Druhá derivace touhy

Člověk duše - vnější. Úvahy nad (ne)končícími otázkami. Úvahy ekonoma Tomáše Sedláčka se ohlíží za událostmi nabitým desetiletím. Jedná se o jednu z nejdelších a nejsouvislejších sérií úvah v českém teritoriu, která ukazuje autorovu názorovou integritu a pestrost myšlenek, široký rozhled a sečtělost, hravost a smysl pro humor....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/156652/druha-derivace-touhy-tbK-156652.jpg 3.827
Literatura naučná, Ekonomie a obchod
Vydáno, 65. pole

Kniha Druhá derivace touhy

Tregullo
02.06.2020

Kniha psaná ekonomem, plná filozofických otázek, dotýkající se duchovních stránek, řešená selským rozumem...

HelenBarbora
15.02.2020

Autor vládne neuvěřitelným vhledem v různých oblastech a přitom si uvědomuje, že něco jako absolutní pravda neexistuje. Navíc, pro mě, jako pro čtenářku, výborné cvičení kritického myšlení. Kapitolky se mi líbí nejen tématicky, ale také formou a nádhernou prací s českým jazykem.

Janek
13.12.2019

Zdá se mi, že Tomáš Sedláček už také mluví téměř o všem a téměř všemu rozumí. Ale přesto mi stojí za to ho sledovat, líbí se mi, že umí docela jednoduchým a čtivým stylem uvádět do tématu, o němž nic nevím a nikdy mě k bližšímu zkoumání nelákalo (ekonomie prostě není moje parketa). K výboru textů mám jen dvě připomínky, jednu drobnou, druhou zásadnější. Mnohé texty jsou příliš svázány s aktuální situací v době svého vzniku. Co mě mrzí víc je to, že se Tomáš Sedláček zbytečně příliš často opakuje.
Po jazykové stránce jsou texty v knize výborně zredigovány.

OldřichHanton
16.07.2019

Výběr z esejů slavného "popekonoma" Tomáše Sedláčka publikovaných za zhruba posledních deset let.
Ačkoli Tomáše Sedláčka mám hodně rád a jeho komentáře si vždy rád přečtu, tento knižní formát mi příliš nevyhovoval. Krátké uzavřené kapitolky mi splývaly dohromady, když jsem jich přečetl víc najednou, navíc se v nich určité myšlenky mnohokrát opakovaly. Některé eseje jsem si samozřejmě pamatoval ještě z novin, takže už pro mě nebyly příliš objevné. Bohužel, se ke mě napoprvé dostal vadný i výtisk s totálně přeházenými stránkami, takže jsem část knihy četl nadvakrát.
Pro někoho, kdo Tomáše Sedláčka tolik nezná, to může pořád být fajn knížka, která mu rozšíří obzory, pro mě však byla Druhá derivace touhy spíš zklamání.

Vidlička
15.07.2019

KÉŽ BY byl každý (a nejenom ekonom) takhle moudrý, skromný, pokorný, chytrý a vtipný a ještě ke všemu uměl takhle psát! Asi začnu číst Hospodářky. Jen tak dál, Tome!

JanaReedus
16.05.2019

Velmi jednoduše a vtipně napsaná kniha. Jedna z nejlepších ekonomických knih :-) Doporučuji pro všechny, kteří si chtějí prohloubit všeobecný přehled o ekonomice.

burbot
25.03.2019

Na knihu jsem se těšila, možná proto bylo zklamání větší. Myšlenky jsou sice stále zajímavé ... ale - jak se jedná o soubor již vydaných novinových sloupků - když čtu na sto stranách stejnou myšlenku minimálně třikrát, začíná být četba značně nudná. Navíc jsem měla smůlu, dostala jsem kazovou knihu, čímž se celkový dojem z knihy ještě zhoršil.

petrarka72
05.02.2019

Takové ekonomicko-filosofické fejetony. Najednou se to číst nedá (hlava se mění v úl), ale je to chytré, vtipné a hodné občasného zalistování.