Drobničky z Prahy

Drobničky z Prahy https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/344202/bmid_drobnicky-z-prahy-Gap-344202.jpg 4 5 1

Texty Vráti Ebra v kresbách Zdeňky Rambouskové. Praha má tisíce krás a tisíce pozoruhodností velkých i malých. Známý knihkupec, moderátor a propagátor literatury Vráťa Ebr se ve své nové knize zaměřil na drobné i větší zajímavosti různých částí Prahy, na významné i méně známé osobnosti, které se v její historii mihly a mnoho dalšího. Drobničky Vás seznámí s historií jednotlivých míst a památek a ukáží čtenáři nevšední pohledy na ně. V jeho knize naleznete zábavné a zajímavé kvízy, vtipné básně a v neposlední řadě překrásné ilustrace malířky Zdeňky Rambouskové. Tato kniha není žádným nudným průvodcem po městě ani literaturou faktu. Je to kniha, která Vás zaujme i pobaví zároveň a jistě potěší každého milovníka Prahy i sběratele pragensií.... celý text

soukroma
soukroma
28.09.2019 4 z 5

Ne zrovna drobná hromada zajímavostí a informací o Praze, hlavně však o místech notoricky známých (včetně předkládaných informací). Navíc jsou to opravdu drobnosti, např. jediná věta o chrámu Sv. Víta je ostudně málo...). Naneštěstí se ani nepodařilo správné rozložení nadpisů a krátkých textů, takže často čtete něco a nevíte o čem, je třeba obrátit stránku a zjistit to, třebas to vypadá jako nadpis k obrázku. Krásné ilustrace se také občas míjí účinkem právě svým nepatřičným umístěním (a někdy ani k danému místu přesně nepatří). Ta hromada pidikapitolek=drobniček, každá s nadpisem, by si tedy zasloužila obsah, aby se v tom dalo hledat a orientovat, takhle to lze jen proletět nebo si občas zalistovat, aniž by z toho čtenář mohl mít pořádný užitek a používal knížku jako milý drobný zdroj o (staré) Praze.
Ale přes všechna negativa, protože to město miluji a nepřestává mě překvapovat, samozřejmě musím knížku doporučit!