvorstva.

VeruRomanská
12.11.2019 5 z 5

Možná ještě lepší než první sešit směšných lásek :) Naprosto kvalitní počtení.

dedliipf
11.03.2019 5 z 5

Byla to hlavně poslední láska, která mě přesvědčila o pětihvězdičkové hodnotě. Ale každá z nich mohla být skutečná, nejen ta třetí, co mě tak zasáhla.

Bez ohledu na lehkost to ve mně ještě dlouho zůstane.

Jitka6
25.12.2018

Tři povídky. Líbily se mi.

SmallLucia
12.09.2017 3 z 5

Knížka čtená kvůli povinné četby na střední škole se nakonec stala docela zajímavou a vtipnou.

Verrrunka
04.04.2014 3 z 5

Psychologie postav je opravdu vynikající, ale něco tomu pro mě chybělo…

KarlaP
19.03.2013 5 z 5

Já nevím, jak to ten pan Kundera dělá, že z prosté krátké povídky v podstatě s jednoduchým a všedním tématem, vytvoří povídku tak náramně absolutně dokonalou. Falešný autostop má mezi všemi ale jisté prvenství. Jdu otevřít třetí sešit.

WEIL
10.08.2011

I v této povídkové knize se autor cvičil pro napsání stěžejního románu Žert, v němž nalezneme některé psotupy, jako v těchto povídkách.

Francoa
30.11.-0001 5 z 5

Velmi vtipné povídky.Falešný autostop je perfektní.Tenkrát ,když to vycházelo jsem sehnal pouze,
první a druhý sešit.

1969  84%Žert
1970  83%Směšné lásky
1979  87%Život je jinde
1993  89%Nesmrtelnost

Kniha Druhý sešit směšných lásek je v