Druhý dech

Philippe Pozzo di Borgo, zástupce ředitele vinařských závodů Champagne Pommery, měl v životě ve všem štěstí, až do osudného pádu při paraglidingu, po němž zůstal zcela ochrnutý. Později ho stihla další rána – úmrtí milované ženy, po němž zůstal sám na výchovu dvou adoptovaných dětí. Z invalidního vozíku diktuje své vzpomínky, touhy a úvahy o světě. Celých deset let ho při životě, který střídáním dramatických momentů a groteskních situací občas připomíná horskou dráhu, udržuje přistěhovalec Abdel, jeho anděl a „ďábel strážný“ v jedné osobě....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/163352/druhy-dech-163352.jpg 3.5112
Vydáno, Jota

Le second souffle, 2001

Kniha Druhý dech

Imis
19.12.2020

Napsat o této knize, zda je dobrá nebo špatná se vlastně ani nedá. Asi jako většina čtenářů jsem viděla nejdřív film, který je naprosto báječný, ale byl natočen s humorem, vtipem, lehkostí. Kniha je ale opravdový životopis a není to vůbec lehké čtení. Autor píše o tom jak se opravdu cítil, co prožíval a jak opravdu probíhá jeho každodenní život po ochrnutí. A není to jenom o jeho životě, ale i o tom jaké trápení zažila jeho manželka, která zemřela na rakovinu. Takže pokud doufáte v knihu, která je podobná filmu, tak budete zklamání. Pokud chcete vědět jak to bylo doopravdy, tak je kniha pro vás. Je napsána trochu chaoticky, zřejmě jak myšlenky přicházely a odcházely, spíš formou vzpomínek. Jako čtení bych jinak doporučila každému, který občas žehrá na to, co mu život připravil, cítí se na dně a má chuť se na všechno vykašlat. V této knize se dočtete, co všechno opravdu jde přežít a ještě si z toho vzít pro sebe něco pozitivního do života. Člověku se ani nechce věřit, že toto všechno mohl jeden člověk zažít počas jednoho života.

jankka0s
27.11.2020

Vynikající kniha, nesmíte k ní ovšem přistupovat s očekáváním toho, co jste viděli ve filmu. Je jiná, ale také skvělá.

lucka1998
06.10.2020

Film Nedotknutelní (2011) je jeden z nejlepších filmů, proto jsem si nadšeně koupila tuto knihu, která pro mě osobně byla bohužel zklamáním. Styl psaní se mi nelíbil.
Toto je jedna z mála knih, co jsem četla, a musím říct, že film se mi líbil 100x více než kniha.

Doubravka1975
03.01.2020

Film Nedotknutelní jsem viděla myslím 3x a super ! A v knihovně jsem narazila na tuhle knížku.
Skutečný, životní příběh Philippe Pozzo di Borga, který před 26 lety ochrnul od krku dolů.
Knížka má dvě části Druhý dech a Ďábel strážný. Je sice trochu zmateně napsaná, ale tak autor není žádný spisovatel, ale obyčejný člověk s krutým osudem. Život mu zpříjemňuje jeho asistent muslimského původu s kriminální minulostí Abdel.
Knížka je úplně jiná než film. Film je natočený více jako komedie se souhlasem autora, knížka je spíš takový životopis.
Doporučuji jak knihu, tak film OBOJE VYNIKAJÍCÍ!!!

kuky921
18.11.2018

Kniha je zpovědí hlavního hrdiny, který je ač uvězněn ve vlastním těle, tak neztrácí chuť žít. Ač někdy je to velmi obtížné. Po úraze mu velmi pomáhala jeho vážně nemocná manželka, která mu velmi psychicky podporovala.
Ve filmu byly použity asi dvě, tři popsané scénky.
Kniha určitě stojí za přečtení. Alespoň si můžeme uvědomit, že někdy řešíme úplné maličkosti...

lagina
01.08.2018

Kdo čeká ten stejný děj jako u filmu, tak raději tuto knihu vynechte...
Zpověď člověka. Některé pasáže mě úplně odrovnali, každý jejich centimetr je plný lásky, ale i zoufalství a psychické bolesti a zároveň je v ní velká radost s života.
V některých pasážích jsem se trochu ztrácela, ale jak tak koukám nejsem jediná. V určitých fázích knihy jsem si musela dávat pauzu.

Dominika13
23.07.2018

Kniha se krásně četla. Párkrát jsem se přistihla, že se směji nahlas (což se mi často nestává). Film také úžasný.

speciale88
20.04.2018

Filmové zpracování je super u knihy jsem se trochu ztrácela v ději ale i tak super. Celkově úžasné.