Druhý dech

Philippe Pozzo di Borgo, zástupce ředitele vinařských závodů Champagne Pommery, měl v životě ve všem štěstí, až do osudného pádu při paraglidingu, po němž zůstal zcela ochrnutý. Později ho stihla další rána – úmrtí milované ženy, po němž zůstal sám na výchovu dvou adoptovaných dětí. Z invalidního vozíku diktuje své vzpomínky, touhy a úvahy o světě. Celých deset let ho při životě, který střídáním dramatických momentů a groteskních situací občas připomíná horskou dráhu, udržuje přistěhovalec Abdel, jeho anděl a „ďábel strážný“ v jedné osobě....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/163352/druhy-dech-163352.jpg 3.387
Originální název:

Le second souffle (2001)

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Jota
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (22)

Přidat komentář
hopen
13. březnaodpad!

Pěkná kniha a ještě lepší film.

NachlJ
24.11.2017

Nejprve jsem viděla film a i když jsem očekávala něco jiného tak 4 hvězdičky. V knize jsem se občas ztrácela, ale i tak to bylo velice zajímavé vyprávění. Myslím si že to bylo především kvůli tomu že to bylo podle pravdy. Sama si nedokazu představit že by se mi to samotné nebo někomu blízkému stalo. Tento muž musí být opravdu velice statečný.

ctecka_knih
02.03.2017

Za mě 5 hvězdiček i přesto, že jsem se chvílemi ztrácela v ději. Některé pasáže knihy byly hodně intimní, ale děkuji autorovi, za to, že se nebál totálně o všem napsat (ano, pro někoho to může být pobuřující). Film Nedotknutelní je jen jednou částí z této knihy, a jsem ráda, že jsem si knihu přečetla a tak si udělala ucelený pohled na autora. Díky této knize snad dokážu o něco více pochopit svět kvadruplegiků. (místy jsem se smála i nahlas na veřejnosti :-)).

Gretka66
26.01.2017

Životopis,který stojí za přečtení.Očekávat,že film dokáže plně vystihnout život tohoto člověka nelze.A proto ani nelze v tomto případě porovnávat film a knihu.To je nesmysl.Knihou rozhodně zklamaná nejsem.Film je nádherný,kniha perfektní.Kdybych měla žít jeho život,nevím,jestli bych se s tím vším tak popasovala.Klobouk dolů.

denydejna
19.10.2016

Na základě toho, že Nedotknutelní je jeden z mých nejoblíbenějších filmů, jsem si chtěla přečíst knihu, která dala tomuto filmu námět. Knížka je pěkná, ale nesplnila mé očekávaní a trochu mi vadil styl psaní.

HollyGolightly
17.09.2016

Nejspíš vysoké očekávání způsobilo zklamání po přečtení. Značně zmatené a nesouvislé pasáže. Chápu, jde o nemocného člověka, ale nejsem si jistá, zda to je dostatečná omluva. Nicméně je tam několik skvělých momentů a láska, jakou někteří ani nepoznají. Chvilkama jsem si říkala, jak by vypadal ten příběh nebýt těch peněz a obřího majetku.

zulanek
10.07.2016

Krásně zpracovaná zpověď člověka,který během okamžiku spadl z vrcholu na samé dno.
Je to důkaz,že vteřina dokáže změnit celý život a upřímně obdivuji tohoto muže,jak se s danou situací vyrovnával. Viděla jsem také film a zpracování i herecké výkony byly úžasné!

Salinka
01.07.2016

Po knize jsem sáhla, když jsem si přečetla knihu Než jsem tě poznala a chtělo se mi přečíst si ještě něco trochu podobného, navíc již podruhé na mě náhodně "vykoukla" v knihovně v právě vrácených knížkách.
Ze začátku se mi četla celkem dobře, pořád jsem čekala na Abdela, postupně už to ale bylo horší a konec už se mi četl těžce a občas už jsem se ztrácela. Kratší kapitoly byli fajn, oddělené odstavce se také četli dobře.
V podstatě se ale dá tato kniha brát ze dvou rovin, pokud bych autora brala jako spisovatele tak to je bohužel celkem hrozné, styl je nepřehledný, děj přeskakující, úplně se ztrácejí souvislosti a návaznost děje tam opravdu není.
Pokud ale beru, že autorem není žádný spisovatel, ale člověk, který vypráví svůj příběh a především své pocity, které opravdu přicházejí náhodně a nesouvisle tak je kniha skoro dokonalá. Některé pasáže jsou opravdu trochu mimo (alespoň pro mě) a nechápu je ani teď, ale některé jsou úžasně napsané, obzvlášť jedna mě hodně oslovila.
Film jsem zatím neviděla, ale určitě shlédnu.

Mako123123
05.04.2016

Film bol skvelý ale kniha ma sklamala. Charakter knihy mi bol dosť blízky- poznám ten pocit v nemocnici nejakú dobu, (par operácii srdca) ale štýl deja sa mi moc nepáčil, to co sa mi páčilo bolo skratkovito v bodoch a ostatok bol jemne dezorientovaný.

Xena1970
20.02.2016

Tato kniha mě velice zklamala film byl mnohem lepší

Pet007
03.02.2016

Kniha mne zklamala. Film byl nádherný a vehnal mi slzy do očí. Kniha byla jen slabou ozvěnou a to jsem se na ni tolik těšila.

Natyna3
11.12.2015

Knihu jsem četla až dlouho po shlédnutí filmu natočeného na její motivy. Film mě naprosto uchvátil a patří k těm nejlepším, které jsem vůbec kdy shlédla. Když se mi dostala do ruky kniha, měla jsem strach, že ji budu neustále srovnávat s filmem, a že už mi vlastně nemůže přinést nic nového, ale mile mě překvapila.
Autor je jistě velmi silná osobnost. Lehkost a humor, se kterým je kniha psána je fascinující.
Je zde ale také možnost alespoň trošku nahlédnout do života člověka, odkázaného na pomoc druhých lidí, na to, jak vlastně všechno vnímá on. A oproti filmu v knížce poznáte, že osud autora byl opravdu velmi těžký a ne vždy ho dokázal ustát s úsměvem.
Film je podle mého stavěn hlavně na dobrém humoru, ale kniha vás zasáhne mnohem hlouběji.
Jsem moc ráda, že se mi tato kniha dostala do rukou také proto, že studuji sociální činnost a díky ní jsem se posunula zase o něco dál a můžu ještě lépe chápat situace lidí, se kterými se denně setkávám.

Nikuskaaa
26.06.2015

Kniha, která poukazuje na křehkost života.

1v8na
02.04.2015

Příběh byl hodně emotivní a citový. Velmi se mi líbil. Nutil mě svým způsobem přemýšlet a to i nad tím,že člověk má život jen jeden a měl by na sebe za každou cenu dávat pozor.

dada0809
31.03.2015

Kniha byla psaná zvláštním způsobem. Přesto to pro mě byl fascinující příběh. Rozhodně bych jí doporučil.

Ena
31.01.2015

skvělá kniha, určitě bych ji doporučila k přečtení

_eliss_
07.09.2014

Kniha mě moc nezaujala, příběh byl skvělý, ale takovéhle zpracování knihy mě moc nepoutá.

Lucy Sun
03.08.2014

Kniha je dobrá, určite doporučuji k přečtení. Ale i tak jsem se už ke konci nudila. Pro mě nedostačující...Pro jiného fascinující. Určitě bych ale nechtěla vytknout autorův silný, životní příběh.

zuza.floderova
23.06.2014

Zajímavá kniha plná zajímavých postřehů. :)

bai.Cerna
21.02.2014

Komentář kikies je zcela výstižný... Filmové zpracování jsem viděla až po přečtení knihy, ale taktéž musím konstatovat, že zcela výjimečně mne oslovilo více jako samotná kniha.

kikies
14.01.2014

Příběh velice smutný, o to drsnější, když člověk ví, jak snadno se může něco podobného stát každému z nás. Bohužel jsem čekala nějaké více provázané vyprávění - na můj vkus je to často až moc útržkovité. Předpokládám ale, že to odpovídá psychickému rozpoložení člověka, který musí žít léta s takovým postižením, které je pro zdravé jedince nepředstavitelné... Zkušenost, kterou předává autor prostřednictvím psaného textu je neocenitelná a množství naděje a pozitivní energie, se kterým se čtenář setkává, je každopádně přínosem, ale třeba zrovna mě oslovilo více filmové zpracování... a to nebývá pravidlem... ale i vzhledem k útlosti knihy doporučuji jejím přečtením doplnit a upřesnit informace z filmu. Myslím si, že dohromady to vytváří perfektní celek ;)

evasamankova
18.11.2013

Útlá smutná knížka o skutečném osudu. Autor kromě své tragédie líčí i nemoc své ženy. Proto dvojnásob krutý osud. Tak úplně mi nesedla forma vyprávění, ale prožitek ze smutku, životní síly i snahy bojovat nevybojovatelné nad tím jednoznačně převažuje.