Drsný spasitel

Století válek mezi lidmi a bytostmi z Druhé strany reality změnilo svět. Možná je to jen zvláštní muž bez paměti, možná démon, netvor s okem nadaným vlastní zlověstnou inteligencí, který hledá odpověď na otázku, kdo vlastně je. Ve světě, kde jsou lidé jen trpěnými hosty, chovným dobytkem k ukojení chutí věčně hladových stvůr, jsou někdy zapotřebí i silnější zbraně, než je brokovnice nebo granátomet…Poutník hledající pravdu, vlastní minulost a svou ukradenou duši se nezastaví před ničím. Konec lidstva se blíží a on je ten, kdo apokalypse otevírá cestu. Zabránit jí může jen tvor zrozený z utrpení - Drsný spasitel....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/2979/drsny-spasitel-lII-2979.jpg 4.2437
Romány, Literatura česká, Fantasy
Vydáno:, Triton

Kniha Drsný spasitel

Michaeles

Chvílemi super kniha, chvílemi nuda. Občas jsem četl asi jen napůl a truchu jsem se ztrácel v tom, jak kde koho pan Nesmrtelný zabil a jak se z různých míst vůbec dostal dál. Znova už bych knihu nečetl.

Targa Dall

Velmi zajimava kniha. Kombinuje se zde technologie a nabozenstvi s moralkou. Zpocatku knihy jsou dve pomerne mene zapadajici povidky, ktere dejove nikam neposunou, ale dobre se ctoub:-)

Grepp

Pre tých, kto obdivujú Žambocha mám tip na autora T. Žlůvu, ktorý v knihe Trichamin dotiahol brakový žáner k dokonalosti.

'Poslední zbytky rozumu mi napovídaly, abych vzal nohy na
ramena. Tak jsem je vzal. Uběhl jsem sotva třicet metrů, když mě
začaly utržené, mrtvé nohy stejně mrtvého vojáka na ramenou tížit.
Odhodit či neodhodit? Toť otázka.
Hm, radši si je nechám, mohly by se hodit.'

Allena24

Poslouchala jsem audio (Čte: Zdeněk Velen) a dávám za 5 *.

Hzjena

Chápu negativní komentáře, děj byl trochu úskočný a trochu odlišný od běžné Žambochovi tvorby, ale nadruhou stranu, v tomto díle autor překročil svůj stín. Svět byl podobný klasické šabloně to ano, aby čtenáře moc neodradil od ,,nového,, kroku stylu psaní. Já jsem byl naopak příjemně převapen, že si udržel tempo celou (tlustou) knihu. Povedl se mu nepředvídatelný děj s trochu (jak je u Žabocha zvykem) předvídatelným koncem, což celkovému dílu vůbec neubralo na kráse, ba naopak, konečně to pasovalo. A jen proto že se na první pokus nevyronal spisovatelův většího kalibru (skoro) nebudu odsuzovat (úspěšnou) snahu.
Já sám občas vidím jak některá kniha ,,smrdí,, po Kluhánkovi, nebo dokonce Sapkowském (viz. komentář o ,,Koniášově stezce,,), ale srovnávat Kinga (charakterový bůh), Gaimana (s pravítkem v pr*eli), Kuhánka (antiprudérního cynika) mi připadá trochu směšné......
Hrdina bez zbytečné omáčky (jen hlaní myšlenka vystoupaná do výšin, které bych od autora nečekal). Supr

ivka212

Knihu jsem četla po takové náloži jako je Kulhánek, King a Geiman, a možná proto nechápu zdejší pochvalné komentáře. Za mě tedy slabota. První polovina knihy byla absolutně nečtivá, autorovi jsem jeho příběh nevěřila. Druhá půlka se mi četla lépe, ale dojem mi kazily na sebe nelogicky navazující pasáže textu, které vyvrcholily v závěru například tím, že hlavní postava nemohla stát a ležela na břiše a o pár vět dál už běží. Vadilo mi jak C. R. tvrdil asi milionkrát, že už nemůže, ještě kousek a skončí a pak vždycky to "nějak" šlo. A konec byl vyloženě odfláknutý a uspěchaný, absolutně nic neříkající závěr. Hvězda jen za některé pasáže knihy a víc ani ťuk.

Mayaku

Tahle knížka je naprostá pecka. Skvělý příběh, který šlape jak hodinky a ubíhá tak zběsile, že těch čtyři sta stran je za vámi, ani nevíte jak. Možná, že moje nadšení je ovlivněno i tím, že jde o moje první setkání s Žambochem, ale to mi nezabrání v tom, napálit Drsnému spasiteli plný počet. Další autor, za jehož objevení mohu poděkovat čtenářské výzvě.

Pigface

Poprvé s Žambochem a jsem rád, že jsem po něm sáhnul. Postapo řízlé kyberpunkem řízlým kdovíčím.
První část až po Ostravu příběh odsýpá přesně podle mého gusta, v Ostravě jakoby to trochu přimrzalo :), ale finále je žhavé ažaž....až se mi synapse trochu připekly a já chvílema ztrácel nit.
Je to tak ujetý, že by tomu slušel film, samozřejmě 18+... :)