Drsný chlap

Drsný chlap https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167710/bmid_drsny-chlap-b0c-167710.jpg 4 159 42

Mitchell a společníci série

< 2. díl

Láska může být smrtelná. Dodge Hanley, bývalý policista, už několik let pracuje jako soukromý detektiv pro právnickou firmu Dereka Mitchella, jehož znají čtenáři z románu Ostrý střih (Ikar, 2011). Po třiceti letech se mu ozve jeho dávná láska Caroline zavolá a požádá ho o pomoc pro dceru Berry, která se dostala do nebezpečné situace. Je třeba vypátrat člověka, který dívku delší dobu pronásledoval a vyhrožuje jí zabitím. Situace se rychle vyhrotí a Dodge čeká boj, v němž dá v sázku vlastní život. Sandra Brown vytvořila strhující příběhu o posedlosti a vraždě, ale i o křehkosti lidských vztahů, zranitelnosti, odvaze a lásce – a také o tom, že život někdy nabídne druhou šanci.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Ikar (ČR)

Tough Customer , 2010

Kešu1981
04.10.2023 4 z 5

Dodge byl drsňák/měkota...a já si jeho příběh s napětím a romancí fakt užila.

jarkaska
01.04.2023 5 z 5

Další z pěkných knih od Sandry Brown. Tentokrát šlo o příběh detektiva Dodge z předchozí knihy Ostrý střih. Kniha se mi líbila, bylo tam napětí i romantika.

be_pa
07.03.2023 3 z 5

Trochu mne rušilo přeskakování v čase. Trochu hodně zvratů. Rozuzlení mě napadlo celkem brzy a chování Berry v zaměstnání dost šokovalo.
Ale celkově to bylo příjemné počtení.

cukrovka
12.02.2023 5 z 5

Příjemná a čtivá oddechovka. Autorka umí skvěle nakombinovat romantiku s napětím a proto ji ráda čtu.

georginaa
23.08.2022 5 z 5

I po plno letech se setkání bývalé lásky může prohloubit i když za podivných okolností. Vrah je vždy o krok napřed a Dodge čeká na nějakou chybu, kdy by mohl toho šílence zastavit. Zatím nechápe o co mu jde, ale za záchranu dcery jeho bývalky položí i život. Moc pěkná detektivka s romantikou.

Olga8480
27.06.2022 4 z 5

Jako vždy moc pěkná detektivka s překvapením na konci. A jak je pro autorku zvykem, tak romantika v jejich knihách nesmí chybět. Její knihy se čtou prostě jedním dechem.

Kerberos
02.04.2022 4 z 5

Až na to přeskakování v ději dobrá detektivka. Romantická linka prostě u Sandry musí být.

petraj30
21.09.2021 4 z 5

Po delší době jsem si vzala opět něco od SB a nějak jsem se nestačila divit. Bylo sice pěkné, ale moc melancholické a to mi právě do těch jejích krimi příběhů moc nesedí. Tady převládala právě ta romantická část a i když to bylo pěkně a věcně popsané, tak krimi zápletka se mi přece jen líbila víc. Ten konec kdo je a kdo není pachatelem, byl zajímavý a hodně překvapivý. Taky mě to mohlo trknout, protože jsem poslední dobou četla knihy s podobným závěrem.
Bylo to pěkné a možná se ke knize v budoucnu vrátím, ale není to typická krimi, na kterou jsem od Sandry zvyklá.

Miláček484
21.02.2021 5 z 5

Kniha mě bavila, čtu ráda Sandru Brown, je to čtivé, zamilované a děj je napínavý.

jeny-v
12.06.2020 5 z 5

Po delší době jsem sáhla po knize S.B. a to nejenom, že mám její díla ráda, ale stýskalo se mi po jejím stylu psaní. Román "Drsný chlap" mě opět utvrdil, že umí... Příběh soukromého vyšetřovatele Dodga, kterému zavolá jeho bývalá láska Carolina, že je jejich dcera Berry v nebezpečí. V chatě u jezera byl postřelen její kolega Ben Lofland. Vyšetřováním je pověřen zástupce šerifa Ski Nyland, který se s Dodgem pouští do spletitého případu, kde nechybí vraždy, napětí, romantika, ale i smutná minulost hlavních postav.

janina66
03.06.2020 5 z 5

Velice čtivá, skvělá, napínavá detektivka s prvky romantiky. Svižný děj a strhující konec. "Drsný" Dodge byl sympaťák "bručoun".

moudivlacek
24.08.2019 5 z 5

Klasické od Sandry Brown. Opět mě nezklamala, skvělá detektivka s podtextem romantiky, která výborně napětí jen podtrhuje. A vůbec mi nevadilo střídání minulosti a přítomnosti, bylo to prostě vzpomínání hrdinů, zároveň to vždy vysvětlilo situaci či chování hrdinů. Sice jsem měla podezření, že to nebude se záporným hrdinou tak jednoduché, přesto mě to na konci překvapilo. O to víc se mi to líbilo, všechny moje podezření se tím vysvětlila.
Konec vůbec není tak růžový, přesto člověk doufá, že se "třeba" za čas stal.
Doporučuji těm, komu se líbí pátrat po zločinu a skládat dílky pravdy k sobě.

deedulka
04.08.2019 4 z 5

Tohle je zase ta stará dobrá Sanda Brown. Napínavá detektivka šmrncnutá romantikou. Četlo se dobře a celkem rychle. Občas mi vadilo to nahodilé chronologické přeskakování a vracení se do minulosti.

pingu1
03.03.2019 4 z 5

Pěkná, napínavá detektivka střihnutá romantikou, bez které nemůže žádná kniha Sandry Brown být :-) Řadím ji k těm lepším :-)

narisa
14.12.2018 5 z 5

Tak to byla zase super knížka :-). Dodge byl super, i když byl tak nevrlý a jeho příběh smutný. Jinak mě také velice potěšil Ski, ten mi byl moc sympatický. Konec pro mě tentokrát překvapením nebyl, protože už dříve mi došlo, jak to s vrahem vlastně je, ale i tak se mi kniha moc líbila :-). Prostě Sandra je vážně třída :-)

stavinohova
24.11.2018 4 z 5

A me se kniha libila. Spis nez detektivka to byl pribeh o vztazich, lasce... na konci u prekvapeni “Baf...” jsem teda cetla a ani nedychala... a konec fajn.... mam rada dobre konce ;) za me doporucuji

bekule
25.06.2018 4 z 5

(SPOILER) Tak nějak mě to vyšlo že krátce po sobě čtu druhou knihu kde je podobné téma, otec se poprvé setkává s potomkem. V Mlčení s šestiletou dcerou o jejíž existenci neměl tušení, tady s dospělou dcerou po třiceti letech ,kdy ji viděl jen v den jejího narození . Tato mě bavila trošku víc, svižná, napínavý překvapivý konec, i ty prostřihy do minulosti nenudily.

shay
27.02.2018

Možná trošku slabší než Ostrý střih, ale jinak se jí nedá nic vytknout. Kniha je napínavá a konec opět nečekaný.

konicekbily
18.11.2017 3 z 5

Sandru mám rád a proto jí budu číst dál. Ale tentokrát při psaní "stáhla nohu z plynu - nejela na plný výkon". Je to to polovičaté, nemastné, neslané. Tak tedy někdy zase příště!!!

vlasta12
08.06.2017

Velké zklamání. První knížka od autorky, kterou jsem nedočetla. Nuda.

vraždy americká literatura thrillery

Sandra Brown