Druhý dech

Philippe Pozzo di Borgo, zástupce ředitele vinařských závodů Champagne Pommery, měl v životě ve všem štěstí, až do osudného pádu při paraglidingu, po němž zůstal zcela ochrnutý. Později ho stihla další rána – úmrtí milované ženy, po němž zůstal sám na výchovu dvou adoptovaných dětí. Z invalidního vozíku diktuje své vzpomínky, touhy a úvahy o světě. Celých deset let ho při životě, který střídáním dramatických momentů a groteskních situací občas připomíná horskou dráhu, udržuje přistěhovalec Abdel, jeho anděl a „ďábel strážný“ v jedné osobě....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/163352/druhy-dech-163352.jpg 3.5106
Vydáno, Jota

Le second souffle, 2001

Kniha Druhý dech

Doubravka1975

Film Nedotknutelní jsem viděla myslím 3x a super ! A v knihovně jsem narazila na tuhle knížku.
Skutečný, životní příběh Philippe Pozzo di Borga, který před 26 lety ochrnul od krku dolů.
Knížka má dvě části Druhý dech a Ďábel strážný. Je sice trochu zmateně napsaná, ale tak autor není žádný spisovatel, ale obyčejný člověk s krutým osudem. Život mu zpříjemňuje jeho asistent muslimského původu s kriminální minulostí Abdel.
Knížka je úplně jiná než film. Film je natočený více jako komedie se souhlasem autora, knížka je spíš takový životopis.
Doporučuji jak knihu, tak film OBOJE VYNIKAJÍCÍ!!!

kuky921
18.11.2018

Kniha je zpovědí hlavního hrdiny, který je ač uvězněn ve vlastním těle, tak neztrácí chuť žít. Ač někdy je to velmi obtížné. Po úraze mu velmi pomáhala jeho vážně nemocná manželka, která mu velmi psychicky podporovala.
Ve filmu byly použity asi dvě, tři popsané scénky.
Kniha určitě stojí za přečtení. Alespoň si můžeme uvědomit, že někdy řešíme úplné maličkosti...

lagina
01.08.2018

Kdo čeká ten stejný děj jako u filmu, tak raději tuto knihu vynechte...
Zpověď člověka. Některé pasáže mě úplně odrovnali, každý jejich centimetr je plný lásky, ale i zoufalství a psychické bolesti a zároveň je v ní velká radost s života.
V některých pasážích jsem se trochu ztrácela, ale jak tak koukám nejsem jediná. V určitých fázích knihy jsem si musela dávat pauzu.

Dominika13
23.07.2018

Kniha se krásně četla. Párkrát jsem se přistihla, že se směji nahlas (což se mi často nestává). Film také úžasný.

speciale88
20.04.2018

Filmové zpracování je super u knihy jsem se trochu ztrácela v ději ale i tak super. Celkově úžasné.

hopen
13.03.2018odpad!

Pěkná kniha a ještě lepší film.

NachlJ
24.11.2017

Nejprve jsem viděla film a i když jsem očekávala něco jiného tak 4 hvězdičky. V knize jsem se občas ztrácela, ale i tak to bylo velice zajímavé vyprávění. Myslím si že to bylo především kvůli tomu že to bylo podle pravdy. Sama si nedokazu představit že by se mi to samotné nebo někomu blízkému stalo. Tento muž musí být opravdu velice statečný.

ctecka_knih
02.03.2017

Za mě 5 hvězdiček i přesto, že jsem se chvílemi ztrácela v ději. Některé pasáže knihy byly hodně intimní, ale děkuji autorovi, za to, že se nebál totálně o všem napsat (ano, pro někoho to může být pobuřující). Film Nedotknutelní je jen jednou částí z této knihy, a jsem ráda, že jsem si knihu přečetla a tak si udělala ucelený pohled na autora. Díky této knize snad dokážu o něco více pochopit svět kvadruplegiků. (místy jsem se smála i nahlas na veřejnosti :-)).