Druhá šanca

Druhá šanca https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31245/druha-sanca-31245.jpg 4 42 8

Úspešná šéfredaktorka najvychytenejšieho newyorského časopisu vedie hektický život osobností zo sveta módy medzi svojím honosným manhattanským domom a módnymi prehliadkami v Európe. So šatníkom prepchatým šatami najznámejších značiek, buldogom Sirom Winstonom, s ktorým sa delí o lôžko, a sluhom pobehujúcim po dome v zlatých sandáloch, Fiona už nemôže byť spokojnejšia so svojím životom. Až kým jedného sparného júnového dňa nevkročí do jej kancelárie vdovec John Anderson. Máloktoré miesto je pre zaľúbencov ideálnejšie ako romantický Paríž, kam Fiona pozve Johna po niekoľkých spoločných pracovných obedoch a večeriach. V duchu porekadla „protiklady sa priťahujú“ pôvabná Fiona je v Johnových očiach neodolateľná, aj keď ho odstrašuje svet zoženštených dizajnérov, vychrtnutých modeliek a extravagantných sluhov. Ani Johnove dve dcéry nie sú nadšené zistením, že otec si po smrti ich matky našiel novú partnerku. Konflikt spôsobený rozličnými životnými postojmi je na obzore a iba trpezlivosť a čas môžu preveriť hĺbku citu dvoch ľudí, ktorí sa kedysi nazdávali, že jeden bez druhého nemôžu existovať. ... celý text

georginaa
georginaa
30.03.2021 4 z 5

Jako vždy, román se strastiplnými osudy lidí, kteří se snaží opět žít a najít si tu správnou cestu životem. Bohužel ne vždy mají partneři stejný pohled a buď najdou kompromis, nebo se přizpůsobí a nebo rozejdou. Jiná společná cesta nevede. Od Steelový se knihy čtou dobře, akorát se nesmí číst za sebou, pak začnou nudit pro stále stejné téma.

zimolka
zimolka
09.05.2019 5 z 5

Příběh si pamatuji i po delší době od přečtení,pěkné čtení.

Jana300
Jana300
31.03.2019

Kniha sae mi moc hezky četla

Kaety
Kaety
17.06.2016 4 z 5

Moc pěkná kniha, i když mi ze začátku Fiona nebyla moc sympatická, ale po všem co ji potkalo jsem si ji zamilovala. První polovina knihy byla úsměvná, druhá vážnější, kdy si čtenář není do poslední chvíle jist, jak to s hlavní hrdinkou dopadne. Po dlouhé době jsem něco četla od D. Steelové a jdu si nějaké její knihy zase přečíst, protože je to pěkná oddechová četba.

akdar72
akdar72
26.09.2015 5 z 5

Další hluboký příběh od paní Steelové..

ovpana
ovpana
22.02.2015 3 z 5

Dobrá oddechová četba

sabca
sabca
02.07.2014 4 z 5

Kniha jako všechny knihy této autorky se četla dobře. Pro mně sice nebyla jedna z nejlepších ale jako oddechové čtení, dobrá.

mariva
mariva
27.10.2013 4 z 5

Co napsat - prostě klasická Steelová. Knížka se dobře čte, ale po přečtení většího počtu knih této autorky zž mi všechny připadají hodně podobné. Bic závratného, nic, co bych si delší dobu pamatovala.

Danielle Steel
americká, 1947